هیوندای ۱۲ خودروی شاسی‌بلند جدید در بازار عرضه می‌کند

۲۱ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هیوندای کونا 2021

گویا صف خط تولید هیوندای با خودروهای شاسی‌بلند انباشته شده است و این شرکت قصد دارد به زودی ۱۲ مدل جدید را در بازار عرضه کند.

با وجود خودروهای کونا (Kona)، سانتافه (SantaFe)، پالیسید (Palisade)، توسان (Tucoan)، نکسو (Nexo) و ونیو (Venue) هیوندای تقریبا برای هر سلیقه‌ای محصولی دارد. اما این بدان معنا نیست که این خودروساز کره‌ای به این خودروها بسنده می‌کند. در حقیقت موضوع کاملا برعکس است و هیوندای به تازگی اعلام کرده که ارائه‌ی گسترده‌ی خودروهای شاسی‌بلند با ۱۲ شاسی‌بند جدید یا به‌روزشده ادامه می‌یابد.

عرضه‌ی کونا ۲۰۲۲ و کونا N-Line قبلا اعلام شده و همچنین می‌دانیم که یک کونا N با عملکرد بالا در راه است. انتظار می‌رود که کونا N از یک پیشرانه‌ی مشترک یا ولستر (Veloster N) استفاده کند و بدین ترتیب یک موتور ۲.۰ لیتری چهار سیلندر خواهد داشت که توانی بین ۲۵۰ تا ۲۷۵ اسب بخار تولید می‌کند. توسان ۲۰۲۲ و سانتافه ۲۰۲۱ هم محصولاتی کاملا جدید هستند اما انتظار نمی‌روند که پیشرانه‌ی قدرتمند نسخه‌ی N را دریافت کنند.

هیوندای نکسو

هیوندای نکسو
Credit: Hyundai

ارائه‌ی نسخه‌ی هیبریدی سانتافه‌ی جدید قبلا تأیید شده است و ما انتظار داریم که نسخه‌ی پلاگین هیبریدی توسان هم به زودی معرفی شود. این هفت مورد از خودروهای شاسی‌بلند جدید هیوندای است اما ۵ نمونه‌ی دیگر چطور؟

سرنخ‌ها در این زمینه را باید در گفته‌های هیوندای در مورد پیشرانه‌های محصولات خود جست‌وجو کرد. در اعلامیه‌ی هیوندای به پیشرانه‌های جدید شامل مدل‌های بنزینی، هیبریدی، پلاگین هیبریدی و باتری‌دار اشاره شده است.

نمایی از موتور هیوندای سانتافه 2021

نمایی از موتور هیوندای سانتافه ۲۰۲۱
Credit: Hyundai

روشن است که هیوندای بسیار به پیشرانه‌های جایگزین فکر می‌کند. به‌روزرسانی‌های میان‌دوره‌ای این شرکت خودروسازی که برای کونا معمولی انجام می‌شود، مطمئنا به کونا الکتریکی منتقل خواهد شد و هیوندای همچنین تأیید کرده که یک خودروی شاسی‌بلند تمام الکتریکی تحت نام تجاری جدید «آیونیک» (Ioniq) با نام «آیونیک ۵» (Ioniq 5) ارائه خواهد کرد. به‌روزرسانی‌ها برای خودروی تقریبا فراموش‌شده‌ی نکسو (Nexo) هم بعید به‌نظر نمی‌رسد.

هیوندای سانتا کروز

هیوندای سانتا کروز
Credit: Hyundai

یک پیکاپ کوچک از هیوندای هم با نام «سانتا کروز» (Santa Cruz) در راه است. اگر وانت‌هایی که بر پایه‌ی توسان ساخته می‌شود را به‌عنوان شانسی‌بلند درنظر بگیریم مدل‌های بیشتری هم شاهد خواهیم بود. در حقیقت هنوز نمی‌دانیم که در پس مدل «ان لاین» (N-Line) چه محصولاتی عرضه خواهد شد. هیوندای به‌عنوان دروغ اول آوریل چیزهای جالبی درباره‌ی نسخه‌ی N خودروی شاسی‌بلند «پالیسید» (Palisade) گفته بود که به‌نظر عالی می‌رسد. اگرچه بعید به‌نظر می‌رسد که نسخه‌ی N پالیسید را شاهد باشیم، اما حداقل می‌تواند امیدوار بود.

عکس کاور: هیوندای کونا ۲۰۲۱

Credit: Hyundai

منبع: Motor Trend

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه