آیفون ۱۴ احتمالا دوربین ۴۸ مگاپیکسلی با امکان فیلم‌برداری ۸K خواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اعلام کرده که دو آیفون ۶٫۱ اینچی و دو آیفون ۶٫۷ اینچی به‌عنوان اعضای سری آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲ راهی بازار خواهند شد و خبری از مدل ۵٫۴ اینچی نخواهد بود. مانند سری آیفون ۱۲، دو مدل از آیفون ۱۴ رده‌بالا خواهند بود و دو مدل هم با ویژگی‌های ضعیف‌تر و قیمت پایین‌تر به دست کاربران می‌رسند.

اپل آیفون ۵٫۴ اینچی را به‌عنوان یکی از اعضای خانواده‌ی آیفون ۱۲ معرفی کرد و گویا در سال ۲۰۲۱ هم چنین مدلی معرفی خواهد شد؛ اما طبق گزارش‌های مختلف، این آیفون مینی چندان با استقبال کاربران مواجه نشده و به همین خاطر در سال ۲۰۲۲ نباید انتظار معرفی نسل جدید آن را داشته باشیم.

علاوه بر این اطلاعات، مینگ-چی کو اعلام کرده که سری آیفون ۱۴ از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی بهره می‌برند. از نظر اندازه‌ی پیکسل باید بگوییم که سنسور دوربین آیفون ۱۲، آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ به ترتیب مبتنی بر اندازه‌های ۱٫۷، ۲ و ۱٫۲۵ میکرومتر هستند. گفته می‌شود آیفون ۱۴ قادر به ثبت هم‌زمان عکس‌های ۴۸ و ۱۲ مگاپیکسلی خواهد بود و در حالت ۱۲ مگاپیکسلی اندازه‌ی پیکسل‌ها به ۲٫۵ میکرومتر می‌رسد که بزرگتر از اندازه‌ی پیکسل گوشی‌های اندرویدی فعلی است.

آیفون 14

علاوه بر این، باید انتظار امکان‌پذیر شدن فیلم‌برداری ۸K با دوربین آیفون‌ ۱۴ را هم داشته باشیم. از آنجایی که بهترین رزولوشن برای واقعیت افزوده ۸K تا ۱۶K است، مینگ-چی کو می‌گوید که آیفون ۱۴ از نظر تأمین محتوا برای گجت‌های واقعیت افزوده حرف بیشتری برای گفتن خواهد داشت.

در رابطه با آیفون‌های سال ۲۰۲۳ هم می‌توانیم انتظار بهره‌گیری از دوربین پریسکوپی و سیستم فیس آی‌دی زیر نمایشگر را داشته باشیم. آقای «کو» همچنین مدتی قبل پیش‌بینی کرده بود که سری آیفون‌ ۱۴ از حفره‌ی نمایشگر بهره می‌برند و حداقل یکی از مدل‌های آیفون ۲۰۲۳ هم با تاچ آی‌دی زیر نمایشگر و صفحه‌نمایش یک‌دست فاقد بریدگی و حفره به دست کاربران می‌رسد.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما