آیفون ۱۳ شاید سرانجام از شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شارژ بی‌سیم معکوس آیفون 13

به نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد از سیم‌پیچ مربوط به شارژ شدن بی‌سیم بزرگ‌تری در سری آیفون ۱۳ استفاده کند. انجام این کار توسط اپل نه تنها باعث بهبود کنترل بهتر گرما و پشتیبانی از وات‌های بالاتر می‌شود، بلکه می‌تواند قابلیت شارژ کردن بی‌سیم معکوس را هم به آیفون‌ها اضافه کند.

این اطلاعات جدید که توسط Max Weinbach در کانال یوتوب EverythingApplePro منتشر شده است، نشان می‌دهد که اپل می‌خواهد از سیم‌پیچ مربوط به شارژ شدن بی‌سیم بزرگ‌تری در نسل بعدی آیفون استفاده کند.

انجام این کار توسط اپل باعث می‌شود که مساحت ناحیه‌ی مربوط به شارژ کردن آیفون به صورت بی‌سیم افزایش پیدا کند. نگاهی به سابقه‌ی Weinbach در گذشته هم نشان می‌دهد که این شخص پیش‌تر گفته بود که آیفون‌های ۲۰۲۱ دارای آهن‌ربا‌های MagSafe قوی‌تری خواهند بود.

در این ادعای جدید این شخص تکرار می‌کند که شاید علت انجام این کار و استفاده از آهن‌ربا‌های MagSafe قوی‌تر در نسل بعدی آیفون، به دلیل استفاده از سیم‌پیج بزرگ‌تر در قسمت مربوط به شارژ شدن بی‌سیم آیفون باشد. Weinbach همچنین می‌گوید که افزایش اندازه‌ی سیم‌پیچ مربوط به شارژ شدن بی‌سیم آیفون باعث می‌شود که آیفون‌ها بتوانند دیگر دستگاه‌ها را هم به صورت بی‌سیم شارژ کنند.

آیفون 13 نارنجی

به‌عنوان نمونه کاربران می‌توانند ایرپادز‌ را با گذشتن بر روی قسمت پشتی آیفون شارژ کنند. در ماه فوریه (بهمن) تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ، Mark Gurman، گفته بود که احتمال اینکه اپل به‌زودی قابلیت شارژر کردن لوازم مختلف به صورت معکوس را به آیفون‌ها اضافه کند، کم است.

همچنین باید بگوییم که با وجود اینکه اپل در زمان رونمایی از آیفون‌های ۱۲ به این موضوع اشاره نکرد، ولی بررسی فایل‌های FCC آیفون‌های ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که تمامی آیفون‌های ۱۲ جدید دارای قابلیت شارژ کردن بی‌سیم و معکوس وسایل مختلف مانند نسل دوم ایرپادز، ایرپادز پرو و مدل‌های جدید اپل واچ هستند.

به‌تازگی نشریه‌ی بلومبرگ اعلام کرده است که اپل می‌خواهد از قابلیت شارژ کردن بی‌سیم معکوس در نسل بعدی آیپد پرو که در سال ۲۰۲۲ از آن رونمایی می‌شود، استفاده کند. همان‌گونه که می‌دانید قابلیت شارژر کردن بی‌سیم معکوس باعث خالی شدن سریع باتری می‌شود. با توجه به این موضوع، ممکن است که اپل حس کرده باشد که استفاده از این ویژگی در آیپد پرو که دارای باتری بزرگ‌تری نسبت به آیفون است، منطقی‌تر است.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما