پیکاپ هیوندای سانتا کروز برای هواداران ماجراجویی در شهر و بیراهه رونمایی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هیوندای سانتا کروز

هیوندای سرانجام از پیکاپ سانتا کروز رونمایی کرد. خودرویی که این شرکت آن را فراتر از یک پیکاپ می‌داند و برای ماجراجویی در شهر و بیراهه طراحی کرده است.

چندین سال پس از معرفی اولیه به‌عنوان یک طرح مفهومی در سال ۲۰۱۵ اکنون هیوندای از نسخه‌ی تولیدی «سانتا کورز» (Santa Cruz) رونمایی کرده است. اگرچه هیوندای از این خودرو با عنوان وانت یاد نمی‌کند و در عوض آن را وسیله‌ی نقلیه‌ی ورزشی و ماجراجویی می‌داند.

سانتا کروز در مدل استاندارد با چهار سیلندر ۲٫۵ لیتری تنفس طبیعی ارائه می‌شود. در این موتور هم‌اکنون ۱۹۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور به یک جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار و چهار چرخ متحرک متصل می‌شود و می‌تواند تا ۱۵۸۸ کیلوگرم را بکشد.

هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز

گزینه‌ی اختیاری هم یک موتور توربوشارژ ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر است که ۲۷۵ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور از یک جعبه‌دنده‌ی خودکار هشت سرعته و دو کلاچه بهره می‌برد که دارای گزینه‌های روی فرمان برای تعویض دستی دنده‌هاست. این جعبه دنده دارای سیستم توزیع قدرت چهار چرخ متحرک استاندارد است و می‌تواند ۲۲۶۸ کیلوگرم را بکشد.

جلوی سانتا کروز با داشتن چراغ‌هایی که در طراحی جلوپنجره‌ی مشبک ادغام می‌شوند، شبیه به توسان ۲۰۲۲ است و فقط هنگام روشن شدن می‌توان متوجه آن‌ها شد. همچنین چراغ‌های دیگری در گوشه‌های پایین جلوی خودرو جای گرفته است.

هیوندای سانتا کروز

در نمای جانبی، سانتا کروز دارای یک ستون A با شیب تند است که جلوه‌ی زیبایی به بخش جلویی می‌دهد. ستون C هم برای نمایش پویایی بیشتر خودرو، اندکی زاویه دارد. علاوه بر این طراحی‌های ظریفی در برخی بخش‌ها از جمله بالای گلگیرها وجود دارد.

اگرچه هیوندای این خودرو را فراتر از یک وانت پیکاپ می‌داند اما بخش عقب سانتا کروز با چند ویژگی مفید همراه شده است. طول کف ۱۳۲٫۳ سانتی‌متر است و علاوه بر فضای اصلی بخشی از کف هم باز می‌شود تا فضای ذخیره‌سازی پنهان را نشان دهد.

هیوندای سانتا کروز

بخش ویژه‌ای هم در کنار سپر عقب برای رفتن آسان به بالای کفی درنظر گرفته شده است. هیوندای همچنین از ارائه‌ی لوازم جانبی برای بخش عقب خودرو خبر داده است. گزینه‌ی دیگر یک پوشش محافظ جمع‌شونده در پایه‌ی کابین است که خریداران می‌توانند برای محافظت از بار، آن را باز کنند تا روی بخش عقب را پوشانده و قفل شود.

برای نگهداری وسایل در داخل خودرو هم صندلی‌های عقب رو به بالا تا می‌شوند تا امکان دسترسی به فضای بار در زیر آن‌ها باشد. هیوندای سانتا کروز به صورت استاندارد با یک نمایشگر سرگرمی و اطلاع‌رسانی ۸ اینچی ارائه می‌شود که از کارپلی اپل و اندروید اتو گوگل پشتیبانی می‌کند. اما خریداران می‌توانند این سیستم را به نمایشگر ۱۰ اینچی هم ارتقا دهند. همچنین خوشه ابزار دیجیتال به‌عنوان یک ویژگی اختیاری دردسترس است.

هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز
هیوندای سانتا کروز

مجموعه‌ی ایمنی استاندارد هیوندای سانتا کروز شامل کمک به جلوگیری از برخورد به جلو با تشخیص عابر پیاده و دوچرخه سوار، کمک به حرکت بین خطوط و هشدارهای توجه راننده به مسیر است. علاوه بر این خریداران می‌توانند کروز کنترل تطبیقی، جلوگیری از برخورد با نقاط کور، جلوگیری از برخورد از عقب، دوربین نقاط کور، کمک به خروج ایمن و نمایشگر دید اطراف را به‌عنوان ویژگی‌های جانبی سفارش دهند.

قیمت سانتا کروز خودرو هنوز مشخص نیست اما هیوندای در ماه ژوئن ساخت این خودرو را در کارخانه مونتگومری آلاباما آمریکا آغاز می‌کند و فروش آن از اواخر تابستان آغاز می‌شود.

عکس‌ها: هیوندای سانتا کروز

Credit: Hyundai

منبع: Motor1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما