نمایشگر آیفون ۱۴؛ روشن‌ترین پنل سامسونگ که در هیچ گوشی گلکسی دیده نمی‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
نمایشگر آیفون 14 سامسونگ

اپل برای ساخت پنل نمایشگر آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به سراغ سامسونگ دیسپلی رفته و پنل بسیار پیشرفته‌ای را از این شرکت خریداری کرده که در هیچ یک از گوشی‌های گلکسی شاهد آن نیستیم.

بخش موبایل سامسونگ تقریبا تمام پنل نمایشگر گوشی‌های پرچم‌دار خود را به لطف شرکت سامسونگ دیسپلی تأمین می‌کند. شاید با خود فکر کنید حالا که این دو شرکت در واقع از یک ریشه هستند، سامسونگ دیسپلی باید بهترین و جدیدترین پنل‌ها را در ابتدا برای گوشی‌های گلکسی طراحی و تولید کند که البته این اتفاق هم بارها و در بسیاری از شرایط رخ داده است.

اما اپل با معرفی سری آیفون ۱۴ پرو، نشان داده که می‌شود از بزرگ‌ترین رقیبش نمایشگری را خریداری کند که هنوز در هیچ یک از گوشی‌های خود آن شرکت دیده نمی‌شود. اگر مراسم رونمایی از آیفون‌ها را دنبال کرده باشید، احتمالا این بخش از توضیحات اپل شما را هم شگفت‌زده کرده که بیشینه‌ی روشنایی در نمایشگر سری آیفون ۱۴ پرو به عدد شگفت‌انگیز ۲۰۰۰ نیت می‌رسد.

تاکنون هیچ گوشی گلکسی نتوانسته به این میزان از روشنایی برسد؛ البته سامسونگ ادعا می‌کند گلکسی S22 اولترا می‌تواند به میزان ۱۷۵۰ نیت بیشینه‌ی روشنایی دست پیدا کند. این شاید نزدیک به رقمی باشد که توسط اپل اعلام شده اما هنوز به آن اندازه نیست تا انتظارات کاربران از نسل بعدی پرچم‌داران سامسونگ بالاتر برود.

آیا سامسونگ باید نگران نمایشگر باکیفیت آیفون ۱۴ پرو باشد؟

نمایشگر آیفون 14 سامسونگ

سامسونگ دیسپلی اگرچه بخشی از کسب و کار مجموعه‌ی سامسونگ به حساب می‌آید، اما از طرفی یک شرکت مستقل است که به لطف اپل، درآمد زیادی هم کسب می‌کند. بنابراین دلیلی ندارد که این شرکت فناوری‌های پیشرفته‌ی خود را در اختیار اپل قرار ندهد چون از این بابت پول بیشتری هم در مقایسه با تولید پنلی باکیفیت برای گوشی‌های خود سامسونگ دریافت می‌کند. بنابراین بخش موبایل سامسونگ چه از بابت این موضوع نگران باشد چه نباشد، بخش نمایشگر، اپل را به عنوان یک مشتری بزرگ از دست نخواهد داد.

سامسونگ باید به این فکر باشد که برای سری گلکسی S23، از نمایشگرهای باکیفیتی استفاده کند که بیشینه‌ی روشنایی آن‌ها یا به ۲۰۰۰ نیت برسد یا حتی از آن فراتر برود. البته سامسونگ در حال حاضر محصولی ندارد که بخواهد با آیفون‌ها رقابت کند. آیفون‌های هر سال، در واقع پرچم‌دارانی برای سال بعد هستند. بنابراین باید آن‌ها را با سری گلکسی S23 مقایسه کرد. هرچند کاربران بیش از سه ماه را بدون نماینده‌های جدید سامسونگ در بازار سپری می‌کنند و این به اپل کمک می‌کند سود زیادی را تا آن زمان از فروش گوشی‌هایش دریافت کند.

تقریبا همه می‌دانند که نمایشگر OLED گوشی‌های پریمیوم اپل را سامسونگ تولید می‌کند. سایر شرکت‌های تولیدکننده‌ی نمایشگر هم اگرچه عملکرد بدی در این زمینه ندارند اما نمی‌توانند اپل را متقاعد کنند سامسونگ را به عنوان تأمین‌کننده‌ی نخست خود کنار بگذارد. چون سامسونگ دیسپلی تنها شرکتی است که می‌تواند پنل‌های OLED را در تعداد و آن کیفیتی که مد نظر اپل است تولید کند.

البته باید بدانید اینطور نیست که اپل پنل‌ها را از سامسونگ خریداری کند و همانطور بدون تغییر در گوشی‌هایش بکار بگیرد. این شرکت آمریکایی با سامسونگ در ساخت پنل همکاری می‌کند تا در نهایت محصولی تولید شود که متناسب با آیفون‌ها باشد. به همین خاطر هم هست که در کنار مشخصات نمایشگر آیفون‌ها معمولا فناوری‌هایی را می‌بینیم که هیچوقت توسط سامسونگ بکار گرفته نمی‌شوند (مثلا رتینا).

حال کاربران سامسونگ بی‌صبرانه منتظر این هستند که ببینند این شرکت کره‌ای با سری گلکسی S23 چه حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت. قطعا این گوشی‌ها نمایشگر بهتری در مقایسه با نسل قبل خواهند داشت اما آیا آنقدر بهتر که بتوانند رقیبی برای نمایندگان قدرتمند اپل باشند؟

منبع: SamMobile

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۴ دیدگاه
 1. آروین تخت شاهی

  پارسال ۱۰۰۰ نیت، امسال ۲۰۰۰ نیت، سال بعد ۳۰۰۰ نیت. پس قراره نمایسگر ها تبدیل به چراغ قوه بشن. بازی با اعداد دوباره شروع شد

 2. ناشناس

  چرا چیزای الکی می‌نویسید سامسونگ نگران نمایشگر اپل باشد خود سامسونگ داره تولید میکنه نگران چی باشه حتما برای خودش سری بعدی گوشیهاش بهترینش رو داره

  1. سلام دوست عزیز. این موضوع لزوما باعث نمیشه سامسونگ عملکردش بهتر باشه.

   1. علی

    بی شک صد سال سیاه نمایشگرهای آیفون ب سامسونگ نمیرسع 😐حتی اگ نمایشگر های OLED رو هم ببرع دستکاری کنع بازم ب گرد پای نمایشگرهای سامسونگ ک dynamic amoled 2x داره میزاره رو گوشیای پرچم دارش نمیرسع

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما