با Instant Apps، بدون دانلود، از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

طی نطق روز اول کنفرانس Google I/O 2016، گوگل از قابلیت جدید و جالبی در سیستم عامل اندروید خبر دارد. این قابلیت، Instant Apps نام دارد و به‌کمک آن می‌شود بدون دانلود اپلیکیشن‌ها از آن‌ها استفاده کرد.

با قابلیت Instant Apps کاربران اندروید می‌توانند تنها از طریق یک لینک و بدون دانلود از پلی استور، از اپلیکیشن‌های موردنظرشان استفاده کنند. در واقع Instant Apps هر برنامه‌ی اندرویدی‌ای را به آدرس URL تبدیل می‌کند. در کنفرانس امشب، پیش‌نمایشی از این قابلیت به حضار نشان داده شد.

ّInstant Apps

به‌طور مثال به یک سایت فروشگاهی می‌روید و نمی‌خواهید اپلیکیشن آن فروشگاه را روی دستگاه‌تان نصب کنید. فقط کافیست با کلیک روی یک لینک خاص، بدون دانلود، اپ آن فروشگاه را تست کنید و حتی کارتان را راه بیندازید. روال کار به این صورت است که گوگل پلی (Google Play) داده‌های محدودی را دانلود کرده و تجربه‌ی کار با اپلیکیشن را بدون نیاز به دانلود کل آن، برایتان فراهم می‌کند.

هنوز مشخص نیست که آیا Instant Apps‌ از اجرای اپلیکیشن‌های پیچیده‌تر یا بازی‌ها برمی‌آید یا خیر. برای بهره بردن از Instant App‌حتی لازم نیست جدیدترین نسخه‌ی اندروید را داشته باشید. گوگل امشب این قابلیت را در یک دستگاه مجهز به اندروید کیت‌کت به نمایش گذاشت و گفت استفاده از آن حتی در اندروید جلی‌بین هم وجود خواهد داشت. قابلیت Instant Apps قبل از پایان سال ۲۰۱۶ در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

‌‌‌‌‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar احمدرضا

  این قابلیت چند روزی هست روی What’s New سونی راه افتاده.
  من چند بازی رو از این طریق دارم انجام میدم،
  ویژگیه خیلی جالبیه…

 2. Avatar عطا

  واقعا اگه عملی بشه عالیه آفرین به گوگل با این ایده نابش

 3. Avatar سیامک کناری

  اگه عملی بشه واقعا جالب و کاربردی است .