تکنیک‌های براشینگ مو به روش صحیح و اصولی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه
براشینگ مو

اصطلاح براشینگ مو بیشتر در سالن‌های زیبایی زنانه و توسط آرایشگران حرفه‌ای و ماهر مو به منظور ایجاد موهایی لطیف و درخشان به کار می‌رود. براشینگ مو یکی از زیرشاخه‌های شینیون مو محسوب می‌شود با این تفاوت که در آن موها به صورت کامل باز بوده و از هیچ گیره‌ای برای جمع کردن یا بستن موها استفاده نمی‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی براشینگ مو و انواع آن برای موهای مختلف بپردازیم.

براشینگ مو چیست؟

براشینگ به فرایندی حرفه‌ای برای مدل دادن به موها گفته می‌شود که در آن از ابزارهای حرارتی مانند سشوار، اتو مو و برس گرد استفاده می‌شود. در این روش آرایشگران برای مدل دادن به موها از حرارت و باد سشوار استفاده می‌کنند و در نهایت موهایی صاف، درخشان و حجیم ایجاد می‌شوند.

انواع براشینگ مو

انواع براشینگ مو

برای براشینگ مو با اندازه‌های مختلف باید تکنیک‌های متفاوتی را به کار برد که در ادامه درباره‌ی آن‌ها توضیح داده‌ایم.

براشینگ موی کوتاه

برای براشینگ موی کوتاه باید از برس‌های گرد کوچک، اتو مو و سشوار استفاده کرد. براشینگ موی کوتاه به منظور حجم‌دهی به موها انجام می‌شود. گام اول برای انجام این براشینگ توجه به مدل صورت است.

به منظور براشینگ موی کوتاه مجلسی باید از برس گرد فلزی مخصوص موهای کوتاه استفاده کنید. به این صورت که در ابتدا ریشه‌ی موها را پوش داده و برای تثبیت حالت آن کمی ژل یا تافت مو به موهای پوش داده شده بزنید. نکته‌ی مهمی که در رابطه با براشینگ موی کوتاه وجود دارد این است که باید اندازه‌ی برس را براساس حجم و اندازه‌ی موها انتخاب کنید و به صورت کلی برس نباید خیلی بزرگ باشد. به منظور حالت‌دهی ریشه و ساقه‌ی موها برس را با زاویه‌ی ۱۸۰ درجه و عمود بر پشت سر نگه داشته، سشوار بکشید سپس با نگه داشتن برس با زاویه‌ی ۹۰ درجه موها را سشوار بکشید. در نهایت موها را با برس به سمت بیرون یا داخل سشوار کشیده و حالت موها را با تافت یا اسپری تثبیت کنید.

براشینگ موی بلند

براشینگ موهای بلند را می‌توان با استفاده از برس‌های گرد با اندازه‌های مختلف انجام داد. در صورتی که قصد دارید براشینگ را برای موهای بلند انجام دهید باید ابتدا موها را تقسیم‌بندی کرده سپس از پشت موها کشیدن سشوار را شروع کنید. استفاده از برس‌های گرد و تخت به راحتی کار کمک می‌کنند. مدل‌های مختلفی برای براشینگ موی بلند وجود دارد. در صورتی که سشوار را به زیر و با زاویه‌ی ۹۰ درجه انجام دهید موها پف‌دار می‌شوند و در صورتی که موها با زاویه‌ی ۹۰ درجه رو به بیرون سشوار کنید موها پر و حجیم می‌شوند و باید به هر لایه پس از سشوار کشیدن تافت یا اسپری تثبیت کننده بزنید. به منظور حفظ حالت موها باید اجازه دهید موها خنک شوند. بهترین زاویه برای براشینگ موهای بلند ۴۵ درجه است.

براشینگ موی فر

برای براشینگ موی فر ابتدا موهای خود را نم‌دار کرده سپس با استفاده از یک نرم کننده‌ی بر پایه روغن موهای خود را صاف کنید. با استفاده از سر مخصوص موهای فر و قدرت کم سشوار موها را سشوار بکشید. بهتر است برای موهای فر به دلیل حساسیت بالا و شکنندگی‌ای که دارند قبل از انجام براشینگ از اسپری‌های دو فاز استفاده کنید. همچنین در ابتدا موهای خود را برس کشیده سپس آن‌ها را با استفاده از حرارت سشوار براشینگ کنید. این کار باعث می‌شود موها آسیب کمتری ببینند.

آموزش براشینگ مو با سشوار

آموزش براشینگ مو با سشوار

روش‌های مختلفی برای براشینگ مو وجود دارد که در ادامه آورده شده‌اند.

براشینگ به زیر

در روش براشینگ به زیر برس را باید از زیر روی موها بکشید و هنگامی که برس به انتهای مو رسید آن را از زیر موها بیرون آورده و موها باید به سمت داخل باشند. در این روش باید سشوار روی موها بوده و دقیقا همزمان با برسی که زیر موها است حرکت می‌کند.

براشینگ به رو

برای انجام براشینگ به رو باید برعکس براشینگ به زیر برس را از روی موها کشیده و همزمان با کشیدن برس سشوار را روی برس حرکت دهید.

براشینگ صاف

برای انجام براشینگ صاف دمای سشوار باید بسیار بالا و کاملا گرم باشد. در این روش بایدد موها را یک بار به زیر و یک بار به رو براشینگ کرده و سشوار را به صورت مستقیم از روی برس پایین بیاورید. به منظور گرفتن نتیجه‌ی بهتر می توانید در پایان از اتو مو هم استفاده کنید.

براشینگ کرلی

براشینگ کرلی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند موهای صاف و لخت خود را کرلی کنند. علاوه بر این افرادی که صورت خیلی کشیده‌ای هم دارند هم می‌توانند برای کاهش کشیدگی صورتشان از این مدل براشینگ استفاده کنند. برای انجام براشینگ کرلی باید از براشینگ‌های به زیر و به رو به صورت ترکیبی استفاده کرده و از مصرف هرگونه حالت‌دهنده‌ی مو بر پایه‌ی روغن اجتناب کنید.

براشینگ چتری جلو مو

براشینگ چتری جلو مو به سه روش صاف، کج و ایستاده انجام می‌شود. برای انجام براشینگ چتری صاف باید برس را به صورت موازی با بینی و رو به داخل حرکت دهید. براشینگ چتری کج نیازمند حرکت کج برس به سمت چپ یا راست بوده و در نهایت هم باید برس در جهت داخل صورت حرکت کند.

برس براشینگ مو

برای انجام براشینگ مو باید از برس‌های گرد استفاده کرد. برس‌های مناسب برای براشینگ باید بتوانند حرارت را به خوبی در بدنه‌ی خود متمرکز کرده و به طور یکسان به تارهای مو انتقال دهند. استوانه‌ی آلومینیومی‌ای که در بدنه‌ی برس قرار دارد این ذخیره و انتقال حرارت را انجام می‌دهد. نوع دیگری از برس‌های براشینگ که حرفه‌ای‌تر هستند پوشش سرامیکی در بدنه‌ی خود دارند و همین مساله باعث انتقال بهتر و یکنواخت‌تر حرارت به موها شده و آسیب کمتری به تارهای مو وارد می‌کند. برای اطلاع از قیمت و خرید برس مو مدل براشینگ می‌توانید به سایت دیجی کالا مراجعه کنید.

دسته‌ی برسی که با آن براشینگ انجام می‌دهید هم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید طراحی ارگونومیک داشته باشد تا در صورت طولانی شدن فرایند براشینگ دستتان خسته نشود. علاوه بر این بهتر است به منظور تسلط بیشتر روی برس دسته‌ی آن لاستیکی باشد تا دستتان روی آن سر نخورد. با توجه به نکاتی که گفته شد اکنون می‌توانید بهترین خرید برس و شانه‌ی مو را انجام دهید.

سشوار کنوود مدل KW-1011

آموزش براشینگ موی کوتاه مجلسی برای خود

آموزش انجام براشینگ مو برای خود

در ادامه به بررسی چگونگی انجام براشینگ مو برای خود بدون نیاز رفتن به آرایشگاه و سالن حرفه‌ای می‌پردازیم.

۱. موها را بشویید

برای انجام براشینگ مو در ابتدا باید موها و به ویژه ریشه‌ها را به خوبی و تمیز بشویید زیرا چرب بودن موها و تمیز نبودن آن‌ها می‌تواند منجر به ایجاد نتیجه‌ی نامطلوب از براشینگ شود. نکته‌ای که در این قسمت وجود دارد این است که موها نه باید کاملا خشک و نه کاملا خیس باشند. بهترین نتیجه از اعمال براشینگ روی موهای نیمه خشک به دست می‌آید.

۲. موها را شانه بزنید

با استفاده از یک شانه‌ی دانه درشت موهایتان را شانه کرده و گره‌های آن را به صورت کامل باز کنید. زیرا گره داشتن موها باعث عدم ایجاد نتیجه‌ی مطلوب در فرایند براشینگ و آسیب وارد شدن به موها می‌شود.

۳. از محصولات محافظ مو در برابر حرارت استفاده کنید

محصولات محافظ مو در برابر حرارت دارای ترکیباتی هستند که عایق ملایمی روی موها ایجاد کرده و مانع از ایجاد آسیب به موها در زمان سشوار کشیدن می‌شود. بنابراین حتما قبل از انجام براشینگ با سشوار یا اتو مو از این محصولات روی موهایتان به مقدار کافی و نه زیاد استفاده کنید.

اسپری محافظ حرارتی مو فولیکا مدل Heat Primer حجم 200 میلی لیتر

۳. موها را به شیوه‌ی صحیح تقسیم‌بندی کنید

در این مرحله باید برای انجام براشینگ راحت و سریع موها را به روش صحیح تقسیم‌بندی کنید. به این منظور موها را به ۴ دسته به این صورت که ابتدا فرق وسط موها را تا انتهای سر باز کرده و سپس از وسط فرق سر تا نوک هر کدام از گوش‌ها یک فرق دیگر باز کرده و بدین ترتیب چهار دسته از موها ایجاد کنید.

۴. شروع به حالت دادن موها با برس گرد و سشوار کنید

از یکی از دسته‌بندی‌های مو لایه‌ی نازکی از موها را برداشته و برس گرد را زیر آن دسته قرار دهید. حال سشوار را با حرارت بالا روی برس قرار داده و همزمان با آن با زاویه‌ی ۹۰ درجه به سمت بالا حرکت دهید تا به نوک موها برسید. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب بهتر است این کار را چند بار تکرار کنید. گام بعدی حالت دادن موها به مدل انتخابی‌تان بستگی دارد. برای مشاهده و خرید انواع سشوار مورد نیاز در این مرحله می‌توانید به سایت دیجی‌کالا سر بزنید.

۵. استفاده از اسپری تثبیت‌کننده‌ی حالت مو

پس از اتمام کار برای اینکه مدل مو برای ساعت‌ها حفظ شود باید بلافاصله پس از پایان کارتان با سشوار سریعا به موهای خود از فاصله‌ی مناسب یعنی ۳۰ سانتی‌متری اسپری تثبیت‌کننده‌ی حالت بزنید.

سشوار فیکورس مدل SCB-03
۴۹ %
۶,۵۰۰,۰۰۰
۳,۲۹۹,۰۰۰ تومان

اشتباهات رایج در براشینگ مو

اشتباهات رایج در براشینگ مو

در ادامه اشتباهات رایجی که منجر به ایجاد خروجی نامطلوب از براشینگ مو می‌شوند را شرح داده‌ایم.

۱. تمیز نبودن موها

امکان انجام براشینگ روی موهای غیرتمیز یا موهایی که از قبل حالت داده شده شده‌اند وجود دارد اما برای گرفتن بهترین نتایج از براشینگ باید موها را در ابتدا تمیز بشویید. انتخاب شامپو و نرم‌کننده هم می‌تواند تفاوت بسیار زیادی ایجاد کند. به صورت ایدئال شامپوی سبکی که بدون به جای گذاشتن باقیمانده روی ساقه‌های مو آلودگی‌ها را از آن‌ها پاک کند بروید. در صورتی که به دنبال براشینگ حجم‌دهنده‌ی مو هستید انتخاب مناسب شامپو و نرم‌کننده به این موضوع کمک می‌کند. محصولاتی که فرمولاسیون سبک داشته و سرشار از ویتامین‌ها برای افزایش ضخامت تارهای مو باشد.

۲. عدم استفاده از ابزار مناسب

ابزاری که انجام براشینگ در منزل لازم دارید شامل یک برس گرد، سشوار و سری مخصوص آن است که البته سری سشوار ضروری نیست اما وجودش به بهبود کار کمک می‌کند. افراد دارای موهای لخت باید از برس‌های گرد سرامیکی و افراد دارای موهای فر باید از برس گرد boar bristle (موی گراز) استفاده کنند.

۳. عدم محافظت از موها در برابر حرارت

آسیب حرارت به موها اجتناب‌ناپذیر است اما اجازه ندهید که این موضوع مانع یادگیری شما درباره‌ی چگونگی براشینگ مو شود. محصولات محافظ مو در برابر حرارت از موها در برابر گرما محافظت کرده و فواید دیگری مانند خشک شدن سریع‌تر و ایجاد ظاهر حجیم‌تر و نرم‌تر برای موها را هم به همراه دارد. این محصولات همچنین باعث نفوذ رطوبت به داخل کوتیکول‌های مو هم می‌شوند و همین مساله مانع از وز شدن موها شده و ماندگاری حالت آن‌ها را بیشتر می‌کند.

۴. انجام براشینگ روی موی خیس

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که افراد در براشینگ مرتکب می‌شوند انجام براشینگ روی موی خیس است زیرا موهای خیس در شکننده‌ترین حالت ممکن قرار داشته و به زمان بیشتری هم برای حالت گرفتن نیاز دارند. بهتر است براشینگ را روی موهایی که نه کاملا خشک و نه کاملا خیس است انجام دهید. به این منظور در ابتدا با حوله آب موها را گرفته و سپس براشینگ مو را انجام دهید.

۵. آغاز نکردن براشینگ از پشت موها

برخی افراد بر این باور هستند که باید براشینگ را از جلوی مو آغاز کرده و سپس به سمت پشت موها ادامه داد. اما در صورت انجام این روش ممکن است با خطر خراب شدن تارهای جلویی مو که در ابتدا آن‌ها را براشینگ کرده‌اید مواجه شوید. به همین دلیل توصیه می شود ابدا از پشت سر براشینگ مو را آغاز کنید علاوه بر این براشینگ جلوی مو ساده‌تر است و پس از کار سختی که در رابطه با براشینگ پشت موها انجام داده‌اید آرامشی شیرین خواهید داشت.

۶. گرفتن سشوار روی یک قسمت از موها به صورت طولانی

در صورتی که حرارت سشوار زیاد بوده و آن را روی یک قسمت از موهایتان به صورت متمرکز بگیرید و حرکت ندهید موهایتان به شدت آسیب می‌بینند.

سشوار حرفه ای فیلیپس مدل BHD351

در پایان

در این مطلب به بررسی براشینگ مو که یکی از انواع روش‌های مدل دادن و استایل موها با استفاده از ابزارهای حرارتی و برس است پرداختیم. با بهره‌گیری از تکنیک‌های براشینگ مو و انتخاب تجهیزات و وسایل مناسب می‌توانید بدون رفتن به سالن آرایشگاه، خودتان در منزل هم براشینگ مو را بدون کمترین آسیب به موها انجام دهید.

منبع: VOLOOM, Allureبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما