چگونه بهترین بیو اینستاگرام را داشته باشیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
بیو اینستاگرام

در دنیای امروز ما که شبکه‌های اجتماعی باعث افزایش درآمد افراد می‌شوند، یادگیری نحوه درست استفاده از آن‌ها اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. اینستاگرام نیز یکی از شبکه‌های اجتماعی است که افراد بسیاری در حال کسب درآمد از آن هستند. اولین موردی که در باز کردن صفحه یک نفر در اینستاگرام با آن برخورد می‌کنیم. بخش بیو آن فرد است. این بخش می‌تواند یک نفر را ترغیب کند که از صفحه شما بازدید کند. در عین حال در صورتی که بیو خوبی نداشته باشید، ممکن است افراد زمان خود را صرف مشاهده پیج اینستاگرام شما نخواهند کرد.

نوشتن بیو اینستاگرام ممکن است ساده به نظر برسد، اما در واقع به مقداری استراتژی و خلاقیت نیاز دارد. بنابراین اگر از اینستاگرام برای کسب‌و‌کار خود استفاده می‌کنید، باید علاوه بر داشتن خلاقیت، استراتژی‌های مربوط به نوشتن بیو و داشتن یک متن بیو اینستاگرام آبرومند را نیز یاد بگیرید.

بیو اینستاگرام

۶ نکته برای ایجاد یک بیو خوب در اینستاگرام

همان‌طور که متوجه شده‌اید، نوشتن بیو خوب در اینستاگرام نیاز به استراتژی دارد. در این بخش قرار است که با هم به شش مورد مهم از آن اشاره کنیم. در ابتدا این موارد را نام می‌بریم و سپس هر یک را به صورت مفصل و کامل برای شما بررسی می‌کنیم. این شش مورد عبارتند از:

۱) نام خود را به بهترین نحو ممکن یادداشت کنید.

۲) مهارت‌های خود را برای مخاطبان شرح دهید.

۳) از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.

۴) لینک سایت خود را در آن قرار دهید.

۵) اطلاعات تماس خود را در بهترین حالت ممکن بنویسید.

۶) خلاق باشید و این خلاقیت را به مخاطبان خود نمایش دهید.

در نهایت به عنوان نکته اضافی و در واقع نکته هفتم، استفاده از چک لیست بیو اینستاگرام در این راه بسیار شما را همراهی خواهد نمود.

گوشی هوشمند

۱) نام خود را به بهترین نحو ممکن یادداشت کنید

اولین قدم برای ایجاد یک بیو خوب اینستاگرام این است که مطمئن شوید که در بخش Name، نام خود را به درستی و به خوبی نوشته‌اید. شما می‌توانید در این بخش از کلمه‌های کلیدی نیز همراه با اسم خود استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر در حوزه لوازم بهداشتی فعالیت می‌کنید، ممکن است که بخواهید نام خود را به صورت کامل و همراه با عنوان شغلی خود درج کنید. به این ترتیب زمانی که مردم در اینستاگرام موارد مربوط به حوزه آرایشی و بهداشتی را جستجو کنند، به راحتی می‌توانند شما را پیدا کنند.

به عنوان مثال به تصویر زیر توجه کنید. این خانم علاوه بر نام خود، عنوان درمانگر را نیز در بخش Name یادداشت کرده است. پس هر کس Therapist را در اینستاگرام جستجو کند، می‌تواند صفحه ایشان را ببینید. به همین سادگی!

بیو اینستاگرام

همچنین به تصویر زیر توجه کنید. درست است که بخش Name این پیج اینستاگرامی کمی طولانی است؛ اما همین طولانی بودن مزایای خاص خود را نیز دارد. افراد می‌توانند در صورت ندانستن نام این خانم، حوزه کاری ایشان را در اینستاگرام جستجو کنند و صفحه ایشان را پیدا کنند. به این ترتیب ایشان می‌توانند فالوورهای خود را از طریق بخش سرچ اینستاگرام نیز افزایش دهند.

ترفند ساده

پس تلاش کنید که علاوه بر نام خود، حوزه کاری که در آن مشغول به فعالیت هستید و یا حوزه‌ای که در اینستاگرام بر محور آن تولید محتوا می‌کنید را نیز در بخش Name اینستاگرام قرار دهید و علاوه بر داشتن یک بیو خوب، میزان بازدید صفحه خود را با این کار افزایش دهید. تصاویر بالا شما را در این امر به صورت کامل راهنمایی می‌کنند.

۲) مهارت‌های خود را برای مخاطبان شرح دهید

یک بیو خوب اینستاگرام توضیح می‌دهد که کسب‌وکار شما دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد و همچنین تعیین می‌کند که مخاطبان آن چه افرادی هستند. برای مثال تصویر زیر یک نمونه ساده از بیو خوب اینستاگرام است.

اینستاگرام

آن‌ها موضوع “مجلات و دکورهای علمی” را در بیو خود یادداشت کرده‌اند تا هر شخصی که وارد این صفحه شد، حیطه کاری آن‌ها را متوجه شود. در نتیجه بازدیدکنندگان جدید دقیقاً می‌دانند که این برند چه چیزی را می‌فروشد و آیا محصولات آن با علایقشان مطابقت دارد و یا خیر. کوتاه و کاربردی!

اگر شما کارآفرین و یا صاحب یک برند هستید، می‌توانید از بیوگرافی اینستاگرام خود برای متمایز کردن صنعت خود استفاده کنید. همچنین از مهارت‌ها یا هر تجربه‌ای که ممکن است برای دنبال‌کنندگان شما جالب باشد نیز می‌توانید استفاده کنید. تصویر زیر صفحه اینستاگرام یک بلاگر سفر است که در بخش بیو به صورت خلاصه خودش را توصیف کرده است.

بیو اینستاگرام

این نکته نه تنها به عنوان بیو اینستاگرام و نوعی معرفی کوچک از خودش عمل می‌کند، بلکه به مردم اجازه می‌دهد تا بدانند که او در حال حاضر در لندن سفر می‌کند و تجربیات شخصی خود را در این صفحه قرار می‌دهد.

۳) از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی هدفمند و مرتبط در بیو اینستاگرام قابلیت جستجوی شما را بهبود نمی‌بخشد. در صورتی که اگر در بخش Name از کلمات کلیدی استفاده کنید، در بخش جستجو اینستاگرام برای شما تاثیرگذار خواهد بود. با این حال استفاده از کلمه کلیدی درست در بیو می‌تواند به تمرکز بیشتر صفحه شما کمک کند و شما را با فالوورهای بهتر و بیشتر و مرتبط‌تری آشنا کند.

همچنین این کلمات می‌توانند هدف شما را در یک نگاه مشخص کنند و کاربر را از سردرگمی نجات دهند. وقتی تصمیم می‌گیرید که از چه کلمات کلیدی در بیو اینستاگرام خود استفاده کنید، حتما به ارزش‌ها و علایق اصلی خود و مخاطبان هدف خود فکر کنید. به تصویر زیر تحت عنوان یک مثال خوب و کامل دقت کنید.

بیو اینستاگرام

استفاده از کلمات کلیدی که مخاطب و جایگاه شما را هدف قرار می‌دهند، به کاربران کمک می‌کنند تا شما را بهتر درک کنند. پس باید تمام کلمات کلیدی کسب‌و‌کار خود را به دقت بررسی نمایید و همچنین بررسی کنید که رقبای شما از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند. سپس با یک جمع‌بندی کلی، از چند کلمه کلیدی برتر در بیو خود استفاده کنید. تصویر زیر نیز یک مثال خوب در مورد استفاده از کلمات کلیدی درست در بیو صفحه یک مجموعه در اینستاگرام است.

ترفند اینستاگرام۴) لینک سایت خود را در آن قرار دهید

یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در بیو صفحه اینستاگرامی، قرار دادن لینک سایت کسب‌و‌کار شماست. این لینک به شما کمک می‌کند که پس از جذب مخاطب از طریق اینستاگرام، آن را به سایت خود برای خرید منتقل کنید. همچنین مخاطبان نیز برای خرید و یا بررسی حوزه شغلی شما می‌توانند از این لینک استفاده کنند. در موارد دیگر و خصوصا مناسبت‌های خاص این لینک‌ها را تغییر دهید و لینک لندینگ پیج‌های مورد نظر خود را جایگزین آن کنید.

همچنین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر لینک یک صفحه غیرمرتبط را در بیو خود قرار دهید، کاربر بلافاصله پس از باز کردن لینک آن را می‌بندد و در نتیجه شما مشتری خود را از دست داده‌اید. پس باید تلاش کنید که علاوه بر جذب مخاطب جدید، مشتریان قبلی خود را نیز به مشتری دائمی و به اصطلاح به مشتری وفادار تبدیل کنید. پس سعی کنید که بهترین لینک ممکن را در بیو اینستاگرام خود قرار دهید تا کاربر پس از ورود جذب آن شود و خرید خود را آغاز کند.

خرید گوشی هوشمند

۵) اطلاعات تماس خود را در بهترین حالت ممکن بنویسید

با پروفایل بیزینس اینستاگرام (Instagram business profile) شما می‌توانید اطلاعات تماس خود را نیز به بیو اضافه کنید. این اطلاعات شامل آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس محل فعالیت شما خواهد بود. حال چرا افراد به این آپشن اینستاگرام علاقه زیادی دارند؟

زیرا این مورد هیچ فضایی را در بخش بیو شما اشغال نمی‌کند و علاوه بر بخش بیو، شما این بخش را نیز در دست خواهید داشت. برای مثال به تصویر زیر که متعلق به یک مجموعه مربوط به پوست است، توجه کنید. این مجموعه یک دکمه تحت عنوان ایمیل در اختیار کاربران خود قرار داده که هر فرد با کلیک روی آن می‌تواند وارد بخش مربوطه شود.

ترفند اینستاگرامی

مزیت افزودن اطلاعات تماس این است که ارتباط شما را با کاربران خودتان آسان‌تر از گذشته می‌کند. همچنین به علت زیباتر شدن این حالت نسبت به صفحات اینستاگرامی معمولی، کاربران بیشتر جذب این صفحات می‌شوند.

۶) خلاق باشید و این خلاقیت را به مخاطبان خود نمایش دهید

در تمام موارد قبلی اصلی‌ترین نکات نوشتن یک بیو خوب برای اینستاگرام را بررسی کردیم. حال نوبت به آن رسیده که به سراغ یک نکته تخصصی‌تر برویم. ما در بیو خود همه چیز را توصیف می‌کنیم، اما این مورد بدون خلاقیت معنای خاصی نخواهد داشت. این خلاقیت شماست که کاربران را جذب پیج می‌کند. ما برای این مورد ۲ نکته را به شما آموزش می‌دهیم. این نکات عبارتند از:

الف) از ایموجی‌ها استفاده کنید

یکی از راه‌های زیباتر نشان دادن متن‌ها در بیو صفحه اینستاگرامی شما، استفاده از ایموجی‌هاست. همچنین ایموجی‌ها به شما در ایجاد فاصله بین متن‌ها نیز کمک می‌کنند. در تصویر زیر دو صفحه اینستاگرامی را مشاهده می‌کنید که از ایموجی‌ها به خوبی استفاده کرده‌اند و بیو خود را به بهترین و زیباترین حالت ممکن تبدیل کرده‌اند.

بیو اینستاگرام

ایموجی‌ها همچنین برای برجسته‌تر ساختن بخشی از متن نیز استفاده می‌شوند و در عین حال می‌توانند به شما کمک کنند تا افراد را برای بازدید از سایت خود به صورت کامل راهنمایی کنید. به تصویر زیر دقت کنید که تمامی نکات را برای داشتن یک بیو خاص رعایت کرده است.

بایو شبکه‌های اجتماعی

ب) از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ‌ها علاوه بر کمک به شما در پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام و همچنین ساخت کمپین‌های خاص، در ساختن یک بیو بهتر نیز همراه شما هستند. با این حال دقت کنید که باید در انتخاب هشتگ کمی وسواس به خرج دهید و در زمان مناسب از هشتگ مناسب استفاده کنید. در غیر این صورت کار شما هیچ فایده‌ای نخواهد داشت و تنها بیو صفحه اینستاگرامی خود را شلوغ کرده‌اید. برای درک بهتر این مطلب تصویر زیر را مشاهده نمایید.

بیو اینستاگرام

گنجاندن هشتگ برند خود در بیو نیز راهی عالی برای عادت دادن فالوورهای شما به آن هشتگ خواهد بود.

نوشتن بایو در شبکه‌های اجتماعی

پس با استفاده از هشتگ درست در بیو صفحه اینستاگرامی خود، با یک تیر دو نشان را مورد هدف قرار داده‌اید.

چک لیست بیو اینستاگرام چیست؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم، داشتن چک لیست برای بیو صفحه اینستاگرامی شما بسیار اهمیت دارد. یک بیوگرافی خوب به شکلی است که اولین برداشت افراد را عالی ایجاد کند و در عین حال کاربران را متقاعد کند که روی دکمه “فالو” در صفحه شما کلیک کنند. در این بخش به صورت خلاصه تمام موارد بالا را برای شما قرار می‌دهیم تا در نهایت پس از نوشتن بیو خود، این مورد را بخوانید و چک کنید که آیا تمام نکات را رعایت کرده‌اید و یا خیر!

  • توضیح دهید که چه کسی هستید و فعالیت شما در چه حوزه‌ای است.
  • مخاطب خاص خود را با کلمات کلیدی مناسب، هدف قرار دهید.
  • آدرس سایت خود را در بیو خود قرار دهید.
  • راه‌های بیشتری را برای تماس فالوورها با کسب‌و‌کار خود ارائه دهید.
  • شخصیت و در عین حال خلاقیت خود را ذر بیو به خوبی نمایش دهید.

جمع‌بندی

خرید گوشی هوشمند

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی نکات مربوط به نوشتن یک بیو خوب اینستاگرامی را به شما از صفر تا صد آموزش دهیم. در ابتدا به شش نکته اساسی در این مورد اشاره کردیم و سپس هر مورد را به صورت جداگانه برای شما بررسی کردیم. در نهایت نیز یک چک لیست خوب برای شما ساختیم تا پس از نوشتن بیو خود به سراغ آن بروید و همه موارد را بررسی نمایید.

پس همین حالا به صفحه اینستاگرام خود بروید و بیو خود را اصلاح نمایید. سپس به چک لیست موجود در این صفحه مراجعه کنید و بیو خود را از هر لحاظی دقیق‌تر بررسی نمایید. به همین سادگی!

منبع: Laterبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما