رندرهای جدید هیوندای سانتافه مدل ۲۰۲۴ فاش شد

۳۰ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هیوندای سانتافه مدل 2024

هیوندای در حال حاضر در حال آزمایش نسل بعدی سانتافه در جاده‌های عمومی است و این خودرو بسیار متفاوت‌تر از مدل قبلی به نظر می‌رسد. با این حال، نمونه‌ی اولیه این خودروی جدید به شکل عجیبی از دید همگان پنهان شده و با این تفاسیر بررسی جزئیات و بخش‌های دقیق از طراحی این محصول به‌روز شده کمی چالش برانگیز است. به طور کلی رندرهای منتشر شده هیوندای سانتافه مدل ۲۰۲۴، خبر از ظاهر بسیار متفاوت آن نسبت به نسل قبلی می‌دهند.

در همین راستا، یک شرکت طراحی به نام «Kolesa» برخی رندرهای غیررسمی سانتافه مدل ۲۰۲۴ را بر اساس نمونه اولیه‌ای که پیش‌تر منتشر شد، در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است. این رندرها قسمت‌های جلویی و بخش عقب این خودرو را به تصویر کشیده‌اند و تغییرات اعمال شده روی طراحی ظاهری این خودرو به شدت خودنمایی می‌کند. اگرچه بدنه هیوندای سانتافه جدید با قطعات استتاری مخفی شده و یک روکش استتاری هم روی تمام بخش‌ها را پوشانده، اما برخی موارد و تغییرات را می­‌توان تشخیص داد.

در قسمت جلویی خودرو شاهد بهره‌گیری از چراغ‌های H-patter هستیم که هیوندای با استفاده از این چراغ‌ها سعی دارد بر جذابیت‌های این خودرو اضافه کند. ارتفاع سپر، کاپوت ساده و عضلانی، ستون‌های جلو با شیب کمتر، صندوق عقب بزرگ در بخش عقب خودرو و علاوه بر آن حجیم‌تر شدن بدنه‌ی این خودرو همگی حاکی از آن است که این خودروساز کره‌ای بالاخره تصمیم گرفته سانتافه را جهت ورود به آفرودهای سخت و رقابت نفس‌گیر با تویوتا پرادو آماده کند.

هیوندای سانتافه مدل 2024

آن طور که به نظر می‌رسد، هیوندای از طراحی مکمل MPV برای ساخت یک محصول SUV بهره برده است. همچنین ظاهراً بخش عقبی این خودروی جدید از طراحی هیوندای استاریا الهام گرفته و این موضوع به خصوص در چراغ‌های عقب عمودی شکل که از سقف به سمت سپر پایینی کشیده شده‌اند، بیشتر خودنمایی می‌کند. رندرهای منتشر شده از سانتافه مدل ۲۰۲۴ نشان می‌دهند که طرح کلی بدنه نسل جدید این خودرو نسبت به مدل فعلی، فرمی جعبه‌­ای و گوشه‌­دار پیدا کرده که این را می‌توان از بررسی قسمت بالای چراغ‌های جلو، زاویه شیشه جلو و ستون انتهایی آن فهمید.

همچنین شایعاتی در مورد بهره‌گیری این خودروی جدید از فناوری پلاگین هیبریدی به گوش می‌رسد که اگر صحت داشته باشد، می‌توان انتظار داشت که هیوندای از پیشرانه و گیربکس جدیدی برای سانتافه مدل ۲۰۲۴ استفاده کند. تاکنون از فضای داخل کابین سانتافه ۲۰۲۴ اطلاعاتی زیادی منتشر نشده و تنها می‌دانیم که صندلی‌های تاشوی این خودروی جدید با روکش چرم سفید رنگ پوشیده خواهند شد. با توجه به استتار سنگین بر روی نمونه اولیه‌ی این خودرو، انتظار نداریم که نسل بعدی سانتافه به این زودی‌ها عرضه شود. با این حال، گفته می‌شود که مدل نسل پنجم این خودرو می‌تواند در نیمه دوم سال آینده بر اساس جدول زمانی این شرکت در اختیار کاربران قرار بگیرد.

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه