کاربران اینستاگرام می‌توانند ریلزهای خود را در فیسبوک نیز منتشر کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
اینستاگرام

متا روز سه شنبه برخی از ویژگی‌های جدید فیسبوک و اینستاگرام را با هدف رقابت با تیک‌تیک معرفی کرد. کاربران اینستاگرام، علاوه بر امکان ایجاد ویدیوهای ریلز با استوری‌های به اشتراک گذاشته، اکنون می‌توانند ویدیوهای ریلز خود را در فیسبوک نیز منتشر کنند.

این شرکت با اجازه دادن به تولیدکنندگان محتوا جهت اشتراک‌گذاری محتوا‌های ریلز یکسان در اینستاگرام و فیس‌بوک، قصد دارد تا مخاطبان بیشتری را جذب این دو اپلیکیشن محبوب کند. با این تفاسیر، کاربران همچنین می‌توانند از برنامه‌های کسب درآمد ارائه شده توسط هر دو پلتفرم استفاده کنند. شایان ذکر است که قابلیت ریلز در اوایل سال جاری در دسترس عموم کاربران فیسبوک قرار گرفت.

اما این قابلیت، تنها ویژگی جدیدی نیست که در اختیار کاربران شبکه‌های اجتماعی متا قرار می‌گیرد. تولیدکنندگان محتوا، اکنون در فیسبوک می‌توانند با استفاده از استوری‌هایی که قبلاً به اشتراک گذاشته‌اند، یک ویدیوی ریلز بسازند و آن را هم در اینستاگرام و هم در فیسبوک به اشتراک بگذارند. با استفاده از این قابلیت، ساختن ریلزهای خاطرانگیز بسیار ساده‌تر از قبل خواهد بود.

قابلیت دیگری که به‌زودی در ریلزهای اینستاگرام و فیسبوک ایجاد می‌شود، اضافه شدن استیکر «Add Yours» است که در استوری‌های اینستاگرام بسیار محبوب واقع شده است. در حقیقت این استیکر به کاربران اجازه می‌دهد تا با تصاویر به استوری‌ها پاسخ دهند. اکنون این قابلیت قرار است در ویدیوهای ریلز مورد استفاده قرار بگیرد تا کاربران با ساخت ویدیوهای ریلز مرتبط بتوانند به سایر کاربران پاسخ دهند.

اینستاگرام

چند هفته پیش، «آدام موسری» مدیرعامل اینستاگرام، ویدیویی را به اشتراک گذاشت و در آن اعتراف کرد که این شبکه‌ی اجتماعی بیش از هر زمان دیگری تمرکز خود را به بخش ریلز معطوف کرده است. او همچنین افزود: «این روزها، اشتراک‌گذاری و مشاهده ویدیوها رشد بسیار خوبی پیدا کرده و ما باید به این تغییر متمایل شویم.» با این حال، این قضیه خیلی مورد استقبال کاربران اینستاگرام قرار نگرفت و حتی برخی از سلبریتی‌های مشهور نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

به عنوان مثال، کایلی جنر و خواهرش، کیم کارداشیان هر دو پستی را در این شبکه‌ی اجتماعی به اشتراک گذاشتند که در آن نوشته بود: «اینستاگرام را دوباره به اینستاگرام تبدیل کنید. از شبیه به تیک‌تاک شدن دست بردارید. من فقط می‌خواهم تصاویر بامزه‌ی دوستانم را مشاهده کنم. از طرف همه!» بد نیست بدانید حتی دادخواست آنلاینی هم در این رابطه ایجاد شد و بیش از ۱۰۰ هزار نفر هم آن را امضا کردند تا اینستاگرام را مجاب به برگشتن به حالت اولیه کنند.

مدیرعامل اینستاگرام نیز بعد از دیدن این حجم از واکنش‌ها در خصوص شبیه شدن به تیک‌تاک، اعلام کرد که قرار است برخی از تغییرات ایجاد شده در این پلتفرم را به حالت اولیه برگرداند. در همین زمینه موسری گفت که که نمایش پست‌ها و ویدیوها به صورت تمام‌صفحه را که برای جایگزینی حالت معمولی نمایش پست‌ها معرفی کرده، لغو می‌کند و همچنین به طور موقت تعداد پست‌های موجود در فیدهای کاربران که الگوریتم آن‌ها را توصیه می‌کند، کاهش می‌دهد.

جدا از این حواشی، مدیرعامل شرکت متا یعنی «مارک زاکربرگ» پیش‌تر نقشه‌ی جدید و پویای اینستاگرام را به کاربران معرفی کرد که به آن‌ها امکان می‌دهد مکان‌های تگ‌شده‌ی محبوب اطراف خود را پیدا کنند و نتایج آن‌ها را بر اساس دسته‌بندی‌های خاص از جمله رستوران‌ها، کافه‌ها و سالن‌های زیبایی مشاهده کنند. این شبکه اجتماعی متعلق به متا همچنین در جهت حمایت از کسب‌وکارهای کوچک، قصد دارد تا امکان تبدیل ریلز به تبلیغات را با افزودن قابلیت «Boosted Reel» در دسترس کاربران قرار دهد. باید اشاره کنیم که این ویژگی جدید در فید اصلی، استوری‌ها، بخش ریلز‌ و حتی اکسپلورر نیز نمایان خواهد شد.

منبع: ۹To5macبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما