بتای دوم iOS 15.4 مشکل ضبط ناخواسته‌ی مکالمات با سیری را حل می‌کند

۲۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اپل اخیراً نسخه‌ی دوم بتای سیستم عامل iOS 15.4 را منتشر کرده است. در این نسخه ظاهراً یک مشکل بزرگ سیستم عامل iOS 15 رفع شده است. این مشکل به برخی از آیفون‌ها اجازه می‌دهد تا بعضی از تعاملات ضبط شده‌ی دستیار صوتی سیری را حتی بعد زمانی که کاربران آن را غیرفعال کردند، به اپل بفرستند. اپل در بیانیه‌ی خود به این موضوع اشاره کرد.

گفت‌وگوهای ضبط شده برای آن دسته از کاربرانی که گزینه‌ی اشتراک گذاشتن تعاملات صوتی سیری اپل را به منظور بهبود دستیار صوتی غیرفعال کردند اشتباهاً به اپل آپلود شده است. اپل به وب‌سایت ZDNet گفت که این تنظیمات را برای بسیاری از کاربران سیری در سیستم عامل iOS 15.2 غیرفعال کرده، اما iOS 15.4 ظاهرا این مشکل را حل می‌کند. اپل در رابطه با این موضوع می‌گوید: «در سیستم عامل iOS 15.2 ما تنظیمات بخش Improve Siri & Dictation را برای بسیاری از کاربران غیر فعال کردیم. این مشکل که ظاهرا از زمان معرفی سیستم عامل iOS 15 برای کاربران به وجود آمد، به طور تصادفی تنظیمات را برای تعداد اندکی از آیفون‌ها فعال کرد. از زمان بروز این مشکل، ما همه‌ی تعاملات صوتی ارسال شده به اپل را حذف کردیم.»

اپل در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد از زمانی متوجه‌ی این مشکل شدند، بررسی تعاملات صوتی ارسال شده از برخی آیفون‌ها را متوقف کرد. اما غول فناوری آمریکایی اعلام نکرد که چرا این موضوع را تا به حال به کاربران اطلاع‌ نداده است. همچنین اطلاعاتی در مورد تعداد تعاملات صوتی ارسال شده از سوی اپل منتشر نشده است. هنگامی که کاربران به‌روزرسانی بتای دوم iOS 15.4 را نصب می‌کنند، صفحه‌ای ظاهر می‌شود و از کاربران می‌خواهد تا برای بهبود تعاملات صوتی سیری، آن‌ها را به اپل بفرستند.

صرف نظر کردن از فعال کردن این گزینه به معنای جلوگیری از جمع آوری و بررسی تعاملات ضبط شده‌ی سیری است. باید خاطر نشان کنیم که اپل گزینه‌ی فعال/ غیرفعال‌سازی این قابلیت را در اکتبر ۲۰۱۹ با انتشار سیستم عامل iOS 13.2 معرفی کرد. بعد‌ها مشخص شد که اپل پیمان‌کارانی را برای بررسی درصد کوچکی از تعاملات ضبط شده‌ی سیری به جهت بهبود کیفیت این دستیار صوتی استخدام کرده بود. برخی از این پیمانکاران از این موضوع گله کردند که آن‌ها در هنگام بررسی تعاملات ضبط شده‌ی سیری جزئیات محرمانه‌ی کاربران را نیز می‌شوند. در واکنش به این موضوع، اپل تصمیم گرفت که قابلیت حذف همه‌ی تعاملات صوتی ضبط شده را در اختیار کاربران قرار دهد.

غول فناوری آمریکایی همچنین در iOS 15.4 پشتیبانی از رفرش ریت ۱۲۰ هرتز را به همه‌ی اپ‌ها اضافه می‌کند. همانطور که می‌دانید، جدیدترین پرچم‌داران اپل یعنی آیفون ۱۳ پرو و ​​پرو مکس اپل مجهز به نمایشگرهای پروموشن با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی هستند، اما تنها تعداد کمی از اپلیکیشن‌ها از نرخ رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کنند که بیشتر آن‌ها نیز اپ‌های مربوط به خود سیستم هستند. اما طبق آخرین گزارش‌ها و شایعه‌ها، اپل قصد دارد تا پشتیبانی همه‌ی اپ‌ها از رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی را به نسخه‌ی ۱۵.۴ iOS اضافه کند تا کاربران تجربه‌ی بسیار روانی را در گوشی‌های هوشمند آیفون خود داشته باشند.

پیش‌تر نیر خبری از نسخه‌ی بتای iOS 15.4 منتشر شد مبنی بر اینکه کاربران در این نسخه از iOS می‌توانند در صورت پوشیدن ماسک هم به کمک فیس‌آیدی قفل آیفون خود را باز کنند. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده در رسانه‌های خبری، در نسخه‌ی بتای iOS 15.4 کاربران قادر خواهند در صورت پوشیدن ماسک هم به کمک فیس‌آیدی قفل گوشی خود را باز کنند. باید خاطر نشان کنیم که این قابلیت جدید توسط یکی از کاربران توییتری با نام «Brandon Butch» کشف شد.

منبع: Macrumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما