اینستاگرام ۳ گزینه‌ی جدید برای نمایش فید از جمله چینش زمانی را آزمایش می‌کند

۱۷ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

آدام موسری، رییس اینستاگرام امروز اعلام کرد که این اپلیکیشن قابلیت جابه‌جایی بین نحوه‌ی نمایش فیدهای مختلف را برای برخی از کاربران عرضه می‌کند. این اولین باری نیست که موسری در فضای مجازی در این مورد صحبت می‌کند، زیرا او در ماه دسامبر (آذر ماه) نیز از تلاش تیم اینستاگرام برای بازگرداندن ترتیب زمانی به فید اصلی خبر داده بود. موسری گفته بود که این شرکت ماه‌هاست روی افزودن یک گزینه‌ی زمانی به فید اصلی اپلیکیشن اینستاگرام کار می‌کند و امیدوار است که این ویژگی را بتوانند در سه ماهه‌ی اول سال آینده در اختیار عموم کاربران قرار دهند.

اکنون مدیرعامل اینستاگرام با خبر‌هایی درباره‌ی سه گزینه‌ی جدید نمایش فید اصلی اینستاگرام به صدر اخبار بازگشته است. آدام موسری می‌گوید که این شرکت سه گزینه‌ی مختلف را در فید اصلی به کاربران ارائه می‌دهد که دو مورد از آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که پست‌ها را به ترتیب زمانی ببینید. این گزینه‌ها به صورت زیر است.

  • گزینه‌ی Home؛ به گفته موسری، گزینه‌ی Home چیزی است که کاربران در حال حاضر آن را در اینستاگرام تجربه می‌کنند. این گزینه محتواهای نمایشی را بر اساس میزان علاقه‌مندی شما رتبه‌بندی کرده و در فید اصلی به شما نشان می‌دهد.
  • گزینه‌ی Favorites؛ این گزینه پست‌های افراد و کاربرانی که جزء علاقه‌مندی‌های شما قرار دارند را به شما نشان می‌دهد. موسری می‌گوید که از این فید استفاده می‌کند تا ببیند خواهر و برادرش، بلاگر‌های محبوبش و چند تن از بهترین دوستانش در اینستاگرام چه می‌کنند.
  • گزینه‌ی Following؛ این گزینه به شما این امکان را می‌دهد تا درست مانند نسخه‌های قدیمی اینستاگرام، پست‌های تمام فالوورهای خود را به ترتیب زمانی در فید اصلی مشاهده کنید.

موسری می‌گوید این گزینه‌های فید جدید در حال حاضر برای برخی از کاربران منتشر شده و اینستاگرام انتظار دارد تا نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۲ این قابلیت جدید برای همه کاربران این پلتفرم در سراسر جهان در دسترس قرار بگیرد. این پلتفرم محبوب که در سال گذشته با ارائه‌‌ی قابلیت‌های جدید و متنوع کاربران زیادی را به سمت این اپلیکیشن کشانده، قصد دارد تا این روند را در سال ۲۰۲۲ هم ادامه دهد.

در همین راستا، اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت لایک‌های خصوصی استوری‌ها است. به گفته‌ی مسئولان این شرکت، اینستاگرام به‌عنوان بخشی از یک تست محدود، آزمایش لایک‌های خصوصی در استوری‌ها را آغاز کرده است. آن‌ها تأیید کرده‌اند که این ویژگی به طور گسترده در دسترس نیست و در حال حاضر فقط برای گروه کوچکی از کاربران در سراسر جهان قابل مشاهده است. این شرکت همچنین توضیح داده که تنها شخصی که استوری را پست کرده می‌تواند تعداد کل لایک‌ها را ببیند و هیچ اپلیکیشنی برای عمومی کردن تعداد لایک‌های استوری‌ها وجود ندارد.

یکی از سخنگویان متا در همین رابطه با ارسال ایمیلی به خبرنگاران TechCrunch گفت: «ما همیشه روی روش‌هایی کار می‌کنیم که به کاربران کمک کند تا با کسانی که برایشان مهم هستند به‌راحتی ارتباط برقرار کنند. ما اکنون در حال آزمایش قابلیت لایک کردن استوری‌ها هستیم؛ راهی برای واکنش کاربران به استوری‌هایی که فقط شخصی که استوری را پست کرده می‌تواند آن را ببیند.»

بسیاری از کاربران که این قابلیت برایشان فعال شده، نسبت به این قابلیت واکنش خوبی نشان داده‌اند و به نظر می‌رسد که در صورت انتشار این ویژگی برای عموم کاربران، لایک کردن استوری‌ها به قابلیتی محبوب تبدیل شود. در حال حاضر تمامی کاربران اینستاگرام با هشت گزینه‌ی ایموجی می‌توانند به استوری فالوورهایشان واکنش نشان دهند. این واکنش‌ها به صورت عمومی قابل مشاهده نیستند، اما شخصی که استوری را ارسال کرده می‌تواند تعداد کل واکنش‌هایی که برای هر ایموجی دریافت کرده است را ببیند.

فید اینستاگرام

قابلیت لایک‌ در استوری‌ها به کاربران این امکان را می‌دهد تا راه جدیدی را برای تعامل با کاربران در بخش استوری‌ها ایجاد کنند. همچنین به کاربران و اینفلوئنسرها ابزار جدیدی برای تعامل در استوری‌هایشان همانند پست‌هایشان می‌دهد. قابلیت لایک کردن استوری‌ها در حالی قرار است برای همه‌ی کاربران منتشر شود که این پلتفرم اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تعداد لایک‌ در پست‌های خود را مخفی کنند. این غول رسانه‌های اجتماعی برای اولین بار آزمایش این قابلیت را در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد و در ماه می سال گذشته (اردیبهشت ۱۴۰۰) به طور رسمی آن را برای همه‌ی کاربران منتشر کرد.

آزمایش این قابلیت جدید حاکی از آن است که اینستاگرام به تمرکز روی ایده‌ی لایک‌های خصوصی ادامه می‌دهد؛ به خصوص که این شرکت هیچ گزینه‌ای برای قابل مشاهده کردن تعداد لایک در استوری‌ها ارائه نخواهد کرد. این پلتفرم محبوب به دنبال راه‌های بیشتری برای ترغیب کاربران به تعامل با سایر افراد در بخش استوری‌ها بوده، زیرا به‌تازگی یک استیکر جدید «افزودن شما» را معرفی کرده که موضوعات عمومی را در استوری‌ها ایجاد می‌کند.

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با دنبال کردن یک درخواست یا موضوع خاصی به استوری‌های کاربران دیگر پاسخ دهند. این استیکر تعاملی را می‌توان برای ایجاد یک زنجیره‌ی محتوا استفاده کرد که در آن هر کاربر استوری خود را اضافه می‌کند. شایان ذکر است که استیکر جدید تا حدودی شبیه ویژگی «دوئت» در تیک‌تاک است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوایی حاوی یک ویدیوی اصلی را ایجاد کنند.

منبع: ۹to5mac و Techcrunch

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه