آیا پرایوت درایو در سری فیلم‌های هری پاتر یک مکان واقعی است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پرایوت درایو

اولین مکانی که بینندگان در فیلم «هری پاتر و سنگ جادو» با آن آشنا می شوند، پرایوت درایو است. آدرس این محله در لیتل وینگینگ، ساری، انگلستان ذکر شده. این آدرس نمادین برای خانه‌ی خانه خانواده‌ی دورسلی، معمولاً جایی است که مخاطبان در ابتدای همه‌ی قسمت‌های کتاب‌ها (نوشته‌ی جی. کی. رولینگ) و فیلم‌های مجموعه‌ی هری پاتر می‌بینند.

البته، پرایوت درایو برای خود هری چندان تداعی‌گر یک خانه نیست. وقتی مجموعه شروع می‌شود، هری ۱۰ ساله در زیرپله‌ی خانه‌ی خاله و شوهرخاله‌اش زندگی می‌کند. عمو ورنون، خاله پتونیا و پسرشان دادلی، تا حد زیادی با تحقیر با هری برخورد می‌کنند. وقتی هری متوجه این واقعیت می‌شود که یک جادوگر است، تا حد زیادی از تحقیر حاکم بر پرایوت درایو و خانواده‌ی بزرگش چشم‌پوشی می‌کند و تابستان‌هایی که کنار آن‌ها می‌گذراند تبدیل به رابطه‌ای عجیب میان یک جادوگر و چند ماگل می‌شود.

هری برای هر تعطیلات تابستانی بین سال‌های تحصیلی‌اش در هاگوارتز به خانه‌ی شماره‌ی ۴ پرایوت درایو برمی‌گردد و برخی از به‌یادماندنی‌ترین لحظات مجموعه را در این بازگشتش ارائه می‌کند؛ آشنایی‌اش با دابی، جن خانگی و هجوم جغدها برای آوردن نامه‌ی دعوت به هاگوارتز و جایی که هری دادلی را از چنگ دمنتورها نجات می‌دهد چندتا از این لحظات‌اند.

با توجه به نقش بزرگی که خانه‌ی شماره‌ی ۴ در مجموعه‌ی هری پاتر ایفا می‌کند، ممکن است بسیاری از هواداران هری پاتر دوست داشته باشند که بدانند آیا این آدرس و خانه‌ی به‌خصوص در دنیای واقعی وجود دارد یا خیر.

این آدرس تماما واقعی نیست. البته، فیلم اول مجموعه در یک محله‌ی واقعی فیلم‌برداری شده

پرایوت درایو

متاسفانه شماره‌ی ۴ پرایوت درایو در لیتل وینگینگ در ساری انگلستان واقعی نیست. لیتل وینگینگ یک شهر خیالی است و رولینگ در یک مصاحبه اعلام کرد که شماره‌ی ۴ را از این رو برای این خانه انتخاب کرده که خودش از این عدد بدش می‌آید. طبق نقشه‌های گوگل، واقعاً یک خانه در شماره‌ی ۴ پرایوت درایو در بریستول انگلستان وجود دارد، اما این خانه آن مکانی نیست که برادران وارنر به عنوان خانه‌ی دورسلی‌ها از آن استفاده کرده.

در طول تولید «هری پاتر و سنگ جادو» در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱، استودیو در شماره‌ی ۱۲ پیکت‌پست‌کلوز در براکنل، برکشایر، خانه‌ای را به‌عنوان خانه‌ی دورسلی‌ها انتخاب کرد و در آن‌جا فیلم‌برداری کرد. اما پس از آن، برادران وارنر در واتفورد انگلستان استودیوی تازه‌ای ساختند و قسمت‌های بعدی را در آن فیلم‌برداری کردند.

طبق گزارش بی‌بی‌سی، شماره‌ی ۱۲ پیکت‌پست‌کلوز آخرین بار درس سال ۲۰۱۶ برای فروش گذاشته‌شد و باعث جلب توجه در ابعاد جهانی شد. پاترهدهای علاقه‌مند اگر بخواهند مانند دورسلی‌ها زندگی کنند، بهتر است منتظر آگهی‌شدن دوباره‌ی این خانه بمانند. البته اگر بیشتر از اینکه علاقه‌مند به زندگی مانند دورسلی‌ها باشید، دوست دارید مانند هری زندگی کنید، خرید این خانه انتخاب خوبی نیست. چرا که مجبورید در زیرپله‌ی آن زندگی کنید.

منبع: Looper



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Harry potter

    خیلی جالب برامون گفتی مخصوصا آخرش من حال کردم

  2. Harry potter

    آخرش خیلی جالب بود.
    دم آقای نکیسا گرم…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما