هند به دنبال توسعه‌ی سیستم‌عامل بومی برای رقابت با iOS و اندروید است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هند اندروید

وزارت فناوری اطلاعات هند اعلام کرده که این کشور به دنبال توسعه‌ی یک سیستم‌عامل بومی است که به‌عنوان رقیب اندروید و iOS انجام وظیفه خواهد کرد. در بیانیه‌ی منتشر شده آمده که اندروید و iOS نقش مهمی در توسعه‌ی سخت‌افزار ایفا می‌کنند و دولت هند هم امیدوار است که این پلتفرم جدید بتواند یک فضای رشد برای برندهای هندی ایجاد کند.

گویا در حال حاضر دولت هند به دنبال استارت‌آپ‌ها و دانشگاه‌هایی است که از پس توسعه‌ی یک سیستم‌عامل جدید برمی‌آیند. فعلا مقامات دولتی در حال اولویت‌بندی اهداف این پروژه هستند. وزیر فناوری هند گفته که استارت‌آپ‌ها و شرکت‌هایی که روی سیستم‌عامل هندی کار می‌کنند ممکن است هنگام سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به گزینه‌ی جذاب‌تری تبدیل شوند.

یکی از سیاست‌های کلان نخست‌وزیر هند پیشرفت گسترده در صنایع مختلف و تقویت صنعت فناوری این کشور است. هم‌اکنون صنعت محصولات الکترونیکی این کشور ۷۵ میلیارد دلار ارزش دارد و دولت هند قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ ارزش این صنعت را به ۳۰۰ میلیارد دلار برساند. همچنین مقامات این کشور می‌خواهند درآمد دریافتی از صادرات محصولات الکترونیکی را از ۱۵ میلیارد دلار فعلی به ۱۲۰ میلیارد دلار افزایش دهند.

هند یکی از مهم‌ترین بازارهای جهان برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. اپل هم همواره توجه ویژه‌ای به این بازار نشان می‌دهد و باید خاطرنشان کنیم ۷۰ درصد از آیفون‌های موجود در این بازار در کارخانه‌های هندی تولید می‌شوند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، از ماه آینده تولید انبوه گوشی‌های سری آیفون ۱۳ در کارخانه‌های هندی آغاز می‌شود و به‌زودی اولین اپل استور هند افتتاح خواهد شد.

منبع: MacRumorsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما