وسایل مورد نیاز سفر خارجی؛ فهرست کامل و نکات تکمیلی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
وسایل مورد نیاز سفر خارجی

وسایل مورد نیاز سفر یکی از موضوعاتی است که قبل از سفرها، فکرمان را حسابی مشغول می‌کند و از چند ماه قبل برای آن آماده می‌شویم. اما وسایل مورد نیاز سفر خارجی بیشتر اهمیت دارد چون به هر حال وارد یک کشور خارجی می‌شویم و ممکن است امکان و فرصت خرید بسیاری از چیزهایی که نیازمان می‌شود برایمان وجود نداشته باشد. در ادامه در مورد وسایل مورد نیاز سفر خارجی بیشتر بخوانید و با توجه به این فهرست، بار سفرتان را ببندید.

چرا تهیه‌ی فهرست وسایل مورد نیاز سفر خارجی ضروری است؟

فهرست وسایل مورد نیاز سفر خارجی

سفر کردن یکی از بهترین تجربیات زندگی است. اما برای بعضی افراد، استرس آماده کردن وسایل ضروری و همراه داشتن تمام چیزهای لازم، باعث می‌شود که هیجان و اشتیاق آن‌ها قبل از سفر کاهش پیدا کند و جایش را به نگرانی بدهد. آماده کردن وسایل ضروری مهم‌ترین مرحله‌ی برنامه ریزی برای سفر است.

خوشبختانه با وجود اینترنت، می‌توانیم با مردم سراسر دنیا در ارتباط باشیم و در مورد کشورهای مختلف، هزینه‌ها، آب‌وهوای آن‌ها و… قبل از سفر تحقیق کنیم. همچنین می‌توانیم از تجربیات مسافران دیگر استفاده کنیم و با خیال راحت و کاملا آماده‌ی راهی سفر شویم و وسایل مورد نیاز سفرهای خارجی را آماده کنیم.

وقتی برای آماده کردن وسایل ضروری یک فهرست داشته باشید، چیزی را از قلم نمی‌اندازید و می‌توانید بدون نگرانی از جا ماندن وسیله‌ای ضروری، سفرتان را شروع کنید.

فهرست وسایل مورد نیاز سفر خارجی

در ادامه وسایل لازم برای سفر خارجی را به چند دسته تقسیم می‌کنیم. یک دسته ضروریات سفر بین‌المللی است که شامل تمام اسناد و مدارکی است که برای سفر نیاز دارید. دسته‌‌ی بعد وسایلی است که ضروری نیستند ولی بد نیست که در سفر برای سرگرمی و ثبت لحظات سفر خود همراه داشته باشید. دسته‌ی سوم وسایل مورد نیاز سفر خارج لباس است. برای سفر خارجی باید لباس‌های مختلفی متناسب با شرایط متفاوت بردارید.

در نهایت بخش زیادی از وسایلی که همراه می‌برید به هدف شما از سفر، تفریحاتی که در مقصد خواهید داشت، نوع سفر، علاقه‌مندی‌های شما و… بستگی دارد.

وسایل ضروری سفر بین‌المللی

وسایل ضروری سفر بین‌المللی

برای سفرهای خارجی همراه داشتن این وسایل، ضروری است.

۱. کیف مسافرتی محکم

مدل کیفی که انتخاب می‌کنید به نوع سفر و سلیقه‌ی شما بستگی دارد یا اینکه با چه نوع کیفی راحت‌تر هستید. عده‌ای کوله‌پشتی را ترجیح می‌دهند و برخی کیف‌های دستی. اما مهم‌ترین نکته در مورد کیف سفر، محکم بودن آن و ترجیحا داشتن قفل برای بعضی قسمت‌ها است.

اندازه‌ی این کیف‌ها هم به خود شما بستگی دارد؛ اینکه با حمل کدام مدل راحت‌تر هستید و معمولا چه وسایلی را دم دستتان نگه می‌دارید.

اما حتما کیفی تهیه کنید که در عین حال که راحت است، محکم و بادوام باشد، دسته‌های محکم داشته باشد و حمل‌ونقل آن برایتان ساده باشد. چون ممکن است مجبور شوید که ساعت‌ها آن را حمل کنید و پیاده بروید.

غیر از چمدان یا کوله‌پشتی که وسایل سفرتان را داخل آن می‌گذارید، باید یک کیف دستی و کوچک‌تر هم برای وسایل ضروری داشته باشید.

۲. آداپتور با دوشاخه‌ی مناسب

شکل دوشاخه و پریزهای رایج در کشورهای مختلف فرق می‌کند. از قبل در مورد آن تحقیق کنید و آداپتور یا مبدل‌هایی را تهیه کنید که مناسب با شکل پریز و ولتاژ کشور مقصد باشد و بتوانید وسایل برقی خود را به‌راحتی شارژ کنید و دچار مشکل نشوید.

اگر زیاد اهل مسافرت رفتن هستید و به کشورهای مختلف سر می‌زنید، می‌توانید آداپتورهای مخصوصی بخرید که با شکل‌های مختلف پریز قابل شارژ کردن هستند.

۳. قمقمه

در سفرهای خارجی با توجه به مقصد، ممکن است دسترسی به آب آشامیدنی راحت نباشد. خرید آب معدنی هم معمولا هزینه‌های سفر را ذره ذره زیاد می‌کند. قبل از سفر حتما در مورد قابل آشامیدن بودن آب لوله‌کشی در مقصد تحقیق کنید. علاوه‌بر‌این، می‌توانید همیشه یک قمقمه از آب که از سلامت آن اطمینان دارید، همراه داشته باشید.

این کار دو مزیت دارد. یکی اینکه تولید زباله‌های پلاستیکی را کاهش می‌دهید و دوم اینکه هزینه‌های سفر را بسیار کمتر می‌کنید. شاید فکر کنید که خرید آب چندان هزینه‌ای ندارد اما با توجه به مقصد سفر و مقدار آبی که می‌خرید، می‌تواند خیلی زود هزینه‌های سفر را بالا ببرد.

درواقع یک ترفند کاهش هزینه سفرهای خارجی همین استفاده از قمقمه یا بطری آب است که بتوانید چند بار از آن استفاده کنید.

اگر در مقصد به گردش‌های طبیعت‌گردی می‌روید و شاید در طبیعت کمپ بزنید باید وسایل لازم برای تصفیه‌ی آب هم همراه داشته باشید. مثلا قرص‌های تصفیه‌ی آب که از لوازم کمپینگ و سفر است.

۴. پاسپورت و ویزا

پاسپورت مهم‌ترین چیزی است که در سفر خارجی همراه دارید. این مدرک هویتی باید همیشه همراهتان باشد و مراقب باشید که آن را گم نکنید. قبل از سفر مطمئن شوید که اعتبار کافی دارد و در طول مدت سفرتان، اعتبارش تمام نمی‌شود.

قبل از اینکه راهی سفر شوید در مورد الزامات تهیه‌ی ویزای مقصد هم اطلاعات کافی کسب کنید. بیشتر ویزاها این روزها الکترونیکی هستند اما گاهی اوقات نسخه‌ی چاپی آن هم موردنیاز است. پس دریافت ویزا و هماهنگی‌های لازم برای دریافت آن را به دقیقه‌ی نود موکول نکنید.

قبل از سفر کپی از مدارک و اسناد مهم خود تهیه کنید.

۵. بیمه‌ی مسافرتی

حادثه و مشکل، خبر نمی‌کند. برای سفر خارجی حتما بیمه تهیه کنید. بیمه‌های مسافرتی معمولا هزینه‌های درمان و جراحات را پوشش می‌دهند. قبل از سفر تحقیق کنید و بهترین بیمه را که پوشش مناسبی داشته باشد تهیه کنید. البته اگر با تور سفر می‌کنید معمولا برگزارکننده‌ی تور، برای افراد بیمه تهیه می‌کند. ولی حتما دقت کنید که تور شما بیمه داشته باشد.

۶. داروهای مورد نیاز

از جمله وسایل مورد نیاز در سفر خارجی داروهای مصرفی شما است. داروهایی که مصرف می‌کنید کمی بیشتر از مصرف در مدتی که در سفر هستید، همراه با نسخه‌ی پزشک با خودتان ببرید. قبل از سفر به پزشک خود مراجعه کنید و اگر داروی کافی برای این مدت ندارید، دوباره نسخه بگیرید.

۷. کارت بانکی یا اعتباری

اگر برایتان امکان دارد کارت بانکی یا اعتباری بین‌المللی بگیرید. اگر نمی‌توانید پول به اندازه‌ی کافی بردارید. برای تبدیل پول به صرافی‌های فرودگاه‌ها مراجعه نکنید و در صرافی محل زندگی خود، تبدیل پول را انجام دهید. با توجه به مقصد سفر، باید برای پرداخت هزینه‌های خود و مقدار پولی که می‌برید برنامه‌ریزی کنید.

اگر با تور سفر می‌کنید، کار شما راحت‌تر است و می‌توانید تمام راهنمایی‌های لازم را از برگزارکننده یا راهنمای تور دریافت کنید. برای دریافت پول در مقصد هم می‌توانید از برگزارکننده‌ی تور کمک بگیرید.

وسایل سرگرمی در سفر

وسایل سرگرمی در سفر

سفر معمولا فرصتی برای سر رفتن حوصله به ما نمی‌دهد اما گذراندن ساعت‌های طولانی در هواپیما و اتوبوس می‌تواند کسل‌کننده باشد. برای این مواقع وسایل زیر را همراه داشته باشید.

۸. کتاب

برای اینکه وقت‌های مرده در راه‌آهن، فرودگاه و… را پر کنید می‌توانید یک کتاب همراهتان ببرید. البته لازم نیست کتاب بزرگ و قطوری باشد که جای زیادی بگیرد و بارتان را سنگین کند.

۹. دفتر و خودکار

نوشتن خاطرات سفر یکی از کارهای جذابی است که می‌توانید انجام دهید. بعدا که این خاطرات را می‌خوانید تک‌تک لحظات سفر را می‌توانید به‌وضوح جلوی چشمتان ببینید. اگر هم قبلا این کار را انجام نداده‌اید، حتما در این سفر آن را امتحان کنید.

غیر از دفتر و خودکار می‌توانید از اپلیکیشن‌های مخصوص ثبت خاطرات سفر استفاده کنید. در مطلب زیر چند مورد از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم. این کار کمک می‌کند که ذهن شما آزاد شود و در عین حال یک کتاب خواندنی برای سال‌های آینده داشته باشید.

۱۰. دوربین

فرقی نمی‌‌کند که دوربین شما یک دوربین DSLR آخرین مدل باشد یا یک دوربین کامپکت معمولی. حتما با خودتان دوربین ببرید تا عکس‌های زیبایی از سفرتان ثبت کنید. اگر دوربین گوشی شما به‌اندازه‌ی کافی خوب است، نیازی به بردن بار اضافه نیست. اما اگر دوربین شما کیفیت عکس‌های بهتری دارد، ارزش زحمت کشیدن و حمل کردن بار اضافه دارد. بعدها بابت این کار از خودتان تشکر می‌کنید.

غیر از دوربین تمام لوازم جانبی ضروری آن را همراه ببرید. مثلا کارت حافظه، شارژر، باتری اضافه و…

۱۱. هدفون

هدفون یکی از لوازم جانبی مهمی است که در سفر حتما به کارتان می‌آید. پروازهای طولانی را می‌توانید با گوش دادن به موسیقی و پادکست تحمل کنید. مخصوصا اگر تنها مسافرت می‌کنید.

۱۲. گوش‌گیر

اگر قرار است در یک شهر شلوغ، در هاستل‌ها و در مسافرخانه‌ها اقامت داشته باشید، حتما با خودتان یک گوش‌گیر که صدای اطراف را کاهش دهد همراهتان ببرید.

گوش‌گیر برای زمانی که بچه‌های مسافران دیگر در هواپیما یا وسایل نقلیه‌ی عمومی شلوغ می‌کنند، سفر را برایتان راحت‌تر می‌کند. خواب خوب در سفر اهمیت دارد. اگر خوب نخوابید، برای گشت‌وگذار و لذت بردن از سفر، انرژی و اشتیاق لازم را ندارید.

۱۳. بالش گردنی

برای اینکه در جاهایی مثل فرودگاه، هواپیما، اتوبوس و… راحت بخوابید می‌توانید بالش گردنی مسافرتی همراهتان ببرید. این وسیله جای زیادی نمی‌گیرد ولی باعث می‌شود خواب راحت‌تری داشته باشید و کمتر خسته شوید.

لباس‌های ضروری برای سفر خارجی

انتخاب لباس‌هایی که قرار است با خودتان ببرید، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه مقصد سفر شما کجاست، در چه فصلی سفر می‌کنید، چه تفریحاتی خواهید داشت و اینکه آیا قصد طبیعت‌گردی دارید یا نه. پس لباس را باید با توجه به این عوامل انتخاب کنید. اما ادامه‌ی فهرست وسایل مورد نیاز سفر خارج به شما ایده می‌دهد که چه لباس‌هایی ممکن است نیازتان شود.

۱۴. کفش راحت پیاده‌روی

سفر کردن به معنای گشت‌وگذار است. احتمالا در طول سفر زیاد پیش می‌آید که مسافت‌های طولانی را پیاده بروید. راحت‌ترین کفشی که برای پیاده‌روی دارید در وسایل خود بگذارید.

هیچ چیز بدتر از تاول زدن پا در سفر نیست. برای اینکه بقیه‌ی سفر شما خراب نشود باید مراقب پاهایتان باشید. در فهرست وسایل مورد نیاز سفر خارجی حتما این مورد را یادداشت کنید.

۱۵. لباس راحت

سفر خارجی به این معنی نیست که مجبورید همه‌جا لباس شیک و رسمی بپوشید. در سفر، راحت بودن لباس از ظاهر آن بیشتر اهمیت دارد. فرقی نمی‌کند چه لباسی برمی‌دارید، هر لباسی که بر می‌دارید در وهله‌ی اول باید راحت باشد. لباس خیلی تنگ، خیلی گشاد، جنس‌های نامرغوب و… سفر را برای شما سخت و ناخوشایند می‌کند. در سفر باید روی گشت‌وگذار و کسب تجربه‌های جدید تمرکز کنید نه لباسی که می‌پوشید.

۱۶. یک یا دو دست لباس شیک و رسمی

در ۹۹ درصد اوقات سفر باید لباس راحت بپوشید و برای بیشتر جاها، لباس رسمی نیاز نیست. اما اگر سفر کاری می‌روید یا ممکن است در شرایطی رسمی قرار بگیرید مثلا قرار در یک رستوران شیک، برای این شرایط باید لباس شیک و رسمی داشته باشید.

یا ممکن است تصمیم بگیرید یک نمایش فاخر مثلا کنسرت موسیقی، اپرا و… ببینید یا در یک نمایشگاه نقاشی شرکت کنید. بنابراین گاهی اوقات لازم است که شیک‌تر لباس بپوشید.

۱۷. بارانی

یکی از لباس‌های ضروری برای سفر یک بارانی باکیفیت است. چترها معمولا جای زیادی می‌گیرند و زیاد احتمال دارد که جا بمانند. اما بارانی هم گرمتان می‌کند و هم موقع بارندگی، شما را از خیس شدن حفظ می‌کند.

۱۸. بوت طبیعت‌گردی

اگر قصد دارید تفریحاتی مثل طبیعت‌گردی هم داشته باشید، باید کفش مناسب همراهتان ببرید. البته کفش طبیعت‌گردی چون بزرگ و جاگیر است، فقط در صورتی با خودتان ببرید که مطمئنید می‌خواهید اوقاتی را در طبیعت بگذرانید.

۱۹. مراقبت در برابر آفتاب

حتی اگر به مناطق سردسیر سفر می‌کنید باز هم باید برای حافظت از خودتان در برابر آفتاب فکر کنید. کلاه آفتابگیر، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و… همراه ببرید تا در سفر، دچار مشکلاتی مثل آفتاب‌سوختگی نشوید. حتما بالم لب SPF دار هم همراه ببرید.

سایر وسایل ضروری برای سفر خارج

وسایل ضروری برای سفر خارج

در ادامه چند وسیله‌ی دیگر از وسایل مورد نیاز در سفر خارجی معرفی می‌کنیم که بد نیست برای مسافرت همراهتان ببرید.

۲۰. لوازم بهداشتی مسافرتی

لوازم بهداشتی مثل خمیردندان، شامپو، عطر و دئودورانت و… را همراهتان ببرید. این‌ها لوازمی است که معمولا در هتل‌ها به مهمان‌ها داده می‌شود و در مقصدهم وجود دارد. ولی اگر می‌خواهید هزینه‌های شما بالا نرود و مجبور به خریدن آن‌ها نشوید، این لوازم را در اندازه‌های کوچک مسافرتی تهیه کنید و با خودتان ببرید.

ست مسافرتی بی وین مدل BEI 26286 مجموعه 6 عددی

۲۱. کارت دانشجویی

اگر دانشجو هستید کارت دانشجویی را همراهتان ببرید. بسیاری از مراکز توریستی برای دانشجوها تخفیف قائل می‌شوند. اگر کارت دانشجویی بین‌المللی همراهتان باشد مقدار زیادی در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی می‌کنید.

۲۲. چند کیسه‌ی پلاستیکی

شاید تعجب کنید ولی کیسه‌های پلاستیکی در سفر به کارتان می‌آیند. برای جدا نگه داشتن لباس‌های خیس و کثیف، برای نگهداری کفش، برای بسته‌بندی برخی وسایل و… این کیسه‌ها لازم می‌شوند.

۲۳. حوله‌ی میکروفایبر

از جمله وسایل مورد نیاز سفر خارج از کشور حوله‌های سبک است. حوله‌های میکروفایبر خیلی زود خشک می‌شوند و سبک و کم‌جا هستند. می‌توانید آن‌ها را لوله کنید و بسیار کوچک می‌شوند. در نتیجه به‌راحتی در هر کیفی جا می‌شوند. به‌جای حوله‌های بزرگ که جای زیادی در چمدان شما می‌گیرند، از این حوله‌ها استفاده کنید.

۲۴. قفل چمدان

اگر نگران مشکلاتی مثل دزدی وسایل خود هستید، یک راه برای افزایش امنیت وسایل، استفاده از قفل‌های مخصوص چمدان است. با این قفل‌ها می‌توانید زیپ‌های چمدان را ببندید و خیالتان کمی راحت‌تر باشد که دزدها به‌راحتی به آن دسترسی ندارند.

قفل رمزدار مدل Padlock TSA719

۲۵. وسایلی برای پیشگیری از بیماری

مطمئنا دوست ندارید در سفر بیمار شوید. بیماری‌های تنفسی هنوز هم شایع‌اند. بد نیست که ماسک برای حضور در جاهای شلوغ داشته باشید. همراه داشتن الکل هم تضمین می‌کند که دست شما همیشه تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و ویروس است.

جمع‌بندی

لیست وسایل مورد نیاز سفر خارجی شامل اسناد و مدارک ضروری، لبا‌س‌های مناسب و وسایلی برای سرگرمی شما در طول سفر است. اگر قصد دارید راهی سفر شوید، با کمک این فهرست بار سفر خود را ببندید تا مطمئن باشید که چیزی را از قلم نمی‌‌اندازید.

منبع: Worldpackers

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما