اولین مدیر زن بلیزارد فقط پس از سه ماه از سمت خود کناره‌گیری کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بلیزارد

پس از اینکه شرکت بلیزارد در پرونده‌ی دادگاه کالیفرنیا به خاطر فرهنگ کاری نامناسب و آزارهای جنسی بعضی از کارمندان متهم شد، برخی از اعضای قدیمی از جمله‌ مدیر سابق بلیزارد یعنی جی‌ آلن براک (J Allen Brack) در ماه اوت از سمت خود کنار گذاشته شدند. در آن زمان بود که مایک ایبرا (Mike Ybarra) و جن اونیل (Jen O’neal) به‌صورت مشترک نقش مدیریت این شرکت را بر عهده گرفتند تا دوران جدیدی را آغاز کنند. نکته‌ی جالب این بود که جن اونیل اولین مدیر زن در شرکت بلیزارد بود.

در حالی که فقط سه ماه از منصوب شدن جن اونیل به‌عنوان مدیر بلیزارد سپری شده است، او اکنون اعلام کرده است که از نقش خود کناره‌گیری کرده و در پایان سال به‌صورت کامل شرکت بلیزارد را ترک خواهد کرد.

جن اونیل در بیانیه‌ی خود بیان کرده است: «از آنجایی که به داستان‌های افراد مختلف در سرتاسر شرکت بلیزارد گوش داده‌ام و از شجاعت و یقین آن‌ها الهام گرفته‌ام، من درباره‌ی پتانسیل کاری فکر کرده‌ام که می‌توانم به‌عنوان یک فرد آن را انجام دهم تا بیشترین تغییرات ایجاد شود.»

اونیل به همین خاطر تصمیم گرفته تا ماجراجویی جدید خود را در سازمان غیرانتفاعی زنان در بازی‌های ویدیویی بین‌المللی (WIGI) به عهده بگیرد. البته، مدیریت اکتیویژن بلیزارد هم از این تصمیم او حمایت کرده و او قرار است کار خود را در این سمت جدید با یک میلیون دلار کمک اهدایی از سوی اکتیویژن بلیزارد شروع کند.

او در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود افزوده است: «من این کار را به خاطر این انجام نداده‌ام که از بلیزارد قطع امید کرده‌ام، بلکه کاملا خلاف آن. من از شور و اشتیاق همه در اینجا الهام گرفته‌ام، افرادی که با تمام وجود برای تغییرات معنادار و پایدار تلاش می‌کنند. این انرژی به من انگیزه داد تا قدمی برای خروج بردارم و کشف کنم که چگونه می‌توانم کارهای بیشتری برای تلاقی میان بازی‌ها و تنوع در زمینه‌های گوناگون در صنعت انجام دهم و امیدوارم (با این کار) تأثیر بیشتری در صنعت بگذارم، به‌گونه‌ای که به نفع بلیزارد (و دیگر استودیوها) هم باشد. در حالی که من کاملا مطمئن نیستم که این ماجراجویی جدید چه سرنوشتی خواهد داشت اما من هیجان‌زده‌ام که در ماجراجویی جدیدی در این مسیر قدم گذاشته‌ام.»

بلیزارد

اونیل در حال حاضر هم از اعضای هیئت‌مدیره WIGI است. او درباره‌ی این سازمان می‌گوید که ین سازمانی است که برابری و تنوع را در صنعت بازی‌های جهانی پرورش داده و به پیش می‌برد. اگرچه نقش او هنوز به‌صورت آشکار مشخص نشده است اما همان‌طور که در بیانیه‌اش اعلام کرده، به نظر می‌رسد او می‌خواهد فکری برای تلاقی بیشتر بازی‌ها و تنوع در صنعت انجام دهد.

جن اونیل قبل از اینکه هدایت بلیزارد را در کنار مایک ایبرا بر عهده بگیرد، رییس استودیوی Vicarious Visions بود و روی توسعه‌ی بازی‌هایی نظیر بازسازی تونی‌ هاوک و سه‌گانه‌ی کرش بندیکوت فعالیت کرده بود. البته Vicarious Visions هم تا مدت دیگر ساختارش تغییر پیدا خواهد و فقط به‌عنوان یک استودیو پشتیبان به بلیزارد کمک خواهد کرد. حتی به‌تازگی مشخص شده است که به احتمال زیاد نام این استودیو هم تغییر خواهد کرد.

مشخص نیست که این روزها در بلیزارد واقعا چه خبر است! بلیزارد یکی از عجیب‌ترین دوران حیات خود را سپری می‌کند. چند ماه پیش مشخص شد که در این سال‌ها فضای کاری این شرکت قدیمی بسیار مسموم بوده و برخی از کارمندان به طریق مختلف مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. از آن زمان هر روز ابعاد این اتفاقات بیشتر آشکار می‌شود و حتی این تأثیر بسیاری در وضعیت توسعه‌ی بازی‌های این شرکت هم داشته است. به‌تازگی اعلام شده که دو بازی اورواچ ۲ و دیابلو ۴ حداقل تا سال ۲۰۲۳ تأخیر خورده‌اند.

با توجه به بیانیه‌ی اونیل، مشخص است که هنوز اوضاع و فضای کاری در بلیزارد جای کار بسیاری دارد و به همین خاطر او به‌وضوح اشاره کرده که قصد دارد در ماجراجویی جدیدش به دنبال چیزی باشد که باعث شود شرایط و فرهنگ کاری در بلیزارد و دیگر استودیوهای بهتر شود.

منبع: PC Gamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما