آیپد مینی ۶ ممکن است تراشه‌‌ی A15 و رابط هوشمند داشته باشد

۳۱ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیپد مینی 6

گویا اپل می‌خواهد در نسل ششم آیپد مینی از تراشه‌ی جدید A15 و رابط هوشمند Smart Connector استفاده کند. این ادعای جدید توسط سایت ۹to5Mac مطرح شده است.

به نظر می‌رسد که اپل در نسل جدید آیپد مینی که دارای اسم رمز J310 است، بهبود‌های مختلفی را ایجاد خواهد کرد. این گزارش منتشر شده عنوان می‌کند که یکی از بهبود‌های اصلی رخ داده در نسل بعدی آیپد مینی استفاده از تراشه‌ی جدید A15 در این تبلت است. برای اطلاع باید بگوییم که اپل از این تراشه در نسل بعدی آیفون هم استفاده خواهد کرد.

اطلاعات منتشر شده درباره‌ی تراشه‌ی A15 نشان می‌دهند که این تراشه همانند A14، با فناوری ۵ نانومتری ساخته شده است. همچنین گفته شده است که اپل در حال کار کردن بر روی نسخه‌ی قدرتمندتری از این تراشه به نام A15X است و انتظار می‌رود که از این تراشه در آینده در آیپد‌ها استفاده شود.

یکی دیگر از افشاگران اطلاعات محصولات اپل به نام Jon Prosser، پیش‌تر مدعی شده بود که نسل ششم آیپد مینی دارای پورت USB-C است. اگر این ادعا به حقیقت تبدیل شود کاربران می‌توانند دستگاه‌ها و لوازم جانبی مختلفی را به این آیپد متصل کنند. بدون شک استفاده از پورت USB-C در آیپد مینی باعث می‌شود که نسل جدید آیپد مینی از این لحاظ مشابه آیپد پرو و آیپد ایر شود.

آیپد پرو

یکی دیگر از شایعه‌های منتشر شده درباره‌ی آیپد مینی ۶، اضافه شدن رابط Smart Connector به این دستگاه است. اضافه شدن این رابط هوشمند پیش‌تر به وسلیه‌ی رندرهای منتشر شده توسط Jon Prosser از نسل جدید آیپد مینی هم تأیید شده بود. Jon Prosser گفته بود که این رندر‌ها را  با توجه به تصاویر واقعی منتشر شده از این دستگاه درست کرده است.

این گزارش جدید همچنین عنوان می‌کند که اپل می‌خواهد لوازم جانبی مختلفی را هم برای استفاده از رابط Smart Connector آیپد مینی توسعه دهد. البته هنوز نمی‌دانیم که این لوازم جانبی چه چیز‌هایی هستند.

همچنین این گزارش به صورت جداگانه‌ای می‌گوید که اپل در ارزان‌ترین نسخه‌ی آیپد که با اسم رمز J181 در حال توسعه است، از تراشه‌ی A13 استفاده شده در سری آیفون‌های ۱۱، استفاده خواهد کرد. همان‌گونه می‌دانید این شرکت در نسل کنونی این آیپد از تراشه‌ی A12 استفاده می‌کند و بدون شک استفاده از تراشه‌ی A13 باعث افزایش قدرت پردازشی این دستگاه خواهد شد.

تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ Mark Gurman پیش‌تر گفته بود که نسل جدید آیپد مینی پاییز امسال عرضه خواهد شد. بیشتر حدس و گمان‌ها و شایعه‌های مطرح شده درباره‌ی این آیپد عنوان می‌کنند که اپل در این نسل از آیپد مینی از نمایشگر بزرگ‌تر ۸٫۴ اینچی با حاشیه‌های کمتر و طراحی ظاهری مشابه نسل جدید آیپد ایر استفاده خواهد کرد.

منبع: MacRumors  

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه