جنسیس در صدر رده‌بندی ۲۰۲۱ بهترین فناوری‌های خودرو قرار گرفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جنسیس GV70 2022

با انتشار رده‌بندی فناوری خودرو سال ۲۰۲۱ آمریکا از سوی مؤسسه‌ی جی.دی. پاور، جنسیس رتبه‌ی نخست را به خود اختصاص داد.

مؤسسه‌ی «جی.دی. پاور» (J.D. Power) که به رتبه‌بندی‌های معتبر خود در دنیای خودرو شناخته می‌شود، با دو رده‌بندی مهم سالانه در زمینه‌ی کیفیت اولیه در خودروهای جدید و سطح نوآوری‌های فناورانه در صنعت خودرو تحقیق می‌کند.

رده‌بندی اولیه‌ی ۲۰۲۱ پیش از این منتشر شده بود که در آن «رم» (Ram) رتبه‌ی نخست را به‌دست آورد و «کرایسلر» (Chrysler) آخر شد. اکنون دومین رده‌بندی این مؤسسه منتشر شده است که خودروهای جدید را از نظر فناوری مقایسه می‌کند و نتایج جالب توجهی دارد.

طبق اعلام جی.دی. پاور بسیاری از فناوری‌های مدرن در سیستم ایمنی و کمک رانندگی خودروها، مانند دوربین عقب و دوربین دید زمینی منطقی هستند اما در مقابل ویژگی‌های خاصی در خودروهای جدید وجود دارد که فقط باعث گران‌تر شدن آن‌ها می‌شود و به تجربه‌ی داشتن خودرو کمکی نمی‌کند.

به‌طور متوسط این مطالعه نشان می‌دهد که برای بیش از ۳۳ درصد از فناوری‌های پیشرفته در خودرو، کم‌تر از نیمی از مالکان در ۹۰ روز نخست از آن استفاده کرده‌اند. از جمله کم‌استفاده‌ترین ویژگی‌ها می‌توان به فناوری فروشگاه دیجیتال داخل خودرو و فناوری ارتباط راننده/مسافر اشاره کرد.

«کریستین کولوج» (Kristin Kolodge) مدیر اجرایی رابط انسانی خودرو در مؤسسه‌ی جی.دی پاور گفت: «قیمت خودروهای جدید در بالاترین حد خود قرار دارد که تا اندازه‌ای در نتیجه‌ی افزایش سطح محتوای ارائه شده است. اگر مالکان نسبت به پولی که می‌پردازند از ویژگی‌های خودرو استفاده کنند، خوب است اما به‌نظر می‌رسد که برخی از ویژگی‌ها برای بسیاری از مالکان اتلاف هزینه محسوب می‌شود.»

رتبه‌بندی خودروهای 2021 از نظر فناوری

رتبه‌بندی خودروهای ۲۰۲۱ از نظر فناوری
Credit: J.D. Power

مطالعه‌ی شاخص تجربه‌ی فناوری (TXI) از سوی J.D. Power جنسیس را با ۶۳۴ امتیاز به‌عنوان بالاترین رتبه‌ی کلی در میان خودروسازان و همچنین برترین خودروساز لوکس معرفی می‌کند. این برند کره‌ی جنوبی ۶۳۴ امتیاز دارد و در بخش ممتاز، کادیلاک با ۵۵۱ امتیاز، ولوو با ۵۵۰ امتیاز، بی‌ام‌و با ۵۴۵ امتیاز و مرسدس بنز با ۵۲۳ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

در همین حال هیوندای با ۵۱۹ امتیاز پیشرفته‌ترین تولیدکننده در بخش بازار انبوه است و پس از آن کیا ۵۱۰ امتیاز، نیسان ۵۰۲ امتیاز، سوبارو ۴۹۹ امتیاز و جنرال موتورز ۴۹۸ امتیاز کسب کرده‌اند. توجه به این نکته ضروری است که در حقیقت تسلا با ۶۶۸ امتیاز از همه‌ی خودروسازان رتبه‌ی بالاتری در بخش فناوری دارد اما این سازنده‌ی خودروهای الکتریکی به‌طور رسمی در این مطالعه رتبه‌بندی نشده است زیرا شامل معیارهای رتبه‌بندی نمی‌شود.

این مطالعه فناوری خودرو را در یکی از چهار دسته‌ی ارائه‌ی فناوری خودکار، انرژی و پایداری، سرگرمی و ارتباط تجزیه‌وتحلیل می‌کند. بر پایه‌ی فناوری ارائه شده و شیوه‌ی اجرای ویژگی‌ها به هر برند یک امتیاز تعلق گرفته است و در مجموع میانگین نمره‌ی صنعت در سال ۲۰۲۱ عدد ۴۷۸ از ۱۰۰۰ است.

نظرسنجی فناوری امسال توسط جی.دی. پاور از میان ۱۱۰ هزار و ۸۲۷ مالک خودروهای جدید مدل ۲۰۲۱ و پس از ۹۰ روز استفاده از فوریه تا جولای امسال، صورت گرفته است.

عکس کاور: جنسیس GV70 2022
Credit: Genesis

منبع: Motor1, Cars

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما