پلی‌استیشن ۵ در مسیر تبدیل شدن به موفق‌ترین کنسول سونی است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
فروش پلی‌استیشن 5

حدود ۳ سال از عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ می‌گذرد و این کنسول توانست موفقیت بسیار خوبی در دنیای گیمینگ بدست بیاورد. شرکت سونی مانند همیشه با نوآوری و بازی‌های بسیار با کیفیت توانست تا حدی برنده نسل نهم هم باشد و کاری کند که مایکروسافت استراتژی خود را به طور کامل تغییر دهد.

موفق‌ترین کنسول سونی در تاریخ بازی‌های ویدئویی، کنسول پلی‌استیشن ۲ است. این دستگاه در حال حاضر پرفروش‌ترین کنسول تاریخ است و فاصله زیادی با رقبای دیگر دارد. حال اینطور که به نظر می‌رسد جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر بخش پلی‌استیشن، باور دارد که پلی‌استیشن ۵ قرار است به جایگاه شماره ۲ این دستگاه‌ها برسد. رایان در مصاحبه خود گفت:

من می‌توانم بگویم که پلی‌استیشن در بهترین وضعیت خود قرار دارد. ما تا الان با ثبات و کامل اعلام کردیم که به چه چیزی در زمینه کنسول‌ها و تجربه گیمینگ باور داریم. در نتیجه در حال حاضر پلی‌استیشن در بهترین وضعیت خود قرار دارد.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در مسیر تبدیل شدن به بهترین کنسول تاریخ است. من فکر می‌کنم که بازی‌ها و تجربه بازی کردنی که کنسول پلی‌استیشن ۵ و استودیوهای پلی‌استیشن به کاربران ارائه می‌دهند در بهترین حالت خود است.

طبق چیزی که گفته شده کنسول پلی‌استیشن ۵ در مسیر موفقیت است. با این حال این کنسول می‌تواند تا چند سال فروش خود را حفظ کرده و پس از آن به طور ناگهانی با کاهش فروش مواجه شود. تقریباً مشابه چیزی که در پلی‌استیشن ۴ شاهد آن بودیم. به این شکل که در انتهای عمر کنسول و با معرفی دستگاه جدید فروش پلی‌استیشن ۴ با افت بسیار زیادی روبرو شد.

فروش کنسول پلی‌استیشن

کنسول پلی‌استیشن ۵ در حال حاضر دارای دو مدل مختلف است که مدل اسلیم در کنار کوچک بودن طراحی بهتری هم دارد و اشاره‌ای به پلی‌استیشن ۴ اولیه در طراحی اسلیم وجود دارد.

زمانی که گزارش سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر شد، سونی یک آمار بسیار خوب از فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر کرد. به این شکل که این کنسول نزدیک به ۵۴.۷ میلیون دستگاه فروش داشته ولی در کل نسبت به سال گذشته فروش کمتری داشته است. مخصوصاً اینکه اوج فروش این دستگاه مربوط به سال‌های اولیه بود که باعث شد پلی‌استیشن ۵ تا حدی نایاب هم بشود.

نکته جالب اینجاست که سونی اعلام کرده که انتظار دارد تا انتهای ماه مارس سال ۲۰۲۴ میلادی حدود ۲۵ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۵ فروش داشته باشد. با این حال تا الان این شرکت حدود ۸.۲ میلیون دستگاه فروش داشته و در نتیجه سونی نیز اعلام کرده که به احتمال زیاد حدود ۴ میلیون دستگاه کمتر از چیزی که اعلام کرده فروش خواهد داشت.

حدود ۶ ماه پیش سونی از مدل جدید پلی‌استیشن ۵ به نام پلی‌استیشن ۵ اسلیم رونمایی کرد. این کنسول از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی نداشت ولی از لحاظ اندازه به طور مشهودی نسبت به دستگاه اولیه کوچکتر بود. حال طبق چیزی که گفته شده زمانی که انبار از پلی‌استیشن ۵ اصلی خالی شود، تنها مدل موجود برای خرید مدل اسلیم خواهد بود.

رایان در ادامه مصاحبه گفت که تعداد بازی‌هایی که برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شده بسیار زیاد است و از حد انتظارات هم فراتر رفته است. نکته اینجاست که رایان مشخص نکرد که منظور عناوین مختص نسل نهم و پلی‌استیشن ۵ یا بازی‌های دیگر است. به دلیل اینکه سونی عناوین بسیار زیادی از نسل‌های گذشته را دوباره برای نسل نهم بازسازی کرد و در نتیجه امکان دارد که رایان به آن‌ها هم اشاره داشته باشد.

جیم رایان اعلام کرده که به زودی از سونی و بخش پلی‌استیشن جدا خواهد شد. رایان نزدیک به ۳۰ سال با این شرکت همکاری کرده و سابقه بسیار زیادی در زمینه کنسول‌های پلی‌استیشن دارد. او در نامه بازنشستگی خود از تمامی همکارانش تشکر کرده و اعلام کرده که به علت زندگی در اروپا و کار در آمریکا تصمیم به بازنشستگی گرفته است. همینطور اینکه رایان سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ داشته و توانسته موفقیت‌های بسیاری را از طریق پلی‌استیشن کسب بکند.

منبع: VGC

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما