اینستاگرام از آغاز آزمایش NFTها با تولیدکنندگان محتوای منتخب خبر داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

«آدام موسری»، مدیرعامل اینستاگرام دیروز اعلام کرد که این پلتفرم هفته‌ی جاری آزمایش NFTها را با گروهی کوچک از تولیدکنندگان محتوا در ایالات متحده آمریکا آغاز خواهد کرد. موسری خاطر نشان کرد که برای ارسال یا اشتراک گذاری مجموعه‌های دیجیتال در اینستاگرام هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد. باید خاطر نشان کنیم که بلاک‌چین‌های پشتیبانی شده برای نمایش NFT در اینستاگرام، اتریوم و Polygon خواهند بود و پشتیبانی از Flow و Solana نیز به‌زودی به این پلتفرم اضافه می‌شود. همچنین کیف پول‌های ثالث سازگار در این آزمایش شامل Rainbow، Trust Wallet و MetaMask خواهد بود.

تولیدکنندگان محتوا و کاربرانی که بخشی از این آزمایش هستند، قادر خواهند بود NFT‌هایی را که ساخته یا خریداری کرده‌اند را  در فید اصلی، استوری یا در بخش پیام‌ها به اشتراک بگذارند. موسری اظهار داشت که تنها تعداد محدودی از کاربران به این تست اینستاگرام دسترسی دارند، اما این شرکت قصد دارد پس از دریافت بازخورد اولیه از آزمایش خود، رویکردهای بیشتری را در رابطه با NFT‌ها انجام دهد.

مدیرعامل اینستاگرام طی بیانیه‌ای گفت: «من پیشاپیش اعلام می‌کنم که فناوری‌های NFT و بلاک‌چین در واقع به اشتراک گذاشتن اعتماد و قدرت هستند. اما اینستاگرام اساساً یک پلتفرم متمرکز است، بنابراین یکی از دلایلی که ما با تعداد کاربران کمی این قابلیت را شروع می‌کنیم این است که می‌خواهیم مطمئن شویم که می‌توانیم از جامعه چیزهای جدیدی یاد بگیریم.»

موسری همچنین خاطرنشان کرد که اوضاع اقتصادی تولیدکنندگان محتوا برای اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از موارد چالش برانگیزی که این شرکت به دنبال آن است این است که اگرچه در حال حاضر چندین روش مختلف برای سازندگان محتوا برای کسب درآمد وجود دارد، اما بسیاری از آن‌ها غیرقابل پیش‌بینی هستند و به سرعت دستخوش تغییر می‌شوند. وی در ادامه گفت که این قابلیت جدید فرصت خوبی را برای تولیدکنندگان محتوا ایجاد می‌کند.

پیش‌تر نیز مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا اعلام کرد که عملکردهای مشابه NFTها به‌زودی در فیسبوک و احتمالاً در سایر اپ‌های متا ارائه خواهد شد. مدیرعامل متا همچنین گفت که این شرکت روی NFT واقعیت افزوده یا NFT سه‌بعدی کار خواهد کرد که کاربران قادر خواهند بود با استفاده از Spark AR که پلتفرم نرم‌افزاری این شرکت است، آن‌ها را به استوری اینستاگرام بیاورند.

جدا از این‌ها، پلتفرم محبوب اینستاگرام در سال گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانست بر تعداد مخاطبین خود بیافزاید و امسال هم این شرکت قصد دارد تا روند خوب را با ارائه‌ی قابلیت‌های کاربرپسند بیشتری ادامه دهد. در همین راستا، اینستاگرام قابلیت جدیدی را برای کاربرانش عرضه کرده که به طور خودکار زیرنویس را به ویدیو‌ها اضافه می‌کند. این قابلیت جدید در حال حاضر تنها برای برخی زبان‌ها فعال شده ولی اینستاگرام وعده داده که به‌زودی زبان‌های بیشتری را به این قابلیت اضافه خواهد کرد.

این قابلیت از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد، بنابراین در ابتدا ممکن است زیرنویس‌ها کامل نباشد ولی به مرور و با یادگیری هوش مصنوعی، کیفیت آن‌ها بهتر خواهد شد و زبان‌های بیشتری به آن اضافه می‌شود.اضافه شدن زیرنویس خودکار برای کاربرانی که از مشکلات شنوایی رنج می‌برند بسیار مفید است. همچنین پیش از این تولیدکنندگان محتوا مجبور بودند به صورت دستی زیرنویس به محتوای ویدیویی خود اضافه کنند که اکنون با این ویژگی بسیار خوب، فرآیند کار آن‌ها ساده‌تر خواهد شد.

همچنین منابع موثق خبر دادند که اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام Templates را آزمایش می‌کند که در این قابلیت جدید تولیدکنندگان محتوا می‌توانند با استفاده از قالب‌های از پیش تعیین شده ویدیوهای ریلز بسازند. «الساندرو پالوزی» مهندس معکوس، چند ماه پیش درباره‌ی این قابلیت خبری را منتشر کرد. همچنین یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام یعنی «جوزفین هیل» که تجربه‌ی استفاده از این قابلیت را دارد، اطلاعاتی در این زمینه به ما می‌دهد. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند ویدیوها و عکس‌های خود را به قالب‌های از پیش تعیین شده‌ی اینستاگرام اضافه کنند و حتی موسیقی دلخواه خود را روی آن قرار دهند. باید دید طی هفته‌های آتی این پلتفرم محبوب از چه قابلیت‌های جدید دیگری برای جلب رضایت کاربرانش رونمایی خواهد کرد.

منبع: Techcrunchبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما