راهنمای پنهان کردن جواهرات در خانه در چند مرحله‌ی ساده

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
راهنمای پنهان کردن جواهرات در خانه در چند مرحله‌ی ساده

اگر بخواهیم لیستی از دارایی‌های ارزشمند یک خانه بنویسیم، بدون شک جواهرات در اولین ردیف این لیست نوشته می‌شوند. البته این ارزش‌گذاری فقط بر اساس ارزش مالی آن‌ها است و اگر بخواهیم ارزش معنوی جواهرات یادگاری از چند نسل گذشته را در نظر بگیریم، قیمتی‌تر از هر چیز دیگری به حساب می‌آیند. به همین دلیل پنهان کردن جواهرات برای ایمن نگه داشتن آن‌ها از آسیب یا دزدی یک کار مهم است که باید حتما انجام دهید.

در این مطلب از دیجی‌کلا مگ قرار است راحت‌ترین راه‌های پنهان کردن جواهرات در خانه را به شما آموزش دهیم تا وقتی بیرون از خانه هستید، خیالتان از بابت امنیت آن‌ها راحت باشد.

چرا باید جواهرات را پنهان کنید؟

چرا باید جواهرات را پنهان کنید؟

رها کردن جواهرات روی میز یا در کمد کار خطرناکی است چون حتی یک دزد تازه کار هم می‌تواند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشد. دلیل دوم خطرناک بودن این کار جذابیت اشیا براق برای کودکان و حیوانات خانگی است. وقتی جواهرات و زیورآلات را به حال خود کنید احتمال بازی کردن کودکان یا حیوانات خانگی شما با آن‌ها بسیار بالا می‌رود. این اتفاق خطر بلعیده شدن و ایجاد مشکلات جانی را با خود به همراه دارد. همچنین ممکن است جواهرات شما به آسانی از روی میز یا پیشخوان به زمین بیفتند و در راه‌آب آشپزخانه فرو بروند.

راه‌های پنهان کردن جواهرات و محافظت از آن‌ها

راه‌های پنهان کردن جواهرات و محافظت از آن‌ها

شاید فکر کنید که پنهان کردن جواهرات از دست سارقان کار سختی است چون هر چیزی که به آن فکر می‌کنید قطعا به ذهن آن‌ها هم رسیده است. ولی باید بدانید که کمی خلاقیت می‌تواند تمام محاسبات را بهم بزند و جواهرات شما در جایی قرار بگیرند که فکر هیچ کسی به آن نمی‌رسد. در این بخش قرار است چند روش خلاقانه‌ی آسان آشنا شوید.

۱. جعبه‌های جواهرات و گاوصندوق‌های قابل مشاهده می‌تواند بهترین مکان برای جلب توجه سارقان باشد. به جای قرار دادن زیورآلاتتان در چنین مکان‌هایی می‌توانید آن‌ها را در بخش‌های مختلف خانه پنهان کنید. مثل گوشواره‌ها را در یکی از فنجان‌هایی که روی هم قرار گرفته‌اند پنهان کنید. حتی می‌توانید همه‌ی آن‌ها را در جعبه‌ی جواهرات گذاشته، جعبه را پشت کابینت، کمد یا حتی زیر حوله‌هایی که روی دیوار حمام آویزان هستند پنهان کنید.

۲. وسایل ذخیره‌سازی مناسب پنهان شدن در بازار وجود دارند. این وسایل قیمت زیادی ندارند و می‌توانید چند عدد از آن‌ها را برای پنهان کردن جواهرات تهیه کنید. مثلا ساعت دیواری که در پشت خود قفسه‌های کوچکی دارد یا کتاب جعلی که وقتی باز می‌شود یک محفظه‌ی مناسب برای پنهان کردن وسایل دارد. بودن چنین وسایلی در خانه می‌تواند خیال شما را بابت نگهداری از وسایل ارزشمند و پول نقد راحت کند.

۳. از گاوصندوق مخفی استفاده کنید. این گاوصندوق‌ها می‌توانند به راحتی در دیوار، زیر کمد یا بین وسایل جای بگیرند و به هیچ وجه دیده نمی‌شوند. اگر هم دوست دارید از گاوصندوق‌های بزرگ معمولی استفاده کنید بهتر است آن را در دیوار جاسازی کنید و روی آن را با یک چیزی بپوشانید تا کسی غیر از شما از محل گاو صندوق خبر نداشته باشد.

گاوصندوق کتابی مخفی سدید مدل Safebox

۴. در زمان تعمیرات در خانه بمانید. این مهم‌ترین اقدام برای محافظت از جواهرات است. حتی اگر آن‌ها را به خوبی پنهان کرده باشید باز هم امکان دارد که در حین تعمیرات پیدا شوند و مورد سرقت قرار بگیرند.

۵. هرگز کلید خانه را کنار در ورودی یا زیر پادری پنهان نکنید یا در اختیار کسی قرار ندهید. کلید دادن به دیگران فقط باید در مواقع ضروری و به مطمئن‌ترین افراد باشد.

۶. برای دور انداختن جعبه‌ی جواهرات و ساعت‌های گران قیمت احتیاط کنید. شما نمی‌دانید چه کسی زباله‌های شما را می‌بیند. ممکن است وقتی جعبه‌ی یکی از زیورآلات خود را دور می‌اندازید یک سارق در محله در حال گشت زنی در بین زباله‌ها باشد تا خانه‌ی سوژه‌ی دزدی را انتخاب کند. پس بهتر است جعبه‌ها را تا حد امکان خرد کنید و تکه‌های آن را در بین زباله‌ها پخش کنید تا به راحتی قابل تشخیص نباشد.

۷. از سیستم امنیتی ضد سرقت برای خانه استفاده کنید. هزینه کردن برای نصب و راه‌اندازی چنین سیستمی بسیار به صرفه‌تر از مورد سرقت قرار گرفتن است.

۸. طلا و حواهرات خود را بیمه کنید. این کار خیال شما را حتی برای بعد از سرقت هم راحت می‌کند چون تمام ضرر و زیان شما به راحتی توسط شرکت بیمه‌گذار جبران می‌شود.

صندوق مدل کیف ضد سرقت طلا

مرور کلی

نگهداری از جواهرات، پول نقد و اشیا گران قیمت در خانه همیشه باعث ایجاد نگرانی است چون هر لحظه که در خانه نباشید ممکن است مورد سرقت قرار بگیرند. در این مطلب ۸ روش آسان و کاربردی برای پنهان کردن جواهرات و محافظت از آن‌ها در خانه را به شما آموزش دادیم. اگر شما هم روش خاصی برای پنهان کردن اشیا ارزشمند و قیمتی در خانه دارید برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

منبع: thinkrogers

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما