آیفون ۱۳ پرو در بتای دوم iOS 15.2 به کنترل دستی حالت ماکرو مجهز شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از جنبه‌های ناخوشایند سیستم دوربین آیفون ۱۳ پرو و ​​پرو مکس، حالت ماکرو بود که در ابتدا به‌صورت خودکار و بدون هیچ گزینه‌ای برای غیرفعال کردن آن در این گوشی‌ها دیده می‌شد. با انتشار به‌روزرسانی iOS 15.1، گزینه‌ی غیرفعالسازی آن برای اولین بار مشاهده شد. اکنون اپل گزینه‌ی فعالسازی حالت ماکرو در گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو و ​​پرو مکس را در نسخه‌ی دوم بتای iOS 15.2 قرار داده است.

گزینه‌ی فعالسازی حالت ماکرو در اپلیکیشن دوربین و در آیفون ۱۳ پرو، اوایل این هفته توجه بسیاری از رسانه‌ها و کاربران را جلب کرد. به جای اینکه برای غیرفعال کردن یا فعال کردن این ویژگی از بخش Settings > Camera > Auto Macro اقدام کنید، اکنون گزینه‌ی فعالسازی حالت ماکرو در اپلیکیشن دوربین این گوشی‌ها اضافه شده است. (به دنبال نماد گل بگردید)

حالت ماکرو آیفون 13

برای استفاده از این قابلیت جدید باید در ابتدا از بخش Settings > Camera، گزینه‌ی Auto Macro را غیرفعال کنید تا گزینه‌ی فعالسازی حالت ماکرو در اپلیکیشن دوربین برای شما به نمایش در بیاید. همچنین باید به اندازه کافی به سوژه خود نزدیک شوید تا گزینه‌ی ماکرو ظاهر شود، اما به‌طور کلی این ویژگی تجربه‌ی یکپارچه‌تری را برای استفاده از حالت ماکرو در گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس به شما ارائه می‌دهد.

همچنین یک گزینه‌ی خودکار ثانویه در بخش Settings > Camera > Preserve وجود دارد که ممکن است لازم باشد آن را دوباره بررسی کنید. احتمال می‌رود اپل اجرای تنظیمات حالت ماکرو خودکار را قبل از انتشار این نسخه پاک کند. جدا از این‌ها، دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس را می‌توان یکی از بهترین دوربین‌های گوشی‌های هوشمند موجود در بازار ارزیابی کرد. آیفون ۱۳ پرو مکس به تمام نیازهای شما به‌عنوان یک عکاس یا فیلم‌بردار پاسخ می‌دهد. دوربین اصلی این گوشی همه‌کاره است و بالاترین کیفیت را در تمام شرایط نوری ارائه می‌کند. قابلیت جذب نور بیشتر این دوربین به‌خاطر سنسور بزرگ‌تر و دیافراگم بازتر، عملکرد کم‌نظیری را به ارمغان می‌آورد. عکاسی شبانه برای این دوربین کار سختی نیست و حتی در بسیاری از موارد، نیازی به استفاده از حالت شب ندارید.

یکی از قابلیت‌های جدید دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس، امکان تنظیم پروفایل‌های رنگی یا به گفته اپل Photographic Styles است. به‌لطف این قابلیت، می‌توانید مقدار کنتراست و غلظت یا دمای رنگ را به دلخواه تنظیم کنید، یا یکی از ۴ پروفایل پیش‌فرض را فعال نمایید. انتخاب هر کدام از این حالت‌ها طبع عکاسی شما برمی‌گردد ولی در مجموع می‌توان اضافه شدن قابلیت تنظیمات دستی به اپلیکیشن دوربین آیفون را به فال نیک گرفت، هرچند به قیمت پیچیده‌تر شدن رابط کاربری تمام می‌شود. کیفیت ویدیوهای دوربین واید آیفون ۱۳ پرو مکس هم فراتر از انتظار است. لرزشگیر فوق حرفه‌ای این دوربین که با روش جابه‌جایی سنسور کار می‌کند، ویدیویی کاملا روان و بدون لرزش را در اختیار شما قرار می‌دهد. جالب اینکه هنگام ضبط ویدیو متوجه عملکرد بی‌نظیر این قابلیت نمی‌شوید و تنها پس از تماشای دوباره آن است که به کارآیی آن پی خواهید برد.

حالت ماکرو آیفون 13

دوربین تله‌فوتو آیفون ۱۳ پرو مکس برای عکاسی و فیلم‌برداری در محیط تاریک چندان مناسب نیست. به‌خاطر ابعاد کوچک سنسور و گشودگی پایین دیافراگم، بسیاری از اوقات نمی‌توانید از این دوربین استفاده کنید. گاهی اوقات حتی در محیط‌های داخلی با نور مناسب هم اپ دوربین به شما اجازه استفاده از دوربین تله‌فوتو را نمی‌دهد. با این حال در شرایط نوری مناسب می‌توانید کیفیت بالایی را از این دوربین انتظار داشته باشید، چه برای عکاسی و چه برای فیلم‌برداری.

طبق توضیحات اپل، در محیط‌هایی با نور متوسط تا ضعیف، الگوریتم Deep Fusion در نرم‌افزار دوربین آیفون ۱۳ پرو فعال می‌شود تا به‌مدد قدرت موتور پردازش عصبی A15، برای هر پیکسل، سطوح نوردهی متفاوتی بررسی می‌شود تا در نهایت با ترکیب بهترین بخش‌ها از هر سطح نوردهی، تصویر نهایی با جزئیات بالا تولید شود. الگوریتم Deep Fusion با تمامی دوربین‌های آیفون ۱۳ پرو در دسترس قرار دارد. دوربین‌های آیفون ۱۳ پرو کارآمدتر و توانمندتر از گذشته شده‌اند و اگرچه بی‌شک نمی‌تواند در تک‌تک قابلیت‌ها بهترین باشد اما تجربه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری مطمئن و پایداری را دراختیار شما کاربران قرار خواهند داد.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما