تصاویر قاب‌های محافظ سری آیفون ۱۴ اپل فاش شد

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
قاب‌های محافظ سری آیفون 14

همانطور که احتمالاً در جریان خبرهای سری آیفون ۱۴ هستید، تا زمان رونمایی از این سری جدید فاصله چندانی باقی نمانده و طبق شایعات اپل قصد دارد سری جدید آیفون ۱۴ و دیگر محصولات جدید اپل نظیر اپل واچ سری ۸ و آیپدهای جدید را به احتمال زیاد در ۱۶ شهریور ماه به کاربران معرفی کند. با شروع تولید انبوه این سری جدید گوشی‌های پرچم‌دار اپل، خبرهای بیشتری نیز در این مورد مطرح می‌شود. در همین راستا، تصاویر قاب‌های محافظ سری آیفون ۱۴ اپل در برخی از شبکه‌های اجتماعی فاش شده که احتمالاً همراه با این سری در مراسم آینده اپل از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

کاربری به نام «Majin Bu» در توییتر تصاویری از قاب‌های سری جدید گوشی‌های پرچم‌دار اپل را به اشتراک گذاشته که می‌تواند طراحی کلی این گوشی‌های هوشمند جدید را به ما نشان دهد. Bu هشت قاب سیلیکونی مختلف را نشان می‌دهد، اگرچه در ادامه می‌گوید که مطمئن نیست این‌ها، رنگ‌های رسمی سری آیفون ۱۴ خواهند بود یا نه، اما به احتمال بسیار زیاد قاب‌های رسمی این سری جدید با رنگ‌های زرد، قرمز، آبی، ارغوانی، سبز، صورتی، سرمه‌ای و مشکی به کاربران معرفی خواهد شد.

باید اشاره کنیم که این کاربر توییتر در شرایط فعلی و به دلیل یک سری محدودیت‌ها نمی‌توانست قاب‌های چرمی و رنگ‌هایی را که اپل برای آن‌ها استفاده کرده را به اشتراک بگذارد. همچنین پیش‌تر برخی از تصاویر ماکت‌های سری آیفون ۱۴ در فضای مجازی منتشر شد و این فرصت را به تولیدکنندگان داد تا قاب‌های محافظ مد نظر غول فناوری آمریکایی را بسازند.

 قاب‌های محافظ سری آیفون 14

حدود یک هفته پیش‌، افشاگری به نام «Jioriku» در توییتر به جزئیاتی در مورد رنگ‌ها و قابلیت جدید نمایشگر همیشه روشن برای مدل‌های پرو سری آیفون ۱۴ اشاره کرد. او پارسال نیز پیش‌بینی کرده بود که کاربران در iOS 15.4 قادر خواهند در صورت پوشیدن ماسک هم به کمک فیس‌آیدی قفل گوشی خود را باز کنند. این افشاگر اطلاعاتی در مورد رنگ‌های این سری در اختیار ما قرار داد که طبق آن، گوشی آیفون ۱۴ با رنگ‌های سبز، ارغوانی، آبی، سیاه، سفید و قرمز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. به گفته‌ی او رنگ ارغوانی جایگزین رنگ صورتی این گوشی هوشمند شده است. اما گوشی آیفون ۱۴ پرو با رنگ‌های سبز، ارغوانی، نقره‌ای، طلایی و گرافیتی روانه‌ی بازار گوشی‌های هوشمند خواهد شد. ظاهراً در این مدل نیز رنگ ارغوانی جایگزین رنگ آبی خواهد شد.

شایعات سری آیفون ۱۴

طبق تصاویر قاب‌های منتشر شده‌ی اپل، انتظار می‌رود آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو دارای صفحه‌نمایش‌هایی با اندازه مشابه (۶.۱ اینچ) باشند و مدل‌های بزرگ‌تر آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو مکس باید نمایشگر ۶.۷ اینچی داشته باشند. در مورد مدل‌های پروی آیفون ۱۴ باید بگوییم که این گوشی‌ها لبه‌های متقارنی دارند و همچنین یک اسپیکر مکالمه در قاب بالایی، دکمه‌های کم و زیاد کردن صدا در سمت چپ گوشی و دکمه‌ی پاور در سمت راست این گوشی هوشمند دیده می‌شود. به نظر می‌رسد که نمایشگر این گوشی‌ها نسبت به نسل قبلی کمی بلندتر است و باید به افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی ارتفاع آن نیز اشاره کنیم.

مدل‌های پرو طبق شایعات، بیش‌ترین تغییرات را در قاب پشتی خود شاهد هستند و سیستم دوربین این مدل‌ها برآمدگی نسبتاً زیادی دارد. اندازه‌ی سنسور این گوشی‌ها نسبت به قبل افزایش یافته و یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی جایگزین دوربین ۱۲ مگاپیکسلی خواهد شد. شنیده می‌شود که اندازه‌ی سنسور دوربین این گوشی بیش از ۵۷ درصد بزرگ‌تر از سنسور قبلی است.

 قاب‌های محافظ سری آیفون 14

طبق رندرهایی که در ماه فوریه منتشر شد، برآمدگی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس ۴.۱۷ میلی‌متر ضخامت خواهد داشت که نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس ۳.۶۰ میلی‌متر بیشتر است. همچنین انتظار می‌رود اندازه‌ی برآمدگی دوربین در هر جهت حدود ۵ درصد افزایش یابد و از عرض فعلی ۳۵.۰۱ میلی‌متر به ۳۶.۷۳ میلی‌متر و ارتفاع ۳۶.۲۴ میلی‌متر به ۳۸.۲۱ میلی‌متر برسد.

در نهایت باید به قیمت این سری جدید اشاره کنیم؛ جایی که اپل قصد دارد گوشی آیفون ۱۴ را با همان قیمت نسل قبلی یعنی ۷۹۹ دلار در اختیار کاربران قرار دهد و کاربران باید ۱۰۹۹ دلار برای آیفون ۱۴ پرو و ۱۱۹۹ دلار برای آیفون ۱۴ پرو مکس بپردازند.

منبع: ۹To5mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه