۷ استایل جذاب تابستانی با جامپ سوت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
استایل های تابستانی با جامپ سوت

جامپ سوت، اورال یا سرهمی آیتمی جذاب و کاربردی است که می‌توانید آن را با طرح‌ها و مدل‌های متنوعی در بازار پیدا کنید؛ از جامپ سوت‌های کژوال و خنک و راحت برای تابستان تا جامپ سوت‌های مدل‌دار و شیک که برای استایل‌های رسمی مناسبند. این آیتم‌های جذاب و خاص در سال‌های اخیر جای خود را در مد و فشن زنانه باز کرده‌اند و جزو آیتم‌های ترند محسوب می‌شوند. در فصل تابستان می‌توانید استایل‌هایی راحت کاربردی و خنک با جامپ سوت‌ها داشته باشید. در این مطلب پس از پرداختن به تاریخچه‌ی جامپ سوت و انتخاب آن با توجه به فرم بدن ۷ ایده‌ی جذاب برای استایل کردن این آیتم‌های فوق العاده در استایل تابستانی را برایتان شرح داده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

جامپ سوت یا اورال چیست؟

جامپ‌ سوت که به آن اورال و یا سرهمی هم می‌گویند به مدل لباسی گفته می‌شود که به صورت یک تکه بوده و کل بدن را از گردن تا مچ پاها پوشش می‌دهد.

در سال ۱۸۹۰ «لیوای استرائوس» آمریکایی (خالق برند لیوایز) یک مدل جامپ‌سوت با پارچه‌ی جین برای کارگران طراحی کرد که بسیار همه‌گیر شد و پس از مدتی به لباس رسمی تعمیرکاران تبدیل شد. در آغاز قرن بیستم هم نوع دیگری از جامپ‌ سوت برای لباس چتربازان طراحی شد تا آن‌ها بتوانند به راحتی در هوا معلق باشند و فرود راحت‌تری داشته باشند. اساس نام‌گذاری این مدل لباس هم با توجه به کاربرد آن برای چتربازها است. در سال ۱۹۲۰ یک طراح ایتالیایی به نام Ernesto Michahelles نوعی جامپ ‌سوت زنانه طراحی کرد و به تدریج جامپ ‌سوت وارد صنعت مد جهان شد.

انتخاب جامپ سوت متناسب با فرم بدن

استایل با جامپ سوت

در انتخاب جامپ ‌سوت باید به خوبی فرم بدن‌تان را بشناسید و مطابق با آن جامپ‌سوت مناسب را انتخاب کنید.

  • اگر اندام گلابی‌شکل دارید باید جامپ ‌سوتی را انتخاب کنید که کمر شما را باریک‌تر نشان دهد و به خوبی پایین‌تنه‌ی شما را پوشش دهد. در این حالت بهتر است روی سینه و اندام فوقانی تمرکز کنید. بنابراین جامپ ‌سوت با یقه‌ی هفت برایتان انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین برای این که پایین‌تنه‌تان را باریک‌تر نشان دهید، بهتر است جامپ ‌سوت‌های تک‌رنگ بپوشید.
  • جامپ ‌سوت‌هایی که تا حدودی در قسمت کمر جمع هستند و شلوار گشادتری دارند برای اندام‌هایی با باسن و ران‌های بزرگ، مناسب‌تر هستند.
  • اگر اندام شما مدل مثلث معکوس یا سیب شکل است و بالاتنه و شانه‌های زیبایی دارید، جامپ ‌سوت‌های بدون آستین انتخاب مناسبی برای شما هستند.
  • اگر قدتان بلند است، جامپ‌سوتی را امتحان کنید که در قسمت پا گشاد است و بلندی آن تا روی زمین است.
  • اگر قدتان کوتاه است، از جامپ‌سوتی با استایل چسبان و کوتاه استفاده کنید.

۱. درخشش در مهمانی با استایل با جامپ سوت مجلسی

استایل مجلسی با جامپ سوت‌های شیک بلند

جامپ سوت‌های شیک می‌توانند گزینه بسیار خوبی برای استایل خاص و جذاب مجلسی باشند. به خصوص اگر جامپ سوتی را انتخاب کنید که به خوبی روی اندام شما می‌نشیند. در این استایل انتخاب اکسسوری‌ها هم اهمیت زیادی دارد تا جلوه‌ای شیک و مجلسی به استایل شما بدهد. نوع پارچه‌ی جامپ‌سوتی که انتخاب می‌کنید و طرح آن هم باید فرم رسمی و مجلسی به استایلتان بدهد. سرهمی‌های دکلته، آستین پفی و رومی برای مهمانی‌ها و مجالس گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند.

در این ست جذاب شیک یک جامپ سوت آستین‌پفی با سیلووئت جذب انتخاب کرده‌ایم که همراه یک گردنبند درخشان و گوشواره‌های سوارسکی و ست کیف و کفش لمه می‌تواند یک استایل بسیار جذاب دوست‌داشتنی و شیک برای مهمانی‌ها و مجالس بسازد.

۲. استایل با جامپ سوت کوتاه برای مهمانی‌های عصر و دورهمی‌ها

استایل جذاب با جامپ سوت کوتاه

جامپ سوت‌های کوتاه که جلوه‌ای جذاب و دوست‌داشتنی دارند می‌توانند یک گزینه مناسب برای مهمانی‌های عصر یا دور همی‌های غیر رسمی باشند. در این استایل اسنیکرهای سفید و صندل‌های تخت یا پاشنه‌بلند می‌توانند گزینه‌های جذابی برای ست کردن در این استایل محسوب شوند.

در این ست جذاب که برای دورهمی‌های غیر رسمی و میهمانی‌های عصر گزینه خوبی محسوب می‌شود به سراغ یک جامپ سوت کوتاه گل‌دار با رنگ زمینه سفید شیری از برند اچ اند ام رفته‌ایم که در ترکیب با یک ست زیورآلات با طرح گل بابونه و یک صندل سفید وج (Wedges) کنفی می‌تواند یک استایل تابستانی جذاب و خاص برایتان بسازد.

۳. استایل با جامپ سوت بلند و ترکیب کت کوتاه زنانه استایل شیک با ترکیب کت کوتاه زنانه

در استایل شیک و رسمی کت کوتاه زنانه یکی از آیتم‌های جذابی است که می‌توانید با جامپ سوت یا سرهمی ترکیب کنید و بدرخشید. استفاده از زیورآلات مناسب و البته کیف و کفش رسمی هم می تواند جلوه‌ی استایلتان را چند برابر کند. در این ست جذاب یک سرهمی جذاب و رسمی به رنگ سفید و مشکی از برند ترندیول انتخاب کرده‌ایم.

رنگ سفید و مشکی یکی از ترکیب رنگ‌های راحت و در عین حال شیک برای موقعیت‌های رسمی است بنابراین دیگر انتخاب‌های ما برای این استایل جذاب با جامپ سوت و کت، یک کت سفید کوتاه زنانه، یک کفش پاشنه بلند پمپی سفید، یک کیف مشکی مجلسی و یک ست زیورآلات جذاب مرواریدی خواهد بود.

۴. سرهمی های باز و گشاد را می‌توانید با بلوز، تی‌شرت یا تاپ بپوشید

جامپ سوت‌ باز و گشاد با بلوز

در استایل کژوال می‌توانید جامپ سوتتان را با یک تی‌شرت و یا تاپ ترکیب کنید. به خاطر داشته باشید که در این استایل ترکیب رنگی هم اهمیت دارد. برای این که استایلتان جذاب‌تر باشد می‌توانید یک رنگ بولد را با یک رنگ خنثی ترکیب کنید اما راحت‌ترین کار این است که یک بلوز یا تاپ سفید را زیر جامپ سوتتان بپوشید.

در این ست جذاب یک جامپ سوت راحت و گشاد نخی به رنگ سبز را با یک بلوز سفید جذب ست کرده‌ایم که ترکیب مناسبی برای یک استایل کژوال و راحت و در عین حال جذاب است. همراه با این ترکیب می‌توانید یک جفت اسنیکر سفید بپوشید.

۵. استایل کژوال خیابانی با ترکیب اورال بلند و شومیز

جامپ سوت بلند و شومیز

برای استایل خیابانی در فصل‌های گرم سال ترکیب جامپ سوت با شومیز می‌تواند یکی از گزینه‌های کاربردی برای شما باشد. در این حالت اگر جامپ سوت اسپرت انتخاب کرده‌اید کفش‌های اسنیکر، کفش‌های بوم و صندل‌های بدون پاشنه بندی برایتان گزینه های مناسبی به شمار می‌آیند. اگر هم جامپ سوت شما جلوه‌ای کمی رسمی دارد و استایلتان به اسمارت کژوال نزدیک است می‌توانید به سراغ کفش های کالج و یا صندل‌های پلتفورم بروید. به خاطر داشته باشید که در استایل تابستانه با جامپ سوت جنس جامپ سوتی که انتخاب می‌کنید هم بسیار اهمیت دارد. به سراغ نخ پنبه، لینن یا شمبری بروید؛ پارچه‌هایی که امکان تنفس مناسبی دارند.

در این ست راحت و خنک با جامپ سوت، یک شومیز نخی راه راه به رنگ آبی روشن و سفید را با یک جامپ سوت نخی طرح‌دار ترکیب کرده‌ایم. ترکیب رنگ های پاستلی که در این ست وجود دارد یکی از جذاب‌ترین ترکیب رنگ‌ها برای فصل تابستان است. بر اساس همین ترکیب رنگی یک کفش پارچه‌ای سفید و یک کیف چرمی رودوشی سفید و صورتی می‌تواند این ست تابستانی دوست‌داشتنی را تکمیل کند.

۶. ست تابستانی کژوال با ترکیب جامپسوت بلند و مانتوی تابستانی جلو باز یا پانچو

جامپ سوت بلند کژوال و مانتوی تابستانی جلو باز

جامپ سوت‌های بلند کژوال و خنک را در فصل تابستان می‌توانید با مانتوهای تابستانی جلو باز ترکیب کنید و یک استایل کاربردی و راحت برای خودتان بسازید. در این استایل انواع کفش های تابستانی از صندل‌ها گرفته تا کفش‌های بوم و البته اسنیکرها می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. اگر هم به استایل بوهو علاقه‌مند هستید می‌توانید جامپ ‌سوت‌تان را با یک پانچوی خوش‌رنگ و طرح‌دار ست کنید.

در این ست دوست‌داشتنی یک جامپ سوت خنک و خوش رنگ راه راه از برند بنیس را انتخاب کرده‌ایم که با یک پانچوی خنک تابستانه به رنگ زرد ست می‌شود. یک جفت صندل چرمی بندی، یک کیف رودوشی به رنگ زرد و یک عینک آفتابی به رنگ عسلی این ست جذاب را تکمیل می‌کنند.

۷. استایل خیابانی شیک با ترکیب مانتوی کتی و سرهمی

ترکیب مانتوی کتی و سرهمی

برای استایل کردن جامپ سوت مانتوهای کتی هم گزینه خوبی محسوب می‌شوند. مخصوصا اگر می‌خواهید استایل شیک و خاصی داشته باشید. در این استایل هم زیورآلات، کیف‌ها و کفش های رسمی می‌توانند جلوه‌ای جذاب به استایل شما بدهند. در این ست جذاب کژوال اسمارت و شیک به سراغ ترکیب رنگی کرم رفته‌ایم و یک جامپ سوت راحت و خنک به رنگ کرم را با یک مانتوی کتی راه راه به رنگ شیری ترکیب کرده‌ایم. یک جفت کفش کالج بسیار جذاب و یک کیف رودوشی کرم می‌توانند این استایل جذاب تابستانی را تکمیل کنند.

 و در آخر؛ چند نکته کاربردی در خصوص استایل با جامپ سوت

  • کمربند یکی از اکسسوری‌های اساسی برای جلوه بخشیدن به جامپ‌سوت است. خصوصا اگر در مورد پوشیدن جامپ سوت مردد هستید می‌توانید با استفاده از یک کمربند، به اندامتان شکل دهید و قلمی‌تر به نظر برسید. حتی اگر جامپ‌سوت شما در قسمت کمر کاملا فیت بدنتان است باز هم می‌توانید از کمربند استفاده کنید، چراکه کمربند می‌تواند یک بدن مستطیلی‌شکل را به فرم ساعت‌شنی تبدیل کند.
  • هر چند که جامپ ‌سوت‌ها می‌توانند بسیار جذاب و دوست‌داشتنی باشند اما فرم آن‌ها ممکن است قد شما را کوتاه‌تر نشان بدهد، به خصوص اگر قدتتان متوسط یا کوتاه باشد. به طور خاص، جامپ ‌سوت‌های فاق‌کوتاه و با شلوارهای گشاد به این ویژگی معروف هستند که خانم‌های با قد‌ متوسط را به نسخه‌ای قد کوتاه‌تر از خودشان تبدیل می‌کنند. بهترین راه برای حل این مشکل، اضافه کردن یک جفت کفش پاشنه‌بلند به استایلتان است. کفش‌های پاشنه‌بلند پاهایتان را کشیده‌تر نشان می‌دهند و دیگر نگران این نیستید که قدتتان کوتاه به نظر برسد.
  • برای استایل رسمی همراه جامپ‌سوت بهتر است از جواهرات خاص و بزرگ استفاده کنید؛ مانند گردنبندهای ضخیم یا گوشواره‌های آویزی بزرگ. در استایل روزمره هم استفاده از زیورآلات رنگی و متنوع و لایه‌لایه می‌توانند استایل‌تان را خاص و چشم‌گیر کنند.

منابع: thetrendspotter, marieclaireبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما