دکمه‌های ثابت احتمالاً جایگزین دکمه‌های کلیکی آیفون ۱۵ پرو خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 15 پرو

طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، اپل می‌تواند سال آینده دکمه‌های صدا و پاور کلیکی (متحرک) آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس را با دکمه‌های ثابت جایگزین کند. «مینگ چی کو»، تحلیلگر معروف و باسابقه‌ی محصولات اپل، این شایعه را با زمانی که آیفون ۷ دکمه‌ی کلیکی هوم را با دکمه‌ی هوم ثابت جایگزین کرد، مقایسه و بررسی کرده است.

کو پیش بینی کرده که این تغییر در مدل‌های رده‌بالای آیفون یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون  پرو مکس که نیمه‌ی دوم سال آینده عرضه می‌شوند، اتفاق خواهد افتاد. او در رابطه با این موضوع گفت: «جدیدترین بررسی‌های من نشان می‌دهد که دکمه‌های صدا و پاور در دو مدل جدید آیفون ۱۵ ممکن است از طراحی دکمه‌های ثابت (مشابه طراحی دکمه هوم آیفون ۷/۸/SE2 و ۳) بهره ببرند و جایگزین دکمه‌های متحرک شوند.آیفون 15 پرو

با این تفاسیر به احتمال زیاد این تغییر را در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس خواهیم دید. البته شاید آیفون ۱۵ اولترای شایعه شده نیز از این تغییر بهره ببرد، اما در هر صورت مدل‌های غیر پروی سری آیفون ۱۵ یعنی گوشی آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس از همان دکمه‌های همیشگی استفاده خواهند کرد.

همچنین طبق اعلام این تحلیلگر معروف، اپل برای برای شبیه‌سازی احساس کلیک کردن دکمه‌ها هنگام فشردن آن‌ها توسط کاربران، همانند دکمه‌ی هوم آیفون ۷، از موتورهای تاپتیک (لرزشی) در سری جدید آیفون ۱۵ بهره خواهد برد. با توجه به این تغییر طراحی شایعه شده، تعداد موتورهای تاپتیک مورد استفاده در هر آیفون از یک به سه عدد افزایش خواهد یافت. در نتیجه، تأمین‌کنندگان موتور تاپتیک اپل یعنی Luxshare ICT (به عنوان تأمین‌کننده اصلی) و AAC Technologies (به عنوان تأمین‌کننده‌ی دوم) نقش بسیار پررنگی در سری جدید گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار اپل ایفا خواهند کرد.

به غیر از این شایعات متعددی در مورد مدل‌های پرو آیفون ۱۵ در رسانه‌های خبری مطرح شده که بر اساس آن‌ها، این گوشی‌ها احتمالا لنز پریسکوپی با زوم اپتیکال ۱۰ برابر خواهند داشت. در حقیقت انتظار می‌رود آیفون ۱۵ پرو مکس و آیفون ۱۵ پرو مجهز به سنسور تله فوتو با عملکرد پریسکوپی باشند که قابلیت زوم اپتیکال ۱۰ برابری یا بیشتر را در مقایسه با محدودیت فعلی ۳ برابری به کاربران این گوشی هوشمند ارائه می‌دهند.

همچنین با توجه به سیاست جدید اتحادیه‌ی اروپا که چند هفته‌ی گذشته رسما به تصویب رسید، سری آیفون ۱۵ اپل اولین سری جدید این شرکت خواهد بود که از درگاه شارژ USB-C به عنوان یک استاندارد جهانی بهره می‌برد. اپل در سری آیفون ۱۴ که اخیرا روانه‌ی بازار گوشی‌های هوشمند شده، از رویکرد تقسیم پردازنده‌ها استفاده کرده که بر این اساس، در نسخه‌های غیر پرو آیفون ۱۴ از تراشه‌ی ۵ نانومتری A15 و در نسخه‌های پرو از تراشه‌ی ۴ نانومتری A16 بهره برده است.

آیفون 15 پرو

با توجه به شواهد موجود احتمالاً همین رویکرد را در سری آیفون ۱۵ نیز خواهیم دید و انتظار می‌رود که گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس نیز به تراشه‌ی ۳ نانومتری A17 جدید اپل مجهز شوند. آن طور که به نظر می‌رسد اپل در سال آینده مدل‌های آیفون ۱۵ را با اندازه‌های نمایشگر مشابه‌ سری آیفون ۱۴ معرفی خواهد کرد. برخی شایعات حاکی از آن است که حفره‌ی نمایشگر همچنان بخشی از صفحه‌نمایش سری آیفون ۱۵ برای میزبانی از دوربین سلفی دوگانه خواهد بود.

انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده خبرهای بیشتری در مورد گوشی‌های جدید سال ۲۰۲۳ اپل در رسانه‌های خبری مطرح شود.

منبع: ۹To5mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما