HTC به‌خاطر واقعیت مجازی، کارخانه‌اش را می‌فروشد

فرشته سلیمانی ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۷ 17 مارس 2017

شرکت HTC در بازار جهانی گوشی‌های تلفن همراه رقبای زیادی دارد و همه‌چیز حکایت از آن دارد که برای خود این شرکت هم دیگر مسلم شده که رقابت در این بازار نه کار ساده‌ای است و نه می‌تواند چندان به نفعش باشد. در طول دو سال گذشته HTC دستگاه‌های تلفن همراه خوبی معرفی کرد اما انگار این‌طور رقابت کردن فایده‌ای نداشت و نتیجه‌اش تنها فصل‌های مالی متوالی پر از ضرر بود. به همین دلایل است که این شرکت در حال حاضر تمرکز تجارت خود را روی صنعت واقعیت مجازی گذاشته و تا اینجای کار هم شاهد آن بوده‌ایم که ظاهرا در این بخش آینده‌ی بسیار روشن در انتظار HTC است. اما خبر جدید آن‌که HTC حالا تصمیم گرفته محکم‌تر از قبل روی این زمین قدم بردارد و می‌خواهد یکی از کارخانه‌هایش را بفروشد و پول آن را صرف سرمایه‌گذاری بیش‌تر در صنعت واقعیت مجازی کند.

این خبر البته برای اهالی رسانه چندان عجیب نیست و اولین بار در سال ۲۰۱۵ زمزمه‌هایی از تصمیم HTC برای فروش این کارخانه به گوش رسیده بود اما این بار HTC تایید و به سرمایه‌گذاران اعلام کرده قصد دارد کارخانه ۱۱۴ هزار متر مربعی‌اش را در شانگهای به یک شرکت چینی بفروشد و از این معامله چیزی حدود ۹۱ میلیون دلار درآمد کسب کند. HTC در روزنامه‌های محلی تایوان اعلام کرده این درآمد را صرف پیشرفت بیشترش در واقعیت مجازی خواهد کرد.

البته این نکته هم ناگفته نماند که هیچ یک از این اخبار به آن معنی نیست که HTC می‌خواهد با صنعت تولید گوشی‌های تلفن همراه خداحافظی کند و به گفته‌ی خود شرکت فروش کارخانه و تمرکز روی واقعیت مجازی به هیچ عنوان تاثیری روی بخش تلفن همراه HTC ندارد.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. حمید حمید

    Htc vave قیمتش چنده و از کجا باید تهیه اش کنیم??