اینستاگرام امکان مشارکت عمومی در استوری را برای نخستین بار فراهم کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

به دنبال انتشار استیکر‌های لینک در استوری، اینستاگرام استیکر جدیدی با نام «Add Yours» به استوری‌های خود اضافه کرده که کاربران با این استیکر‌ها قادر خواهند بود تا تصاویر خود را در رابطه با یک موضوع به اشتراک بگذارند. این پلتفرم استیکر «Add Yours» را به‌عنوان راهی برای ایجاد موضوعات عمومی در استوری‌ها توصیف کرده و همچنین اشاره می‌کند این اولین بار است که راهی برای مشارکت عمومی مردم در قالب استوری به اینستاگرام اضافه شده است. 

کاربران با استفاده از استیکر «Add Yours» در واقع با یک تیر دو نشان می‌زنند. این یعنی با قرار دادن این استیکر در استوری خود، هم از دیگر کاربران می‌خواهند تا استوری‌های خود را در این بخش آپلود کنند و هم افراد جدیدی را برای فالو کردن پیدا خواهند کرد. هنگامی که بر روی این استیکر کلیک می‌کنید، پروفایل همه‌ی کاربرانی که در این بخش مشارکت کرده‌اند به شما نشان داده می‌شود که شما می‌توانید استوری آن‌ها را ببینید.

استیکر جدید اینستاگرام

قابلیت جدید اینستاگرام در حال حاضر برای برخی مناطق فعال شده و احتمالا شما هم در به‌روزرسانی بعدی این ویژگی را در استوری خود خواهید داشت. این استیکر از شما می‌خواهد پروفایل صفحه‌ی اینستاگرام خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. با لمس این استیکر تمامی افرادی که تا آن لحظه در این چالش شرکت کرده‌اند و تصاویر خود را به اشترک گذاشته‌اند، در پایین صفحه مشخص می‌شوند و می‌توانید تصاویر آن‌ها را بدون نیاز به شرکت کردن در چالش، ببینید.

این ابزار می‌تواند به اینستاگرام کمک کند تا با تعامل بیشتر کاربرانش، به‌خصوص جوانان، آن‌ها را ترغیب به ماندن در این پلتفرم کند. گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که بسیاری از کاربران نسل جوان اینستاگرام تمایل بیشتری به سایر پلتفرم‌‌های رقیب نظیر تیک‌تاک پیدا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که اینستاگرام با این قابلیت جدید نسل جوان را هدف قرار داده تا با استفاده از این استیکر‌ها و تعامل بیشتر با یک‌دیگر رضایت آن‌ها جلب کند. بد نیست بدانید که این پلتفرم از سال ۲۰۱۸ در تلاش برای جذب نوجوانان به اینستاگرام میلیون‌ها دلار هزینه کرده است.

همان‌طور که اشاره شد، اینستاگرام هفته‌ی گذشته استیکر لینک را هم به استیکر‌های استوری خود اضافه کرد. این استیکر عملکردی مشابه سایر استیکرها دارد. شما می‌توانید با پیدا کردن این استیکر و کپی کردن آدرس URL، آن را به همراه عکس یا ویدیوی خود استوری کنید. اینستاگرام می‌گوید که در حال کار بر روی گزینه‌هایی برای کاربران است تا استیکر را سفارشی کنند که اطلاعات بیشتری را درباره‌ی صفحه‌ای که کاربران به آن هدایت می‌شوند، به آن‌ها بدهد.

برخلاف روش قبلی که در آن مخاطب باید صفحه را به سمت بالا می‌کشید تا لینک باز شود، در این روش لینک‌ها درون خود استیکر قرار می‌گیرند و با یک لمس، شما را به آدرس اینترنتی مد نظر منتقل می‌کنند. افزون بر این، کاربران می‌توانند به استوری‌هایی که از این استیکرها استفاده می‌کنند پاسخ دهند، در حالی که در استوری‌های لینک‌دار قبلی این امکان وجود نداشت. شایان ذکر است که همه افراد نمی‌توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند. این قابلیت برای حساب‌های کاربری جدید و آن‌هایی که اغلب اطلاعات نادرست و محتواهای خشونت‌بار را منتشر می‌کنند، اضافه نخواهد شد. اینستاگرام اعلام کرده که این اقدام، بخشی از تلاش‌هایش برای محدود کردن محتوای مضر در این پلتفرم است.

استیکر جدید اینستاگرام

اینستاگرام اکنون اشتراک‌گذاری لینک‌ها را زیر نظر خواهد گرفت و مراقب نشر اطلاعات نادرست و اسپم خواهد بود. همچنین علاوه بر این دو استیکر جدید، این پلتفرم بر روی قابلیت جدید فروشگاه‌های تابع که برای اولین بار در رویداد هفته Creator در ماه ژوئن مطرح شد کار می‌کند. فروشگاه‌های تابع، فرمت جدیدی از فروشگاه‌های خرید موجود در فیسبوک هستند. اما آخرین نسخه از این فروشگاه‌ها به سازندگان اجازه می‌دهد تا محصولاتشان را برای فروش در دسترس کاربران قرار دهند. اینستاگرام همچنین بر روی قابلیت‌های جدید صندوق پیام ورودی کار می‌کند تا برند‌ها به‌راحتی بتوانند با اسپانسرهای خود ارتباط برقرار کنند.

اینستاگرام همچنین در حال کار بر روی قابلیتی است که تولیدکنندگان محتوا را به سهولت در اختیار اسپانسر‌ها قرار می‌دهند. با استفاده از این ابزارها، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند برند‌های دلخواه خود را مستقیما از طریق این پلتفرم شناسایی کنند. علاوه‌ بر این، برندها می‌توانند بر اساس عواملی مانند تعداد دنبال کنندگان، تولیدکنندگان محتوای متناسب با نیازهای خود را بیابند. اینستاگرام به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان همواره در تلاش است تا با اضافه کردن ویژگی‌های جدید و کاربردی، در رقابت با دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند تیک‌تاک یا حتی یوتیوب، کاربران بیشتری را به استفاده حداکثری از پلتفرم خود تشویق کند. باید دید در آینده چه قابلیت‌هایی به این پلتفرم محبوب اضافه خواهد شد.

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما