آیفون SE 4 با نمایشگر ۵٫۷ یا ۶٫۱ اینچی عرضه خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون SE 4

بر اساس اعلام راس یانگ که یکی از مشهورترین افشاگران صنعت موبایل محسوب می‌شود، مدیران هنوز در مورد اندازه‌ی نمایشگر آیفون SE 4 تصمیم‌گیری نکرده‌اند. این افشاگر اعلام کرده که اپل در حال بررسی انتخاب نمایشگر ۶.۱ اینچی OLED و همچنین نمایشگر ۵.۷ یا ۶.۱ اینچی LCD برای این گوشی است. با توجه به این موضوع، هنوز مشخص نیست که نمایشگر این گوشی چه اندازه‌ای دارد و در زمینه OLED یا LCD بودن آن هم هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم.

نمایشگر OLED هزینه‌ی بالاتری دارد و بهره‌گیری از چنین نمایشگری احتمالا منجر به افزایش قیمت این گوشی می‌شود. برای یادآوری باید بگوییم که در حال حاضر آیفون SE از نمایشگر LCD با حاشیه‌های ضخیم بهره می‌برد که در بخش پایینی آن دکمه‌ی هوم هم دیده می‌شود. این در حالی است که از سال ۲۰۱۲ تمام مدل‌های پرچم‌دار آیفون با نمایشگر OLED راهی بازار شده‌اند.

البته با توجه به افزایش استفاده از نمایشگرهای OLED، احتمالا هزینه‌ی ساخت این نمایشگرها به حدی کاهش پیدا کرده که حتی اپل هم برای نسل جدید آیفون SE چنین نمایشگری را در نظر گرفته است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد سال آینده هم شاهد رونمایی از این گوشی نخواهیم بود و اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ از این آیفون رونمایی کند.

در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی در مورد نمایشگر ۵.۷ و ۶.۱ اینچی این گوشی منتشر شده و با توجه به اینکه ظاهرا اپل در این زمینه هنوز تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده، احتمالا در آینده‌ی نزدیک هم گزارش‌های دیگری در مورد اندازه‌ی نمایشگر آیفون SE 4 منتشر خواهد شد. با وجود اینکه قرار است نسل جدید آیفون SE با نمایشگر کم‌حاشیه‌ی مبتنی بر بریدگی راهی بازار شود، ولی هنوز مشخص نیست که آیا اپل برای این گوشی از سیستم فیس آی‌دی استفاده می‌کند یا نه.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما