مهندس سابق اپل به بخش فناوری‌های حمل‌ونقل نوین هیوندای پیوست

۲۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۷ ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
طرحی گرافیکی از هواگرد شهری هیوندای به عنوان یکی از فعالیت‌های اصلی این شرکت در زمینه‌ی حمل‌ونقل نوین

گویا فعالیت هیوندای در زمینه‌ی جابه‌جایی شهری وارد فاز تازه‌ای خواهد شد و با پیوستن چانگ-هیون سانگ، مهندس سابق اپل و مایکروسافت به این شرکت باید منتظر نوآوری‌های بیشتری در این زمینه باشیم.

هیوندای پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد فراتر از صنعت خودرو حرکت کند. از جمله‌ی این اقدامات می‌توان به گفت‌وگوهای این شرکت با اپل برای ساخت خودروی الکتریکی، ساخت یک ربات ماه‌نورد و حتی ورود رسمی به حوزه‌ی جابه‌جایی شهری مانند هواگردهای شهری یا خودروهای پرنده اشاره کرد.

اکنون این شرکت کره‌ی جنوبی با «چانگ-هیون سانگ» (Chang-Hyeon Song) قرارداد بسته تا زیرمجموعه‌ی فناوری‌های جابه‌جایی شهری خود را با همکاری او هدایت کند. سانگ که یک مهندس سابق اپل و مایکروسافت بوده است، از این پس بر همه‌ی امور مربوط به واحد جابه‌جایی شهری هیوندای نظارت خواهد داشت.

به طور خاص همه‌ی زمینه‌های مرتبط با خدمات حمل‌ونقلی (Transportation-as-a-Service) یا TaaS تحت کنترل سانگ خواهد بود. او توسعه‌ی استراتژی برای جنبه‌های گوناگون خدمات جابه‌جایی سراسری در آینده مدیریت می‌کند. سانگ همچنین به زمینه‌های همکاری با شرکت‌های دیگر در فضایی که هیوندای قصد رقابت با آن‌ها را دارد، مانند خودران‌ها یا اسکوترهای برقی، می‌پردازد.

چانگ هیون سانگ

چانگ هیون سانگ مدیر بخش جابه‌جایی شهری هیوندای
Credit: Hyundai

این مهندس سابق فناوری بیشتر در جهت ساده‌سازی فعالیت‌های هیوندای در زمینه‌ی جابه‌جایی شهری و فناوری‌های جدید مرتبط با آن فعالیت خواهد داشت. با توجه به زمینه‌های حمل‌ونقلی جدید و گام‌های هیوندای در این زمینه، به‌نظر می‌رسد که سانگ در آینده یکی از افراد پرمشغله در هیوندای خواهد بود.

این خودروساز هم‌اکنون مشغول کار بر روی چندین پروژه در حوزه‌ی جابه‌جایی شهری است که از همکاری با «موشنال» (Motional) برای تولید خودران گرفته تا همکاری با «اوبر» (Uber) برای تاکسی پرنده را دربر می‌گیرد.

هیوندای معتقد است که می‌تواند در دهه‌ی جاری تاکسی‌های پرنده را عملیاتی و مسافرگیری را آغاز کند و به همین دلیل هم سال گذشته رسما به انجمن تولیدکنندگان هوانوردی عمومی پیوست. علاوه بر این هیوندای با خرید بیشتر سهام شرکت رباتیک بوستون داینامیکس قصد دارد فعالیت خود را در زمینه‌ی خودروهای رباتیک از جمله ماه‌نوردها گسترش دهد.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از هواگرد شهری هیوندای به‌عنوان یکی از فعالیت‌های اصلی این شرکت در زمینه‌ی حمل‌ونقل نوین

Credit: Hyundai/Engadget

منبع: Motor Show

برچسب‌ها :
دیدگاه شما