ماژول دوربین آیفون ۱۴ پرو تا چه حد بزرگ‌تر از نسل قبلی است؟

۴ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ارتباط ماهواره‌ای آیفون 14

بر اساس چندین گزارش منتشر شده، ماژول دوربین آیفون ۱۴ پرو بزرگ‌تر از نسل قبلی است. اما در این میان سوال مهمی که مطرح می‌شود این است که ماژول موردنظر دقیقا چقدر بزرگ‌تر شده است؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

طی چند سال گذشته، اندازه‌ی ماژول دوربین مدل‌های پرو آیفون روند صعودی داشته است. حالا همانطور که گفتیم، مطابق انتظار برای مدل‌های پرو آیفون ۱۴ قرار است با ماژول بزرگ‌تری روبرو شویم. بنا به طرح‌های شماتیک منتشر شده، به نظر می‌رسد طول و عرض ماژول دوربین آیفون ۱۴ پرو با افزایش حدودا ۵ درصدی روبرو شده است. به طور مشخص عرض این ماژول از ۳۵.۰۱ به ۳۶.۷۳ و طول آن از ۳۶.۲۴ به ۳۸.۲۱ میلی‌متر رسیده است. همچنین در تصاویر مربوط به مدل‌های اولیه و قاب‌ها هم شاهد چنین افزایشی هستیم.

در ابتدا یکی از افشاگران مدعی شده بود که در مدل‌های پرو آیفون ۱۴، ماژول دوربین هم‌سطح با پنل پشتی است. اما بعدا دیگر افشاگران این موضوع را رد کردند و به نظر می‌رسد برجستگی ماژول دوربین آیفون ۱۳ پرو از ۳.۶۰ به ۴.۱۷ میلی‌متر افزایش پیدا کرده است.

دوربین آیفون 14 پرو

بخش مهمی از این افزایش اندازه‌ی ماژول به استفاده از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی در مدل‌های پرو برمی‌گردد. به نظر می‌رسد اندازه‌ی سنسور استفاده شده برای دوربین اصلی حدود ۵۷ درصد بزرگ‌تر از نسل قبلی است. همین موضوع هم طبیعتا منجر به افزایش اندازه‌ی ماژول دوربین می‌شود.

به لطف استفاده از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی، کاربران با خرید مدل‌های پرو آیفون ۱۴ قادر به فیلمبرداری ۸K خواهند بود. همانطور که احتمالا می‌دانید، ویدیو‌های ۸K برای مشاهده از طریق هدست‌های واقعیت افزوده و مجازی ایده‌آل هستند و ظاهرا اپل قصد دارد اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده از اولین هدست خود رونمایی کند.

احتمالا تا معرفی این گوشی‌ها که در رویداد ۱۶ شهریور اتفاق می‌افتد، شاهد انتشار جزئیات بیشتری از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ خواهیم بود.

منبع: Macrumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه