کوجیما و کونامی: فکر می‌کردم همه چیز را از دست داده بودم

امیرحسین میرزایی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۲:۰۰ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هیدئو کوجیما دث استرندینگ نورمن ریدس

هیدئو کوجیما، خالق مجموعه بازی‌های متال گیر، چند سال پیش مجبور شد شرکت کونامی را ترک کند؛ شرکتی که ۳۰ سال در آن به ساخت بازی مشغول بود. در آخرین ماه‌های حضور کوجیما در کونامی، شایعات و صحبت‌های زیادی درباره‌ی وضعیت نا به سامان استودیوی کوجیما پروداکشنز و هیدئو کوجیما و اعضای استودیوی او شنیدیم. کوجیما دیروز به فستیوال فیلم ترایبکا آمده بود تا کمی درباره‌ی بازی بعدی‌اش صحبت کند، اما میان حرف‌های خود یکی دو اشاره هم به وضعیت خود در زمان جدایی از شرکت کونامی کرد.

کوجیما، نورمن ریدس و جف کیلی، در مراسمی که برای بازی Death Stranding برگزار شده بود، از موضوع‌های مختلفی صحبت کردند. یکی از این موضوع‌ها، شروع دوباره‌ی هیدئو کوجیما از صفر، آن هم در سن ۵۱ سالگی بود.

کارگردان و نویسنده‌ی بازی Death Stranding از حال و روز خود پس از خروج از کونامی گفت: «سی سال بود که مشغول ساختن بازی بودم و به این تخصص خودم اطمینان داشتم، ولی هیچ چیزی نداشتم تا بخواهم دوباره شروع کنم. همه چیز را باید از اول شروع می‌کردم. نه دفتری داشتم، نه افرادی، نه چیزی که روی آن کار کنم و نه دستگاهی.»

کوجیما ادامه می‌دهد: «فکر می‌کردم همه چیز را از دست داده بودم، ولی به خاطر آوردم که رابطه‌های زیادی دارم. مثل افراد سونی، مثل نورمن و جف. واقعا می‌خواستم که دوباره با افراد که به نظرم بسیار مهم بودند، دوباره رابطه‌ای برقرار کنم.»

خالق متال گیر گفت که روابطش با افرادی مثل نورمن ریدس یا گیرمو دل تورو، کسانی که قرار بود با کوجیما بازی Silent Hills را بسازند، حتی قبل از اینکه کوجیما ایده‌ی Death Stranding را در ذهنش شکل دهد، منجر شدند تا او دوباره به بازی‌سازی برگردد.

کوجیما ادامه داد: «اینکه بخواهم از ابتدا شروع کنم بسیار سخت بود، ولی به تدریج متوجه شدم که هیچ چیزی را از دست نداده‌ام. خیلی هم سخت نبود. خوش‌شانس بودم که این همه رابطه داشتم. معمولا وقتی به شخصی که در هالیوود کار می‌کند، ایده‌ی خود و آن چه در ذهن دارید را ارایه می‌دهید، هرگز نمی‌گویند بله و قبول نمی‌کنند وارد پروژه شوند، ولی خوشحالم که قبول کردند. مدز میکلسن دقیقا چنین وضعیتی داشت. من ایده‌ی بازی را به صورت شفاهی برایش توضیح دادم و او قبول کرد. مدیر آژانس مدز به من گفتند که اولین بار است او بدون هیچ فیلم‌نامه‌ای پروژه‌ای را قبول می‌کند.»

هیدئو کوجیما و نورمن ریدس در صحبت‌های خود، کمی هم از بازی صحبت کردند که پیشنهاد می‌کنیم نگاهی هم به آن بیاندازید.

بازی Death Stranding قرار است به صورت انحصاری روی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شود. بازی تاریخ انتشار مشخصی ندارد.

بیشتر بخوانید: کوجیما از ساختار Death Stranding می‌گوید؛ بازی اشک‌تان را در می‌آورد

منبع: GamesRadar

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما