اینستاگرام تلاش می‌کند نوجوانان را از محتوای مضر دور نگه دارد

۱۹ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

«نیک کلگ»، نایب رییس امور جهانی فیسبوک، روز یکشنبه اعلام کرده که اینستاگرام قصد دارد اقدامات جدیدی را برای دور نگه داشتن نوجوانان از محتوای مضر و تشویق آن‌ها به «استراحت» در این پلتفرم انجام دهد. او این اظهارات را در اتحادیه‌ی CNN چند روز بعد از تحقیقات فرانسیس هاگن مبنی بر تأثیر منفی اینستاگرام بر سلامت روان نوجوان انجام داد.

کلک گفت: «ما قصد داریم چیزی را معرفی کنیم که فکر می‌کنم تفاوت قابل توجهی نسبت به قبل ایجاد می‌کند. ما می‌بینیم که یک نوجوان بارها و بارها به یک محتوا نگاه می‌کند، محتوایی که ممکن است برای رفاه روان آن‌ها مفید نباشد. بنابراین ما آن‌ها را به دیدن مطالب دیگر سوق خواهیم داد.» او همچنین اعلام کرده که علاوه بر توقف برنامه‌های این شرکت برای ساخت پلتفرم اینستاگرام کودکان و ارائه دسترسی‌های اختیاری به والدین برای نظارت بر نوجوانان، اینستاگرام قصد دارد ویژگی با عنوان «استراحت کنید» را به این پلتفرم اضافه کند؛ جایی که از نوجوانان می‌خواهند برای چند لحظه اینستاگرام را ترک کنند و استراحتی به خود بدهند.

اینستاگرام

کلگ از زمان ارائه‌ی این دو ویژگی حرفی نزد. بر اساس گزارش‌های اخیر، سخنگوی فیسبوک در پاسخ به سوال زمان ارائه‌ی این دو ویژگی بیان کرد که آن‌ها به‌زودی وارد مرحله‌ی آزمایش خواهند شد. او همچنین به پست وبلاگ ۲۷ سپتامبر سرپرست اینستاگرام، آدام موسری اشاره کرد که در آن ذکر شده بود که این شرکت در حال بررسی این ویژگی‌ها است. مجری CNN، دانا باش، از کلگ پرسید که آیا الگوریتم فیسبوک قبل از شورش ۶ ژانویه در ساختمان کنگره آمریکا، محتواهای شورش‌کنندگان را پخش کرده است یا نه و کلگ هم گفت که نمی تواند به این سؤال پاسخی دهد. گفته می‌شود که هاگن با کمیته‌ی تحقیق در مورد شورش ۶ ژانویه ساختمان کنگره آمریکا دیدار می‌کند.

روزنامه‌ی وال استریت ژورنال طی ماه‌های گذشته بر مبنای پژوهش‌های داخلی فیسبوک گزارش‌های مختلفی درباره‌ی این شبکه اجتماعی و زیرمجموعه‌های آن منتشر کرده است. در این گزارش جدید به طور مشخص به تأثیرات اینستاگرام بر آسیب‌های روحی نوجوانان، به‌خصوص دختران نوجوان، پرداخته شده است. این روزنامه مدعی شده که فیسبوک به‌خوبی از تأثیرات منفی محصولاتش بر نوجوانان آگاهی دارد ولی این موضوع در اولویت‌های این شرکت قرار ندارد.

رییس بخش پژوهش‌های فیسبوک بسیاری از موضوعات مطرح شده در گزارش وال استریت ژورنال از جمله معتاد شدن نوجوانان به اینستاگرام را رد کرده و در عوض تمام تمرکز خود را بر اهمیت پایین این پژوهش معطوف کرده است. او می‌گوید این پژوهش فقط ۴۰ نفر شرکت‌کننده داشته که برای پلتفرمی که بیش از ۱ میلیارد نفر از آن استفاده می‌کنند، چنین تعداد نفراتی برای نظرسنجی و پژوهش بسیار پایین است.

فیسبوک در پی گزارش‌های وال استریت ژورنال از اسناد ارائه شده توسط هاگن، طی چند هفته‌ی گذشته با انتقاد شدید مواجه شده است. مدیر محصول سابق فیسبوک، سه شنبه در کنگره‌ای که بر تحقیقات داخلی شرکت متمرکز بود نشان داد که اینستاگرام به ویژه برای دختران نوجوان می‌تواند بسیار مضر باشد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، به بیانات هاوگن اعتراض کرد و گفت که این برای شرکتی که تبلیغ‌کنندگان را به نشان دادن محتواهایی وادار می‌کند که اعتراض مردم را به همراه دارد، به هیچ عنوان منطقی نیست.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه