اپل واچ سری ۸ تنها تحت شرایطی خاص قابلیت اندازه‌گیری دما را دارد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

در سال گذشته ما شاهد انتشار شایعاتی بودیم مبنی بر اینکه اپل واچ سری ۷ با سنسور اندازه‌گیری دمای بدن به کاربران پرتعداد اپل معرفی خواهد شد. پس از معرفی این ساعت هوشمند متوجه شدیم که این موضوع هم مانند بسیاری از شایعات دیگر نظیر طراحی جدید اپل واچ به واقعیت تبدیل نشده است. اکنون اما تحلیلگر مشهور و باسابقه‌ی محصولات اپل یعنی «مینگ-چی کو» اعلام کرده که سری جدید ساعت‌ هوشمند اپل سنسور اندازه‌گیری دمای بدن را تحت یک شرایط خاص دارا خواهد بود.

آقای کو با انتشار پستی در توییتر خود در رابطه با این موضوع توضیح می‌دهد: «اپل سنسور اندازه‌گیری دمای بدن را در اپل واچ سری ۷ قرار نداد به این دلیل که، الگوریتم آن پیش از ورود به مرحله EVT در سال گذشته واجد شرایط لازم نبود. من معتقدم سری ۸ ساعت هوشمند اپل در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ می‌تواند دمای بدن را اندازه‌گیری کند، البته به شرطی که الگوریتم آن بتواند انتظارات بالای اپل را پیش از تولید انبوه برآورده سازد.»

توضیحات این تحلیلگر باسابقه، شایعات منتشر شده‌ی برخی رسانه‌ها نظیر بلومبرگ و وال‌استریت‌ژورنال درمورد سنسور اندازه‌گیری دمای بدن در اپل واچ سری ۸ را تأیید می‌کند. ازآن‌ جایی‌ که مچ دست معمولاً مکانی نیست که افراد دمای بدن خود را اندازه گیری کنند، بنابراین غول فناوری آمریکایی باید از الگوریتم دقیقی در این مقوله بهره ببرد. کو در ادامه‌ی توضیحات خود افزود: «چالشی که اپل برای قرار دادن این سنسور با آن دست و پنجه نرم می‌کند این است که دمای بدن بسته به محیطی که در آن قرار گرفته، تغییر می‌کند. یک ساعت هوشمند نمی‌تواند ازنظر سخت‌افزاری دمای بدن را اندازه‌گیری کند، بنابراین باید از یک الگوریتم بسیار دقیق برای اندازه‌گیری دمای بدن استفاده شود.»

این تحلیلگر همچنین نمونه‌ای از آنچه سامسونگ با آن روبرو شد را در ادامه بیان می‌کند: «برخلاف گزارش‌های پیشین رسانه‌های خبری، فکر می‌کنم گلکسی واچ ۵ که احتمالاً در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ از آن رونمایی می‌شود، به‌دلیل محدودیت‌های الگوریتمی از سنسور اندازه‌گیری دمای بدن پشتیبانی نخواهد کرد.»

باید اشاره کرد که در مورد نسل جدید ساعت هوشمند اپل، شایعات زیادی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که بد نیست به بررسی برخی از آن‌ها بپردازیم. در گزارشی به این موضوع پرداخته شد که سنسور اندازه‌گیری فشار خون حداقل تا سال ۲۰۲۴ به اپل واچ اضافه نخواهد شد. سال گذشته گزارشی از Nikkei منتشر شد مبنی بر اینکه سنسور اندازه‌گیری فشار خون با اپل واچ سری ۷ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اما خبرگزاری بلومبرگ به‌درستی اعلام کرد که این سنسور به این زودی‌ها در جمع سنسورهای اپل واچ قرار نمی‌گیرد و همین اتفاق هم افتاد. کمی بعد ما جزئیاتی را درباره‌ی سنسور فشار خون اپل واچ از WSJ دریافت کردیم که طبق اطلاعات منتشر شده، سنسور فشار خون اپل واچ قرار نیست که فشار سیستولیک یا دیاستولیک واقعی کاربر را نشان دهد، بلکه این سنسور تنها قادر است تا وضعیت فشار خون کاربر را اعلام کند که چگونه است.

«مارک گورمن»، روزنامه‌نگار خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به این موضوع پرداخت که غول فناوری آمریکایی در توسعه‌ی این سنسور با مشکلاتی روبه‌رو شده و انتظار می‌رود که این قابلیت تا حداقل سال ۲۰۲۴ به ویژگی‌های سلامتی ساعت‌های هوشمند اپل اضافه نشود. طبق گزارش منابع آگاه، مقوله‌ی دقت نتایج به‌دست امده یکی از چالش‌های اساسی اپل برای توسعه‌ی سنسور اندازه‌گیری فشار خون است. همچنین این گزارش افشاگرهای WSJ را تأیید می‌کند که قرار نیست این سنسور اندازه‌ی دقیق فشار خون کاربر را به‌دست آورد. در عوض اپل به دنبال این است که سنسور فشارخون بتواند به کاربران در صورت نرمال نبود فشار خونشان اطلاع دهد که به پزشک مراجعه کرده و این موضوع را با آن‌ها در میان بگذارند.

علاوه بر این‌ها گفته می‌شود که غول فناوری آمریکایی روی سنسور دیگری هم کار می‌کند که برای کاربران دیابتی بسیار کاربردی خواهد بود. شایعه‌ها می‌گویند این شرکت‌ روی سنسورهایی کار می‌کنند تا با استفاده از حسگرهای مادون قرمز با طول موج کوتاه، سطح قند خون کاربر را بدون نیاز به خون‌گیری اندازه‌گیری کنند. در روزهای آینده احتمالاً اخبار دیگری در مورد قابلیت‌های احتمالی این ساعت هوشمند در رسانه‌های خبری منتشر می‌شود.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه