سری آیفون ۱۵ همانند سری آیفون ۱۴ به حفره نمایشگر دوگانه مجهز خواهد بود

۷ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
آیفون 15

سری آیفون ۱۴ قرار است در نیمه‌ی دوم سال جاری به کاربران معرفی شود و گفته می‌شود که این سری همانند چند سال قبل در مجموع با چهار مدل روانه‌ی بازار خواهد شد. اما این بار دیگر خبری از مدل آیفون مینی نخواهد بود. اکنون که انتظار داریم هر روز خبرهای جدیدی در رابطه با این سری جدید بشنویم، شایعاتی در مورد دو نسل بعدی گوشی‌های پرچم‌دار اپل یعنی سری آیفون ۱۵ به گوش می‌رسد که به لطف آن‌ها می‌توانیم به اطلاعاتی در مورد نمایشگر این سری دسترسی پیدا کنیم.

تا موعد رونمایی از آیفون ۱۵ واقعا زمان زیادی باقی مانده و طبیعتاً صحبت در رابطه با این گوشی خیلی زود است اما چیزی نمی‌تواند رسانه‌های خبری را از صحبت در رابطه با آن متوقف کند. در همین راستا و طبق گزارش Omida، اپل در سال آینده مدل‌های آیفون ( که احتمالاً سری آیفون ۱۵ نامیده می‌شود) را با اندازه‌های نمایشگر مشابه‌ سری آیفون ۱۴ معرفی خواهد کرد. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که حفره‌ی نمایشگر همچنان بخشی از صفحه‌نمایش سری آیفون ۱۵ برای میزبانی از دوربین سلفی خواهد بود.

آیفون 15

در رابطه با طراحی حفره‌ی نمایشگر باید گفت که کاربران خیلی غافلگیر نخواهند شد، زیرا گفته می‌شود که اپل قرار است از طراحی دوگانه‌ی مدل‌های پرو و پرو مکس سری آیفون ۱۴ در سری آیفون ۱۵ نیز بهره ببرد. گزارش Omdia ادعا می‌کند که مدل‌های آیفون سال آینده با همان اندازه نمایشگر سری آیفون ۱۴ معرفی خواهند شد. طبق شایعات، آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو دارای صفحه‌‌نمایش ۶.۱ اینچی خواهند بود، در حالی که آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۴ مکس جدید هر دو با صفحه‌نمایش ۶.۷ اینچی عرضه خواهند شد.

در صورتی که جزئیات ذکر شده در گزارش مذکور صحت داشته باشد، آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو را با صفحه‌نمایش ۶.۱ اینچی خواهیم دید، این در حالی است که آیفون ۱۵ پرو مکس و آیفون ۱۵ مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. اما نکته‌ی جالب اینجاست که برخلاف مدل‌های امسال سری آیفون ۱۴، حفره‌ی نمایشگر دوگانه در همه‌ی مدل‌های سری آیفون ۱۵ تعبیه خواهد شد و فقط مختص به مدل‌های پرو نخواهد بود. باید خاطر نشان کنیم که مدل‌های غیر پرو سری آیفون ۱۴ نیز طبق گفته‌ها، از طراحی بریدگی نمایشگر سری آیفون ۱۳ بهره می‌برند.

در این گزارش همچنین اشاره شده که اپل در زمینه‌ی فناوری دوربین زیر صفحه‌نمایش از رقبای خود عقب افتاده است. پیش از این گزارش شده بود که مدل‌های سری آیفون ۱۵ پرو بدون هیچ بریدگی روی نمایشگرشان معرفی خواهند شد بود و حسگرهای فیس‌آیدی در زیر صفحه‌نمایش قرار خواهند گرفت. اما از آن جایی که فاصله زمانی بسیار زیادی تا معرفی این سری جدید داریم، فعلاً خیلی نمی‌توانیم به صحت این شایعات اعتماد کنیم.

با اینکه تا رونمایی و عرضه‌ی سری آیفون‌های ۱۵ زمان بسیار زیادی باقی مانده، اما هر از گاهی شایعات و گزارشات مختلفی در مورد این سری از گوشی‌های هوشمند اپل منتشر می‌شود که اشاره به آن‌ها خالی از لطف نیست. در جدیدترین شایعات مربوط به آیفون ۱۵ آمده که امکان دارد این گوشی‌ها از شیار فیزیکی سیم کارت پشتیبانی نکنند.

آیفون 15

این گزارش که پیش‌تر در فضای مجازی دست به دست شده بود، از رسانه‌ی BlogDoiPhone منتشر شده و به نظر می‌رسد از منابع آگاه داخلی اپل نشأت گرفته باشد. در توضیحات این گزارش آمده: «اپل مدت‌هاست که روش‌هایی برای بی‌نیازی به استفاده از خشاب سیم‌‌کارت (که در برزیل به‌عنوان «تراشه‌ی حامل» شناخته می‌شود) را آزمایش می‌کند و در حال توسعه‌ی فناوری eSIM است. اما طبق گزارش منبع داخلی آیفون‌بلاگ، از سال ۲۰۲۳ ممکن است نسخه‌ی پرو آیفون ۱۵ بدون خشاب سیم‌کارت فیزیکی به کاربران عرضه شود و فقط با ۲ اسلات eSIM کار کند.»

همچنین به گفته‌ی تحلیلگر شرکت Haitong International Securities، «جف پو»، حداقل یکی از مدل‌های آیفون ۱۵ که در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهند شد، دارای سیستم دوربین پریسکوپی است که قابلیت زوم اپتیکال را افزایش می‌دهد. با لنز پریسکوپی، نور وارد شده به لنز تله فوتو در پشت آیفون توسط یک آینه‌ی زاویه‌دار به سمت سنسور تصویر دوربین منعکس می‌شود. باید دید در ادامه چه شایعات دیگری در مورد این سری از گوشی‌های اپل منتشر خواهد شد.

منبع: ۹۱Mobile

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه