HTML5 جای فلش را در وب‌سایت فیس‌بوک گرفت

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
html5 در فیس‌بوک

فیس‌بوک امروز اعلام کرد که از این به بعد، تمام ویدیوهایی که در این وب‌سایت پخش می‌شود به طور پیش‌فرض و در تمام مرورگرها HTML5 هستند.

سیستم‌های کامپیوتر و مرورگرهای قدیمی نمی‌توانند به خوبی از ویدیوهایی که بر مبنای رابط برنامه‌نویسی HTML5 ایجاد شده‌اند پشتیبانی کنند.

این شرکت درباره‌ی این تغییر گفته که “به ما این امکان را می‌دهد که با سرعت به سمت نوآوری پیش برویم.” شرکت ادوبی اخیرا اعتراف کرد زمان این فرا رسیده که ویدیوی فلش کنار گذاشته شود. در مرداد ماه هم مدیر امنیت فیس‌بوک از سازندگان فلش خواست که به زندگی این تکنولوژی پایان دهند. چرا که فلش به خاطر حفره‌های امنیتی زیادی که دارد به طور پیوسته مورد حمله‌ی بدافزارها قرار می‌گیرد.

«دنیل بالیگ» از فیس‌بوک در پستی نوشته که: “ما در ابتدا تصمیم گرفتیم پخش‌کننده‌ی HTML5 را برای مرورگرهای محدودی راه‌اندازی کنیم و همین‌طور با رفع ایرادات و بهبود آن، به ارایه‌ی آن در مرورگرها، نسخه‌ها و سیستم‌های عامل بیشتری ادامه دهیم.” سیستم‌های کامپیوتر و مرورگرهای قدیمی نمی‌توانند به خوبی از ویدیوهایی که بر مبنای رابط برنامه‌نویسی HTML5 ایجاد شده‌اند پشتیبانی کنند. چرا که ممکن است با باگ‌هایی رو به رو شوند. به همین دلیل است که کارشناسان این شبکه‌ی اجتماعی برای راه‌اندازی پخش‌کننده‌ی HTML5 در همه‌ی مرورگرها به جز تعداد اندکی، تا امروز صبر کردند، چون می‌خواستند ایرادات آن را رفع کنند.

فقط فیس‌بوک نیست که استفاده از استاندارد فلش را کنار گذاشته است. گوگل هم رابط برنامه‌نویسی HTML5 را به عنوان پیش فرض انتخاب کرده است. چند ماه پیش هم گوگل پخش اتوماتیک تبلیغات فلش را در مرورگرش، کروم، مسدود کرده بود. البته‌ اتفاقی برای بازی‌های فلش نمی‌افتد و آنها سر جای خود باقی می‌مانند. اما فیس‌بوک اشاره کرده برای تضمین امنیت تجربه‌ی بازی با شرکت ادوبی همکاری خواهد کرد.

منبع: Facebook

اخبار مرتبط: 

اتحاد غول‌های تکنولوژی برای تغییر آینده‌ی ویدیو در اینترنت

چرا در روزهای اخیر فلش پلیر در فایرفاکس غیرفعال شد؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar amir

    دستش درد نکنه به فکر ایرانیاس

    1. Avatar PHELAT

      😐

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه