کو: آیفون ۱۵ پرو مکس ۲۰۲۳ تنها مدل با لنز پریسکوپی خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
آیفون 15

هنوز چند ماهی تا زمان رونمایی از سری جدید گوشی‌های آیفون ۱۴ اپل فاصله داریم، اما گاهی اوقات شاهد انتشار شایعات و گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد سری آیفون ۱۵ سال ۲۰۲۳ هستیم که برخی اطلاعات در مورد گوشی‌های این سری را در اختیار ما قرار می‌دهند. در حال حاضر یکی از شایعه‌ترین قابلیت‌هایی که طبق خبرها در سری آیفون ۱۵ انتظار داریم، استفاده از لنز پریسکوپی برای بهره‌گیری از زوم اپتیکال بهتر است. در حالی که تحلیلگران ابتدا بر این باور بودند که این فناوری منحصر به مدل‌های پرو سال ۲۰۲۳ اپل خواهد بود، «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف محصولات اپل اکنون ادعا می‌کند که تنها آیفون ۱۵ پرو مکس این لنز جدید را دریافت خواهد کرد.

برای کسانی که در مورد لنزهای پریسکوپی اطلاعات ندارند باید بگوییم که با استفاده از این لنز، نور وارد شده به لنز تله فوتو در پشت آیفون توسط یک آینه‌ی زاویه‌دار به سمت سنسور تصویر دوربین منعکس می‌شود. تغییر جهتی که نور به سمت آن حرکت می‌کند به اپل این امکان را می‌دهد که تنظیمات تله فوتو بیشتری را در داخل آیفون قرار دهد و کاربران را قادر می‌سازد تا بدون هیچ‌گونه تاری از زوم بیشتر بهره ببرند.

آیفون 15

پیش‌تر نیز «جف پو»، تحلیلگر شرکت Haitong International Securities اعلام کرد که حداقل یکی از مدل‌های آیفون ۱۵ که در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهند شد، دارای سیستم دوربین پریسکوپی است که قابلیت زوم اپتیکال را افزایش می‌دهد. شایعات در مورد دریافت لنز پریسکوپی آیفون از اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر شد و آقای کو اولین نفری بود که به این احتمال اشاره کرد. این تحلیلگر در ابتدا گفت که لنز پریسکوپی یکی از ویژگی‌های آیفون ۱۴ پرو خواهد بود، اما اکنون به نظر می‌رسد که باید تا عرضه‌ی آیفون ۱۵ پرو در سال آینده صبر کنیم.

باید اشاره کنیم که لنز تله فوتو در مدل‌های آیفون ۱۳ پرو تنها زوم اپتیکال ۳ برابری و زوم دیجیتالی ۱۵ برابری را به کاربران ارائه می‌‌دهد. این در حالی است که گلکسی S22 اولترا سامسونگ مجهز به یک لنز پریسکوپی است که زوم اپتیکال ۱۰ برابر و زوم دیجیتال تا ۱۰۰ برابر را امکان‌پذیر می‌کند. اگرچه ظاهرا اپل برنامه‌های خاصی برای آوردن لنز پریسکوپ به آیفون‌ها دارد، به نظر می‌رسد که این ویژگی محدودتر از حد انتظار باشد.

به این دلیل که طبق گفته‌ی آقای کو، لنز جدید پریسکوپی به طور انحصاری در آیفون ۱۵ پرو مکس بزرگ‌تر و گران‌قیمت در دسترس خواهد بود و  آیفون ۱۵ پرو کوچک‌تر لنز تله فوتو معمولی را برای زوم اپتیکال حفظ خواهد کرد. این تحلیلگر در ادامه می‌گوید که سنسور پریسکوپی ۱/۳ اینچی دارای وضوح ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.8، تثبیت‌کننده تغییر سنسور و زوم اپتیکال ۶ برابری خواهد بود.

کاربرانی که استفاده از گوشی‌هایی با نمایشگر کوچک‌تر را ترجیح می‌دهند، باید تا سال ۲۰۲۴ منتظر بمانند تا آیفون غیر پرو مکس با لنز پریسکوپی را به دست بیاورند، زیرا کو اشاره می‌کند که هر دو آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس این فناوری را خواهند داشت. این تحلیلگر همچنین معتقد است لنز پریسکوپی که در مدل‌های آیفون ۱۶ پرو به کار خواهد رفت، مشابه یا کاملا مشابه لنز مورد استفاده در آیفون ۱۵ پرو مکس خواهد بود.

اگر این شایعات صحت داشته باشند، این اولین باری نیست که اپل برخی از ویژگی‌های خاص آیفون را به مدل پرو مکس گران‌قیمت محدود می‌کند. برای مثال باید اشاره کنیم که آیفون ۱۲ پرو مکس تنها مدلی بود که مجهز به سنسور بزرگ‌تر در دوربین واید بود. این گوشی همچنین تنها مدلی بود که از تثبیت کننده تغییر سنسور و لنز تله فوتو با زوم اپتیکال ۲.۵ برابری بهره می‌برد.

آیفون 15

در گذشته نیز آیفون ۶ پلاس تنها مدلی بود که مجهز به لرزشگیر اپتیکال بود. این در حالی که اولین دوربین با لنز دوگانه در آیفون‌ها منحصر به آیفون ۷ پلاس بوده است. آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس در حال حاضر از سیستم دوربین‌ مشابهی بهره می‌برند. شایعات دیگری نیز در مورد پرچم‌داران سال ۲۰۲۳ اپل شنیده می‌شود.

طبق گزارش Omida، اپل در سال آینده مدل‌های آیفون ۱۵ را با اندازه‌های نمایشگر مشابه‌ سری آیفون ۱۴ معرفی خواهد کرد. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که حفره‌ی نمایشگر همچنان بخشی از صفحه‌نمایش سری آیفون ۱۵ برای میزبانی از دوربین سلفی خواهد بود. باید دید در ادامه چه شایعات دیگری در مورد این گوشی‌ها مطرح خواهد شد.

منبع: ۹To5mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما