۵ نکته‌ی مهم برای خرید گاوصندوق که باید در نظر بگیرید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۹ دقیقه
راهنمای خرید گاوصندوق

برای اغلب افراد وسیله‌ای مانند گاوصندوق چیزی به جز یک جعبه‌ی فلزی بسیار محکم و سنگین نیست! اما به شما اطمینان می‌دهیم که با بررسی بیشتر متوجه خواهید شد که این نوع کالاها بیش از آنچه در ابتدا فکر می‌کردید جزئیات و جوانب دارند. بنابراین در این راهنمای خرید از سری مقالات دیجی‌کالا مگ به سراغ این وسیله‌ی امن و کاربردی می‌رویم تا بتوانید با خیال راحت آن را خریداری کنید.

آشنایی با انواع گاوصندوق خانگی

به طور کلی ۴ نوعِ مختلف گاوصندوق در بازار وجود دارد که هدف کلی همه‌ی آن‌ها ایمن نگه داشتن اشیاء قیمتی است. اما در عین حال ویژگی‌ها، ضخامت و رتبه‌بندی‌های امنیتی متفاوتی برای انواع آن‌ها وجود دارد که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

۱. گاوصندوق‌های نسوز (Fire Safe)

راهنمای جامع خرید گاوصندوق خانگی همراه با مهم‌ترین فاکتورهای خرید

گاوصندوق‌های نسوز ازجمله محصولاتی هستند که در برابر حرارت و شعله‌های آتش مقاومت می‌کنند و محتویات آن‌ها آسیب نمی‌بیند. این نوع از صندوق‌های ایمن دارای درجه‌بندی‌های مختلفی از نظر مقاومت در برابر حرارت دارند و برخی از آن‌ها می‌توانند در بازه‌های زمانی بسیار طولانی‌ای محتویات داخلی صندوق را امن نگه دارند.

اکثر گاوصندوق‌های مقاوم به آتش (به غیر از مدل‌هایی که به عنوان ضد حریق و ضد سرقت طبقه‌بندی می‌شوند!) چندان ایمن نیستند؛ چراکه اگرچه در مقابل شعله‌های آتش مقاومت دارند اما ایمنی بالایی را در برابر نفوذ و تخریب کالا برای دسترسی به محتویات آن ارائه نمی‌کنند.

توجه داشته باشید که در بازار بین گاوصندوق‌ها نسوز (Fireproof) و مقاوم نسبت به آتش (Fire Resistant) تفاوت است؛ عموما این تمایز می‌تواند به رتبه‌ی حفاظتی محصول تأثیر بگذارد! با این حال، توجه به این نکته حائز اهمیت است که اکثر گاوصندوق‌های مقاوم به آتش (به غیر از مدل‌هایی که به عنوان ضدحریق و ضدسرقت طبقه‌بندی می‌شوند!) چندان ایمن نیستند؛ چراکه اگرچه در مقابل شعله‌های آتش مقاومت دارند اما ایمنی بالایی را در برابر نفوذ و تخریب کالا برای دسترسی به محتویات آن ارائه نمی‌کنند. به همین دلیل، برخی از کارشناسان امنیتی توصیه می‌کنند اگر از مدل‌های مقاوم به آتش استفاده می‌کنید قفل این گاوصندوق‌ها را باز بگذارید. به این ترتیب، اگر سارق گاوصندوق را پیدا کند، ممکن است آن را باز کند و در صورت دیدن اسناد و مدارک، از بردن صندوق به بیرون منصرف شود. در غیر این صورت، اگر گاوصندوق قفل باشد، احتمالاً آن را با خود می‌برند تا بعداً باز کنند!

بهترین کاربری مدل‌های مقاوم به آتش: نگه داشتن اسناد و یادگاری‌های خانوادگی از تخریب در آتش‌سوزی و حوادث مشابه

۲. گاوصندوق‌های ضدسرقت (Burglary Safe)

همانطور که احتمالاً از نام این محصول می‌توانید حدس بزنید، یک گاوصندوق ضدسرقت برای محافظت از اشیاء قیمتی طراحی شده است. این نوع گاوصندوق اغلب به عنوان بهترین گاوصندوق امنیتی خانگی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا اغلب با استفاده از مواد ضخیم‌تر و ایمن‌تر ساخته می‌شوند. بهترین مدل‌های ضدسرقت معمولا از فولاد ساخته شده می‌شوند و بسیار سنگین هستند.

گاوصندوق‌های ضدسرقت، اغلب به عنوان بهترین مدل امنیتی و خانگی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا اغلب با استفاده از مواد ضخیم‌تر و ایمن‌تر ساخته می‌شوند

علاوه بر این، گاوصندوق‌های ضدسرقت اغلب دارای فناوری‌هایی هستند که افراد را ملزم به استفاده از کلید، اثر انگشت، ترکیبی و غیره برای ورود می‌کند. این اقدامات امنیتی همراه با بدنه‌ی بادوام باعث می‌شود که این کالاها در مقابل ابزارها و تکنیک‌هایی که سارقان در اغلب موارد استفاده می‌کنند (استفاده از مشعل‌های برشی، ابزارهای برقی، ابزارهای دستی و…) ایمن باشد!

بهترین کاربری مدل‌های ضدسرقت: محافظت از اشیاء قیمتی در مقابل سارقان

۳. گاوصندوق‌های جواهرات (Jewelry Safe)

آشنایی با انواع گاوصندوق خانگی

اگر به دنبال نگهداری از جواهرات با ارزش، طلا، نقره، آثار ارزشمند خانوادگی یا سایر قطعات ارزشمند هستید، به دنبال خرید گاوصندوق جواهرات باشید. گاوصندوق جواهرات علاوه بر امنیتی که به خاطر ساختار ضخیم و مکانیسم‌های قفلی خود ارائه می‌کنند برای محافظت در برابر هر نوع خراش به جواهرات هم طراحی شده‌اند.

این دسته از صندوق‌های امنیتی فضای داخلی و قفسه‌هایی با کشوهایی پوشیده شده از آسترهای مخملی دارند تا به کاربران در سازماندهی لوازم خود کمک کنند. علاوه بر این توصیه می‌شود که اگر از بابت هزینه مشکلی ندارید، گاوصندوق جواهرات نسوز انتخابی ایمن‌تر برای شما خواهد بود!

بهترین کاربری این مدل‌ها: نگهداری از جواهرات، ساعت‌ها و یادگاری‌های عتیقه و مهم

۴. گاوصندوق‌های توکار (Floor Safe)

یکی از بزرگترین مزایای محصولات توکار در این است که جدا کردن آن‌ها از خانه تقریبا غیرممکن است. این نوع از گاوصندوق به شکل توکار در زمین یا دیوار جا می‌گیرند، به این معنی که نمی‌توان آن‌ها را به سادگی از آن محیط خارج کرد! همچنین از دیگر مزایای گاوصندوق توکار زمینی در این است که پنهان‌سازی آن راحت‌تر از سایز مدل‌ها است؛ زیرا می‌توان مبلمان یا فرش‌ها را روی گاوصندوق بکشید تا از دید پنهان شود.

از آن‌جایی که این محصولات در بتن کف خانه قرار می‌گیرند، احتمال زنگ زدگی فلز در آن‌ها بیشتر است. همچنین ممکن است با گذشت زمان، محتویات گاوصندوق در اثر رطوبت آسیب ببیند!

با این حال، قبل از نصب گاوصندوق توکار زمینی در خانه، بهتر است که به چند نکته توجه داشته باشید! از آن‌جایی که این محصولات در بتن کف خانه قرار می‌گیرند، احتمال زنگ‌زدگی فلز در آن‌ها بیشتر است. همچنین ممکن است با گذشت زمان، محتویات گاوصندوق در اثر رطوبت آسیب ببیند. اگر قصد دارید که از گاوصندوق توکار استفاده کنید، حتما به دنبال گاوصندوقی با پوشش‌های محافظی باشید که احتمال زنگ‌زدگی را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، اسناد و اشیاء با ارزش خود را قبل از قرار دادن در گاوصندوق در داخل یک ظرف دربسته یا کیسه پلاستیکی قرار دهید. یکی از مزایای استفاده از گاوصندوق‌های دیواری نسبت به مدل‌های زمینی در این است که برای افزودن یا برداشتن اشیاء قیمتی نیازی به خم شدن در زمان استفاده ندارید و قرارگیری آن در دیوار دسترسی شما را راحت‌تر می‌کند.

بهترین کاربری گاوصندوق توکار: جلوگیری از سرقت گاوصندوق توسط سارقان

آشنایی با انواع قفل‌های نصبی بر روی صندوق‌ها و مزایا و معایب هر کدام

راهنمای جامع خرید گاوصندوق خانگی همراه با مهم‌ترین فاکتورهای خرید

علاوه بر انتخاب از بین انواع گاوصندوق‌های ذکر شده در بخش بالا، گزینه‌های متنوعی هم در خصوص قفل‌های نصبی بر روی این دسته از کالاها وجود دارد که باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید. در حالت کلی این محصولات می‌توانند دارای قفل کلید، قفل ترکیبی، قفل دیجیتال، قفل اثر انگشت یا یک قفل دوگانه باشد که در ادامه به معرفی هر یک همراه با مزایا و معایب آن‌ها می‌پردازیم.

قفل و کلید سنتی (Key Lock)

برخی از گاوصندوق‌های موجود در بازار دارای مکانیزم قفلی هستند که توسط یک کلید باز و بسته می‌شود. این نوع گاوصندوق معمولاً ارزانتر از سایر مدل‌ها با سیستم الکترونیکی یا یا بیومتریک هستند. همچنین باز کردن آن آسان است و کاربر نیازی به حفظ هیچ ترکیب عددی‌ای را ندارد. با این حال، اگر کلیدها گم شوند، ممکن است حسابی به دردسر بیافتید. علاوه بر این، اگر شخص دیگری کلیدهای شما را به دست آورد، عملا امنیت گاوصندوق شما به باد خواهد رفت.

مزایا:

 • مقرون‌به‌صرفه
 • عدم نیاز در به‌خاطر سپردن رمزهای ترکیبی!

معایب:

 • احتمال گم شدن کلیدها یا دسترسی سارقان به آن‌ها همواره وجود دارد!

قفل‌هایی با رمزهای ترکیبی (Combination Dial Lock)

این نوع از صندوق‌ها به کمک رمزهای ترکیبی باز می‌شوند و دارای سه یا چهار چرخ (یکی برای هر عدد در ترکیب) هستند و هنگامی که ترکیب صحیح وارد شود، چرخ‌ها می‌چرخند و اجازه می‌دهند که گاوصندوق باز شود.

مزایا:

 • با وجود بیش از ۱ میلیون ترکیب مختلف برای این نوع از گاوصندوق‌ها، دسترسی به محتوای آن بدون دانستن رمز بسیار دشوار است.

معایب:

 • باز کردن گاوصندوق با وارد کردن رمز ترکیبی وقت‌گیر است.

قفل‌های الکتریکی یا دیجیتال (Electronic or Digital Lock)

گاوصندوق‌های دارای قفل الکترونیکی با ورود یک کد روی نمایشگر دیجیتال باز می‌شوند. به طور کلی اکثر این گزینه‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که کد خود را به دلخواه تغییر دهند یا دسترسی برخی افراد را ببندند که در مواردی مانند طلاق یا پایان کار، می‌تواند مفید باشد.

مزایا:

 • سریع‌تر از گاوصندوق‌هایی با رمز ترکیبی باز می‌شوند.

معایب:

 • نیاز به باتری و طبیعتا تعویض آن دارند!

قفل بیومتریک (Biometric Lock)

گاوصندوق‌هایی با قفل بیومتریک عملا برای هیچ‌کس به جز صاحب صندوق قابل دسترسی نیست. این گاوصندوق‌ها ممکن است دارای سیستم اسکن شبکیه یا اسکن اثر انگشت باشند و تنها در صورتی باز می‌شوند که اطلاعات اسکن شده با اطلاعات موجود در در سیستم صندوق مطابقت داشته باشد. همچنین مدل‌های بیومتریک لزوم به خاطر سپردن رمز یا استفاده از کلید برای دسترسی به گاوصندوق را از بین می‌برند و امکان دسترسی سریع‌تر را فراهم می‌کنند.

مزایا:

 • دسترسی سریع همراه با راحتی در استفاده
 • سطح ایمنی بسیار بسیار بالا

معایب:

 • این محصولات جزو انتخاب‌های گران‌قیمت به حساب می‌آیند!

قفل دوگانه (Dual Lock)

خرید گاوصندوق

گاوصندوق‌هایی با قفل دوگانه به منظور افزودن یک لایه‌ی حفاظتی بیشتر به صندوق طراحی شده‌اند؛ درواقع این مدل‌ها قبل از باز شدن نیاز به دو روش ورود دارند! به عنوان مثال، برخی از گاوصندوق‌های دارای قفل دوگانه برای باز کردن به دو کلید مختلف نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هم به وارد کردن رمزی ترکیبی یا کد دیجیتال همراه با یک کلید فیزیکی نیاز داشته باشند.

مزایا:

 • با وجود دو مکانیسم برای باز کردن صندوق، سطح ایمنی این نوع از محصولات بالاتر می‌رود.

معایب:

 • باز کردن این مدل‌ها وقت‌گیر است!

نکاتی در مورد گاوصندوق‌های مقاوم به آتش

هر آنچه لازم است قبل از خرید گاوصندوق خانگی بدانید!

در ابتدا اجازه دهید که منظور خود از کلمه‌ی مقاوم در برابر آتش را یک‌بار برای همیشه واضح کنیم! زمانی که شما چنین گاوصندوقی را می‌خرید کالای شما در برابر آتش مقاوم است اما نه تا هر زمانی! به بیان دیگر این وسیله‌ی مقاوم در یک دوره‌ی زمانی معین در برابر گرما و دود (و در برخی موارد در برابر آب) مقاومت می‌کنند. به طور کلی برخی از گاوصندوق‌ها نهایت بعد از نیم ساعت حرارت شدید ذوب می‌شوند در حالی که مدل‌هایی وجود دارند که بیش از ۲ ساعت در حرارت شدید دوام می‌آورند و دمای داخل گاوصندوق را در حالت تعدیل حفظ می‌کنند.

اگرچه عبارت مقاوم به آتش به معنای مقاومت در برابر حرارت است اما برخی از کاربران تصور دارند که گاوصندوق مقاوم به آتش از همه چیز محافظت می‌کند. به طور کلی سیستم‌های الکترونیکی، عکس‌ها، سی‌دی‌ها/دی‌وی‌دی‌ها، دیسک‌ها و غیره) مستعد آسیب در برابر گرما و رطوبت هستند. بنابراین گاوصندوق استاندارد و مقاوم به آتش شما به صراحت برای محافظت از این دست کالاها طراحی نشده است.

گاوصندوق‌های مقاوم به آتش برای محافظت از اسناد کاغذی (و حتی مقادیر اندکی پول نقد) در برابر آسیب گرما و دود کارا هستند، با این حال لازم است بدانید که، گزینه‌های مقاوم به آتش از فلز بسیار نازک (۱۶-۱۸ گیج) در طراحی بدنه‌ی آن‌ها استفاده شده است که نسبت به حمله‌ی سارقان آسیب‌پذیر است. اگرچه این دسته از فلزات در درجه‌ی اول در برابر آتش و گرمای شدید مقاوم هستند اما به‌راحتی می‌توان به کمک ابزارهای دستی ساده آن را برش داد، سوراخ یا حتی اره کرد.

بنابراین اگر در حالت کلی اگر برای محافظت از اسناد مهم مانند وصیت‌نامه، گذرنامه، گواهی ازدواج، مقدار کمی پول نقد و اشیاء قیمتی در برابر آتش‌سوزی، قصد خرید گاوصندوقی را دارید که علاوه بر مقاومت در برابر آتش بودن، مشکل کم‌ضخامتی بدنه را نداشته باشد و به معنی واقعی ضدسرقت باشد بهتر است به نمونه‌های ضدسرقت و مقاوم به آتش نگاهی بیاندازید؛ چراکه این محصولات به منظور محافظت از اشیای قیمتی شما در برابر حملات سارق و آتش‌سوزی مهندسی و طراحی شده‌اند.

در عین حال اگرچه عبارت مقاوم به آتش به معنای مقاومت در برابر حرارت است اما برخی از کاربران تصور دارند که گاوصندوق مقاوم به آتش از همه چیز محافظت می‌کند. به طور کلی سیستم‌های الکترونیکی، عکس‌ها، سی‌دی‌ها/دی‌وی‌دی‌ها، دیسک‌ها و غیره) مستعد آسیب در برابر گرما و رطوبت هستند. بنابراین گاوصندوق استاندارد و مقاوم به آتش شما به صراحت برای محافظت از این دست کالاها طراحی نشده است.

گاوصندوق‌های مقاوم به آتش به منظور مراقبت از کاغذ طراحی شده‌اند و دمای داخلی گاوصندوق را تا زیر ۳۵۰ درجه‌ی فارنهایت نگه می‌دارند، این عدد حد بحرانی دما برای تبدیل کاغذ به زغال است.

هر آنچه لازم است قبل از خرید گاوصندوق خانگی بدانید!

هر آنچه لازم است قبل از خرید گاوصندوق خانگی بدانید!

گاوصندوق‌های ایستاده در سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارند و بسیاری از آن‌ها صرفاً صندوق‌های طبقه‌بندی‌ شده‌ای بدون قابلیت محافظ در برابر آتش یا سرقت هستند. در همین راستا توصیه می‌کنیم که نوع سازه (ضخامت فلز و مکانیزم قفل) اولین دغدغه‌ی شما در زمان خرید باشد و در درجه‌ی دوم مقاومت در برابر آتش را در نظر بگیرید.

۱. جنس و ضخامت بدنه‌ی گاوصندوق

در زمان خرید گاوصندوق دقت داشته باشید که گزینه‌های ارزان‌قیمت معمولا از فلز بسیار نازکی شبیه به فولاد ۱۶ یا ۱۸ گیج (gauge) ساخته شده‌اند، که تنها با یک چکش خانگی استاندارد و یک پیچ گوشتی بزرگ به راحتی می‌توان به داخل آن نفوذ کرد! بنابراین توصیه می‌شود که در زمان خرید گاوصندوق، مدل‌هایی با فولاد ۱۲ گیج که سنگین‌تر و ضخیم‌تر هستند را انتخاب کنید. البته در بازار ممکن است مدل‌های ۱۰ گیج را هم پیدا کنید!

توصیه می‌شود که در زمان خرید گاوصندوق، مدل‌هایی با فولاد ۱۲ گیج که سنگین‌تر و ضخیم‌تر هستند را انتخاب کنید.

۲. ویژگی‌های درب صندوق

در کنار اهمیت ساخت بدنه‌ی گاو صندوق، توجه به نوع درب آن هم بسیار مهم است. در همین راستا توصیه می‌شود که مدل‌هایی با حداقل ¼ اینچ فولاد ورقه‌ای جامد در ساختار درب را در نظر بگردید. در این میان مدل‌های گران‌قیمت‌تر و باکیفیت‌تر درب‌هایی با فولاد ½ اینچی یا ضخیم‌تر دارند.

۳. میزان مقاومت گاوصندوق خانگی در آتش

درجه‌بندی میزان مقاومت به حرارت صندوق هم از دیگر ملاحظات مهم در زمان خرید این دسته از محصولات است؛ پیشنهاد می‌شود که به سراغ مدل‌هایی با قابلیت حداقل ۱ ساعت مقاومت در برابر آتش بروید!

به یاد داشته باشید گاوصندوق‌هایی با سطح مقاومت کمتر از یک ساعت به ندرت از آتش‌سوزی خانه یا کسب و کار جان سالم به در می‌برند. به طور کلی گاوصندوق‌های مقاوم به آتش برای محافظت از اسناد کاغذی در برابر آتش گزینه‌هایی ایدئال هستند، اما برای از مقادیر زیاد پول نقد یا اقلامی با ارزش بالا در برابر سرقت چندان توصیه نمی‌شود.

۴. آینده‌نگری در انتخاب ظرفیت صندوق

هنگامی که قصد خرید گاوصندوق را دارید، به حداکثر محتویاتی که در طی ۱۰ سال آینده در این وسیله ذخیره خواهید کرد فکر کنید. زیرا از آن‌جایی که ارزش محتوای شما در طول زمان احتمالا افزایش پیدا خواهد کرد، باید مدلی را انتخاب کنید که ظرفیت کافی برای ذخیره‌سازی بلندمدت را داشته باشد.

۵. بیرون گاوصندوق را با داخل آن مقایسه نکنید!

همان‌طور که احتمالا دیده‌اید، جداره و درب گاوصندوق‌ها در اغلب موارد ضخامت زیادی دارند، این در حالی است که فضای داخلی آن‌ها بسیار کوچک‌تر از چیزی است که توقع دارید. فضای داخلی این نوع از محصولات معمولا براساس فوت مکعب نوشته می‌شود، بنابراین قبل از خرید بهتر است که میزان فضای داخلی مدنظر را حساب کنید!

اگر حجم گاوصندوق در فروشگاه آنلاین مورد نظر به مترمکعب یا سانتی‌متر مکعب ذکر شده بود، تنها کافیست ارتفاع، عرض و عمق مدنظر خود را در هم ضرب کنید و عدد به دست آمده را با عدد گاوصندوق انتخابی مقایسه کنید.

محاسبه‌ی اندازه‌ی گاوصندوق مناسب برای خرید!

بسیاری از نمونه‌های وارادتی گاوصندوق به ایران دارای حجمی بر حسب فوت مکعب هستند که ممکن است دید واضحی در مورد میزان فاضی داخلی محصول به شما ندهد. به همین دلیل هم به منظور تعیین اندازه‌ی داخلی گاوصندوق، تنها کافیست که از فرمول زیر استفاده کنید:

ارتفاع، عرض و عمق مدنظر خود را بر مبنای اینچ در هم ضرب کنید و سپس مجموع آن را بر ۱۷۲۸ تقسیم کنید (ارتفاع x عرض x عمق ÷ ۱۷۲۸)؛ در پایان عدد به دست آمده اندازه‌ی فضای داخلی گاوصندوق به فوت مکعب است. این عدد درکی از فضای داخلی گاوصندوق را به شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند که محصولی در محدوده‌ی متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. بهتر است که این عدد را با توجه به ذخیره‌سازی خود برای ۵ الی ۱۰ سال آینده انتخاب کنید.

اهمیت لنگر انداختن برای گاوصندوق خانگی

راهنمای خرید گاوصندوق

لنگر انداختن برای گاوصندوق یکی از ضروری‌ترین کارها به منظور افزایش امنیت اشیای با ارزش شما است، چراکه ساده‌ترین و راحت‌ترین راه برای یک سارق به منظور نفوذ به هر گاوصندوقی این است که آن را به جای دیگری منتقل کند که سر فرصت و با ابزار مخصوص به جان صندوق بیافتد. در حالت کلی حتی اگر فکر می کنید که گاوصندوق شما به خوبی مخفی است و به راحتی پیدا نمی‌شود باز هم بهتر است که برای آن لنگر بیاندازید یا آن را به زمین پیچ کنید!

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

در بازار ایرانی یکسری از برندها و محصولات بیش از سایر گزینه‌ها با استقبال عمومی مواجه شده‌اند، به همین دلیل هم به منظور راحتی بیشتر در انتخاب گاوصندوق مناسب در این قسمت به معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران می‌پردازیم!

صندوق الکترونیکی تراست سیف مدل ۳۰CRH

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

صندوق الکترونیکی تراست سیف مدل ۳۰CRH محصولی است که هم قابلیت قرارگیری به شکل ایستاده و هم دیواری را دارد. این نوع گاوصندوق از جمله کالاهایی است که قابلیت رمزدهی از ۳ رقم تا ۸ رقم را دارد و در کنار آن همراه با پاور شارژ، کلید اضطراری، پوشش داخلی تمام موکت هم‌رنگ درب محصول (ایدئال برای نگهداری جواهرات)، دارای دکمه‌ی ری‌استارت و شارژر اکسترنال است.

جالب است بدانید که این دستگاه مجهز به زنگ هشدار است و در صورت وارد کردن بیش از ۳ بار رمز اشتباه، صندوق به صدا در می‌آید. وزن این گاوصندوق ۱۴ کیلوگرم است و ابعاد آن با طول، عرض و عمق ۳۸، ۳۰ و ۳۰ سانتی‌متری همراه است. حجم داخلی این نوع صندوق حدودا ۲۷ لیتر است و ضخامت درب و بدنه‌ی آن به ترتیب ۴ میلی‌متر و ۲ سانتی‌متر است. شرکت تراست سیف یک کمپانی ایرانی است که در زمینه‌ی تولید انواع گاوصندوق‌های امن و باکیفیت فعال است. لازم به ذکر است که محصولات این شرکت دارای گواهی‌نامه‌های بین المللی ISO 9001:2015 و ISO 14001:2015 است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

صندوق الکترونیکی نیکا سیف مدل SFT-20ER

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایرانیکی دیگر از کالاهای کوچک و الکترونیکی که توانسته است نظر کاربران را به خود جلب کند، صندوق الکترونیکی نیکا سیف مدل SFT-20ER است که حجم داخلی ۱۰ لیتری دارد؛ بنابراین جزو گزینه‌های جادار و بزرگ به شمار نمی‌رود! SFT-20ER دارای مشخصه هایی از جمله قابلیت ورود رمز ۳ الی ۸ رقمی، ضخامت بدنه و درب حدودا ۲ سانتی‌متری، وزن ۷ کیلوگرمی، طول، عرض و ارتفاع ۲۰، ۳۰ و ۲۰ سانتی‌متری و بدون طبقه است.

لازم به تاکید است که این مدل صندوق قابلیت لنگر انداختن، یا همان پیچ شدن به زمین را دارد و با یک سال ضمانت‌نامه کتبی صندوق ایمن ایران و ۵ سال خدمات پس از فروش گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای نگهداری از اقلام گران‌بهای شماست.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFT-25ER-40H

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

اگر علاقه‌مند به خرید گاوصندوقی با امنیت بالا هستید که چندین سال برای شما کار کند، ما به شما صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFT-25ER-40H را پیشنهاد می‌کنیم. به طور کلی این دسته از محصولات با بتن دوجداره ساخته شده‌اند که همین موضوع باعث افزایش امنیت بیشتر آن‌ها می‌شود.

رمز این صندوق بین ۳ الی ۸ رقم قابل تغییر است و اگر رمز را ۳ بار پشت سر هم و به صورت اشتباه وارد کنید، این صندوق به مدت ۵ دقیقه رمزی نمی‌پذیرد. ضخامت درب این کالا ۴.۳ میلی‌متر است و با وجود لنگر محافظ و لولا‌های داخلی امنیت بالایی را به شما هدیه می‌کند. صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFT-25ER-40H ابعادی به اندازه‌ی ۴۰×۲۵×۳۵ سانتی‌متر است و وزنی ۱۴ کیلوگرمی دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

صندوق الکترونیکی سدید مدل ۴۷۰

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

یکی از نمونه‌های امن و در عین حال زیبای گاوصندوق در بین مدل‌های بازار صندوق الکترونیکی سدید مدل ۴۷۰ است. این نوع صندوق قابل پیچ شدن به زمین و دیوار است و برای نگهداری از اسناد گزینه‌ای قابل‌توجه است. این کالای امنیتی تنوع رنگ جذابی دارد و همراه با قابلیت اعمال رمز ۳ الی ۸ رقمی، پوشش برای مخفی کردن کلیدها، دکمه‌ی ری‌استارت، اهرم بازکننده‌ی پلاستیکی، آژیر هشدار، ۲ زبانه و ضخامت درب ۵ میلی‌متری یکی از گزینه‌های کم‌جا و باکیفیت است.

البته باید بدانید که صدای آژیر هشدار این صندوق چندان بالا نیست، همچنین جزو گزینه‌های سنگین وزن به شمار نمی‌رود. لازم به ذکر است که ابعاد این صندوق ۲۸×۳۵×۴۵ سانتی‌متر است و وزنی به اندازه‌ی ۲۰ کیلوگرم دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

صندوق الکترونیکی تراست سیف مدل ۴۰EKLC

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

صندوق الکترونیکی تراست سیف مدل ۴۰EKLC محصولی کامل و قابل اطمینان است که در طراحی آن از تمام اصول ایمنی استفاده شده است. ضخامت درب و بدنه‌ی این کالا به ترتیب ۵ میلی‌متر و ۳ سانتی‌متر است و در کنار آن دارای مشخصه‌هایی از جمله حجم داخلی ۴۴ لیتری، رمز الکترونیکی، شارژر اکسترنال، قابلتی نصب بر روی دیوار و به شکل ایستاده، بدنه‌ی تمام فلزی، دارای لنگر به منظور افزایش امنیت کالا، پوشش داخلی تمام چرم برای نگهداری مطمئن‌تر از جواهرات و آژیر خطر است. لازم به ذکر است که طول و عرض این صندوق باکیفیت به ترتیب ۴۳ و ۴۰ سانتی‌متر است و وزن آن به ۲۳ کیلوگرم می‌ٰرسد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFK-48ER

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFK-48ER یکی دیگر از کالاهای باکیفیت و تمام فلزی است که توانسته است، نظر کاربران را به خود جلب کند. این محصول طبقه ندارد، اما قابلیت باز کردن با کلید و رمز را دارد. ضخامت بدنه‌ی این نوع صندوق ۲ سانتی‌متر و و درب آن ۴ میلی‌متر است. همچنین ابعاد این صندوق به ارتفاع ۳۷، عرض ۳۰ و عمق ۱۰ سانتی‌متر است که جزو مدل‌های کوچک و به منظور نگهداری یکسری اقلام است. وزن صندوق الکترونیکی نیکا مدل SFK-48ER 16 کیلوگرم است و قابلیت نصب با لنگر بر روی دیوار یا زمین را هم دارد!

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

گاوصندوق الکترونیکی سدید مدل ۱۲۰۰ LE

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

گاوصندوق الکترونیکی سدید مدل ۱۲۰۰ LE یک محصول همه‌چیز تمام است که با وجود ویژگی‌هایی همچون نسوز و ضدسرقت بودن، وجود قفل حرفه‌ای همراه با رمز دیجیتال و قابلیت اتصال به زمین می‌تواند گزینه‌ای عالی برای کسب‌و‌کار شما باشد. درب این نوع گاوصندوق با ورقه‌های فولادی اس‌تی به ضخامت ۱۰.۳۷ میلی‌متری ساخته شده است و بدنه‌ای به ضخامت کلی ۸ سانتی‌متر دارد.

این کالای باکیفیت از پشم سنگ ساخته شده است و می‌تواند تا ۱۳۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد حرارت را تحمل کند. گاوصندوق الکترونیکی سدید مدل ۱۲۰۰ LE دارای ۱۰ زبانه‌ی ضدسرقت است و بخش‌های داخلی آن با چرم پوشانده شده است. لازم به ذکر است که این محصول با یک عدد پاوربانک جهت شارژ رمز الکترونیکی در صورت اتمام باتری همراه است و حجم داخلی و وزن این کالا به ۲۲۲ لیتر و ۲۱۵ کیلوگرم می‌رسد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

گاو صندوق گنجینه مدل GS-650-GMP

معرفی محبوب‌ترین مدل‌های گاوصندوق در بازار ایران

گاو صندوق گنجینه مدل GS-650-GMP محصولی جمع‌وجور با قفل‌های ضدسرقت و مقاوم در برابر حریق تا ۶۰ دقیقه است که می‌تواند حرارت مسقیم تا ۸۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را به خوبی تحمل کند.

از جمله مشخصه‌های این محصول می‌توان به مواردی همچون چرخ برای سهولت در جابه‌جایی، ساختار بسیار مقاوم میانی برای جلوگیری از آسیب به وسیله‌ی دیلم، مته و برش، بدنه‌ای فولادی از نوع فولاد اس‌تی و لولاهای جداشونده اشاره کرد؛ همچنین درب و بدنه‌ی این نوع صندوق از ضخامت ۵ سانتی‌متری برخوردار است. گاوصندوق گنجینه مدل GS-650-GMP حدودا ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد و یکی از گزینه‌های بسیار مقاوم و با کیفیت در بین انواع گاوصندوق‌های موجود در دیجی‌کالا به شمار می‌رود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

سخن پایانی

در پایان لازم به ذکر است که برای خرید گاوصندوق مناسب برای خانه‌ی خود باید ویژگی‌ها و شرایط منزل و اتاق‌ها را در نظر بگیرید و با توجه به شرایط فعلی خود یک گاوصندوق مناسب را انتخاب کنید. چراکه ممکن است آن چیزی که برای شما کاراست برای دیگری مناسب نباشد! بنابراین هیچ‌گاه به توصیه دیگران و بدون توجه به شرایط منزل خود اقدام به خرید گاوصندوق نکنید.

منبع: SAFE AND VAULT, bob vilaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما