آیفون ۱۵ پرو شاید زوم اپتیکال ۵ برابری داشته باشد

۲ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 15 زوم 5 برابری

این‌طور که به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد اولین‌بار در سال ۲۰۲۳ و در گوشی آیفون ۱۵ پرو قابلیت زوم ۵ برابری اپتیکال را ارائه کند.

تا زمان رونمایی از آیفون ۱۵ واقعا زمان زیادی باقی مانده و طبیعتا صحبت در رابطه با این گوشی خیلی زود است اما چیزی نمی‌تواند تحلیلگران را از صحبت در رابطه با آن متوقف کند. در جدیدترین خبر مربوط به این سری متوجه شدیم به احتمال بسیار فراوان،‌ اپل قابلیت زوم ۵ برابری اپتیکال را به آیفون ۱۵ پرو خواهد آورد.

طبق گفته‌های جف پو، یکی از تحلیلگران حوزه‌ی فناوری اپل در حال تست نسخه‌ی آزمایشی آیفونی با قابلیت زوم ۵ برابری است و فعلا می‌خواهد نمونه‌های مختلف این لنز را بررسی کند. حال اینکه چه کسی در نهایت موفق به جلب رضایت اپل برای ساخت لنز تله‌فوتو خواهد بود. اما گفته می‌شود در نهایت هر شرکتی هم که قرار باشد این کار را انجام دهد، در ماه مه سال جاری تولید انبوه قطعات مربوط به لنز تله‌فوتو را آغاز خواهد کرد. البته پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که Lante Optics سازنده‌ی این لنز برای اپل باشد و می‌خواهد فقط برای این شرکت، چیزی حدود ۱۰۰ میلیون لنز تله‌فوتو تولید کند.

همان‌طور که در ابتدای متن هم گفته شد، اپل مثل همیشه این قابلیت را روی گوشی‌های مدل پرو قرار خواهد داد. یعنی باید انتظار داشته باشیم آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس با زوم ۵ برابری اپتیکال باشند. اگر قابلیت زوم ۵ برابری اپتیکال به مدل‌های پرو از آیفون ۱۵ راه پیدا کند این احتمال هم وجود دارد که شرکت آمریکایی دو یا چند مدل غیر پرو را به دوربین تله‌فوتو با زوم کمتر مجهز کند تا بدین ترتیب برای اولین بار شاهد مجهز شدن این گوشی‌ها به دوربین سوم باشیم.

لنزهای پریسکوپی با قابلیت زوم ۵ برابری در دنیای اندرویدی اصلا چیز جدیدی نیستند. احتمالا تا زمانی که اپل بخواهد آن را در گوشی‌هایش استفاده کند گوشی‌های اندرویدی زوم ۱۰ یا ۱۵ برابری اپتیکال هم خواهند داشت یا حداقل زوم ۵ برابری به چیزی عادی تبدیل خواهد شد. البته اپل بعد از تعبیه‌ی این لنز هم طوری وانمود می‌کند که گویا اولین شرکتی است که چنین قابلیتی را در گوشی‌هایش استفاده کرده و قطعا در جلب رضایت کاربران هم موفق خواهد بود.

اپل معمولا تلاش می‌کند یک فناوری را به بهترین حالتش برساند و سپس در گوشی‌هایش استفاده کند. مثلا به نظر می‌رسد امسال قرار است شاهد دوربین ۴۸ مگاپیکسلی در سری آیفون ۱۴ باشیم که از فناوری ترکیب پیکسلی در آن استفاده می‌شود. حال باید دید اپل چگونه فناوری ترکیب پیکسلی را که چندین سال در گوشی‌های اندرویدی شاهد آن بودیم روی گوشی‌هایش پیاده می‌کند.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه