زد فولد ۴ و فلیپ ۴ با ۱ ترابایت و ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی عرضه می‌شوند

۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
سامسونگ گوشی تاشو

طی هفته‌های گذشته اطلاعات زیادی در مورد جدیدترین گوشی‌های تاشوی سامسونگ گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ منتشر شده است. این شرکت سال گذشته از گوشی‌های تاشوی زد فلیپ ۳ و زد فولد ۳ رونمایی کرد که این گوشی‌ها توانستند موفقیت‌های زیادی را برای غول فناوری کره‌ای بدست آورند. به همین دلیل سامسونگ علاقمند است تا نسل جدید این گوشی‌های تاشو، روند خوب آن‌ها را ادامه دهد. در همین راستا و طبق آخرین خبرهای منتشر شده، سامسونگ قصد دارد تا گوشی‌های تاشوی جدید خود را با گزینه‌های پیکربندی بیشتری در اختیار کاربران قرار دهد.

بر اساس جدیدترین گزارش‌ وب‌سایت SamMobile، گلکسی زد فولد ۴ یک نسخه‌ی ۱ ترابایتی دریافت می‌کند و سامسونگ با دو برابر کردن حافظه‌ی داخلی دیگر تاشوی جدیدش یعنی زد فلیپ ۴، آن را با حافظه‌ی داخلی ۵۱۲ گیگابایتی روانه‌ی بازار گوشی‌های تاشو خواهد کرد. اکنون وجود این گزینه‌های پیکربندی از طرف منابع معتبر کره جنوبی تأیید شده است.

زد فولد و فلیپ 4

به تازگی گلکسی زد فولد ۴ با ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی و زد فلیپ ۴ با ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی در یک وب‌سایت کره‌ای به نام «Handphone» دیده شده‌اند. این وب‌سایت توسط یک انجمن کره‌ای مدیریت می‌شود و به گفته‌ی redditors، گاهی اوقات گوشی‌هایی را که در راه رسیدن به بازار کره هستند نیز فاش می‌کند.

شایعه شده که سامسونگ در تاریخ ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد ماه) با برگزاری رویداد گلکسی آنپکد از نسل جدید گوشی‌های تاشو گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ رونمایی می‌کند. هواداران و علاقمندان به گوشی‌های هوشمند تاشو همگی منتظر معرفی برگزاری این مراسم هستند. باید اشاره کنیم که گلکسی زد فلیپ ۴ با ۵۱۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی با شماره مدل SM-F721N و گلکسی زد فولد ۴ با ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی با شماره مدل SM-F936N در این وب‌سایت کره‌ای فهرست شده‌اند.

همچنین باید دید که این مقوله چه تأثیری روی قیمت‌گذاری این گوشی هوشمند‌های تاشو خواهد گذاشت. نسخه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی گلکسی زد فولد ۳ با قیمت ۱۸۹۹ دلار در حال حاضر گران‌ترین نسخه‌ی این گوشی هوشمند تاشو است. اگر سامسونگ قصد کاهش قیمت‌ها را نداشته باشد، احتمالاً نسخه‌ی با ۱ ترابایت حافظه‌ی داخلی گلکسی زد فولد ۴ در حدود ۱۹۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

جدیدترین شایعات حاکی از آن است که غول کره‌ای فناوری تولید انبوه قطعات دو گوشی هوشمند تاشوی جدید خود را به‌زودی شروع می‌کند تا بتواند آن‌ها را طبق برنامه‌ریزی خود در تابستان به کاربران معرفی کند. انتظار می‌رود این شرکت تولید انبوه این محصولات را از ماه آینده یا اوایل ژوئیه آغاز کند. طبق شنیده‌ها، سامسونگ قصد دارد بیش از ۱۰ میلیون واحد گوشی هوشمند تاشوی را روانه‌ی بازار کند. گفته می‌شود که بخش عمده‌ی این تعداد از گوشی‌های هوشمند تاشو به گلکسی زد فلیپ که محبوب‌بیشتری دارد، تعلق پیدا می‌کند. بدین ترتیب سامسونگ تقسیم‌بندی عرضه‌ی ۷۰ درصدی به ۳۰ درصدی را برای گلکسی زد فلیپ ۴ در نظر خواهد گرفت.

اگر سامسونگ امسال بتواند بیش از ۱۰ میلیون گوشی تاشو را روانه‌ی بازارهای جهانی کند، این برای اولین بار خواهد بود که گوشی‌های هوشمند تاشو یک شرکت فناوری با ضریب نفوذ یک درصد در بازارهای جهانی عرضه می‌شود و این مقوله همچنین موفقیت دیگری را برای سامسونگ رقم خواهد زد. بازار گوشی‌های هوشمند تاشو، همچنان بخش کوچکی از کل بازار گوشی‌های هوشمند را تشکیل می‌دهد، اما سامسونگ با عرضه‌ی محصولات تاشوی جدیدش قصد دارد تا بازار این گوشی‌ها را گسترش دهد.

زد فولد و فلیپ 4

در مورد این گوشی‌های هوشمند سامسونگ در رسانه‌های خبری شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی مطرح شده است. گفته می‌شود که گلکسی زد فولد ۴ ممکن است برای دوام بیشتر به نسل جدید شیشه‌ی بسیار نازک مجهز شود. همین امر می‌تواند در مورد گلکسی زد فلیپ ۴ نیز صدق کند. یکی از این مشکلات نسبتاً رایج که بسیاری از کاربران نیز آن را گزارش دادند، ترک خوردن ناگهانی این گلس‌هاست. اما باید خاطر نشان کنیم که این مشکل با افزایش لایه‌ی نهایی آن در نسل گذشته بهبود یافته است.

ظاهراً گلکسی زد فولد ۴ به عنوان پرچم‌دار تاشوی جدید سامسونگ از یک نمایشگر ۷.۶ اینچی اصلی و یک نمایشگر ۶.۳ اینچی بیرونی بهره خواهد برد. گفته می‌شود نسبت ابعاد این دو نمایشگر اندکی تغییر یافته و از سوی دیگر باید به شایعات مربوط به کاهش نسبی چین‌خوردگی نمایشگر هم اشاره کنیم.

منبع: Sammobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar شایان آئین نژاد

    خیلی هم عالی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه