تغییر زمان‌بندی اپل؛ iPadOS 16 بعد از iOS 16 منتشر می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
iPadOS 16

شرکت اپل ساعاتی قبل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نسخه‌ی نهایی iPadOS 16 همزمان با iOS 16 در اختیار کاربران قرار نمی‌گیرد و بین انتشار این دو سیستم‌عامل یک فاصله وجود خواهد داشت. از سال ۲۰۱۹ که اپل سیستم‌عامل اختصاصی آیپدها را معرفی کرد، iOS و iPadOS با هم منتشر می‌شدند اما حالا اپل تصمیم گرفته در تاریخ انتشار آن‌ها فاصله بیندازد.

بر اساس این بیانیه، کاربران آیپدها با iPadOS 16.1 روبرو می‌شوند و دیگر خبری از انتشار iPadOS 16.0 برای عموم کاربران نخواهد بود. البته کاربرانی که در حال حاضر از نسخه‌ی بتای این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند، بر این باور هستند که قابلیت Stage Manager هنوز مشکلات و ضعف‌های زیادی دارد. مدتی قبل یکی از روزنامه‌نگاران از اپل درخواست کرد که تا زمان آمادگی کامل این مشخصه، آن را برای عموم کاربران منتشر نکند.

اما حالا که قرار است iPadOS جدید مدتی بعد از iOS منتشر شود، کاربرانی که بلافاصله آیفون خود را آپدیت می‌کنند در زمینه‌ی تجربه‌ی کاربری این دو دستگاه با تفاوت‌هایی روبرو خواهند شد. به عنوان مثال ممکن است کاربر به یک ویژگی در آیفون خود عادت کند ولی در آیپد به دلیل عدم وجود ویژگی موردنظر، با چالش‌هایی مواجه شود.

با توجه به تاخیر در عرضه‌ی iPadOS، مشخص نیست که آیا انتشار macOS هم با تاخیر روبرو می‌شود یا نه. البته در برخی گزارش‌ها آمده که حدود دو ماه دیگر همزمان با رویداد مربوط به رونمایی از کامپیوترهای مک و آیپدهای جدید، نسخه‌ی جدید iPadOS و macOS هم منتشر خواهد شد.

در هر صورت با توجه به اینکه به نظر می‌رسد تعدادی از ویژگی‌های کلیدی iPadOS هنوز به طور کامل آماده نشده‌اند، عجله نکردن اپل برای عرضه‌ی آن یک خبر خوب محسوب می‌شود.

منبع: The Verge

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما