رندر لامبورگینی EV GT یک سدان الکتریکی خشن را به تصویر می‌کشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
طرح گرافیکی و تجسمی از خودروی الکتریکی لامبورگینی جی‌تی

در هفته‌ی گذشته بود که لامبورگینی از طرح کلی برنامه‌ی الکتریکی شدن خود پرده برداشت و اکنون با رندر تازه‌ای که از سوپرکار الکتریکی این شرکت منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که دیدن نخستین سدان الکتریکی لامبورگینی چندان دور از دسترس نخواهد بود.

سرانجام لامبورگینی هم به تولید خودروهای الکتریکی روی آورد و اعلام کرد که در سال‌های آینده نخستین خودروی تمام‌الکتریکی خود را تولید می‌کند. یک خودروی الکتریکی لامبورگینی از این جهت می‌تواند جذاب باشد که این شرکت یکی از سازندگان ابرخودرو (سوپرکار) است و محصول آن در صنعت خودروهای الکتریکی می‌تواند بسیار چشمگیر باشد.

لامبورگینی شهرت زیادی دارد که حتی با ورود به دنیای خودروهای الکتریکی باید آن را حفظ کند. بنابراین یک خودروی این شرکت که با باتری کار می‌کند، هر چیزی که باشد، باید سریع باشد و ظاهری خشن به نمایش بگذارد.

با اعلام برنامه‌ی الکتریکی شدن لامبورگینی، پیش‌بینی‌هایی درباره‌ی نخستین خودروی الکتریکی آن انجام شد. به‌تازگی Carwow هم رندری از مدل احتمالی لامبورگینی الکتریکی جی‌تی (Lamborghini EV GT) منتشر کرده که یک ظاهر مدرن مانند طراحی‌های پیکاسو و البته خشن را به تصویر می‌کشد و در عین حال به‌عنوان یک سدان چهار در و برای خیابان بسیار منطقی است.

به‌نظر می‌رسد که واقعا باید منتظر یک سدان الکتریکی از این خودروساز باشیم. هیچ کس دقیقا نمی‌داند که یک سدان لامبورگینی چگونه خواهد بود زیرا این خودروساز ایتالیایی هرگز نمونه‌ای از آن را تولید نکرده است. اما این خودروساز در حال ورود به عرصه‌های تازه است و با این کار بیشتر در میان جامعه حضور خواهد داشت.

از سویی گروه فولکس‌واگن هم‌اکنون پلتفرم پریمیوم الکتریکی (PPE) را دارد، قابی که پورشه تایکان (Taycan) و آئودی ای‌ترون جی‌تی (e-tron GT) را بر روی آن ساخته است. این یعنی ایتالیایی‌ها فقط باید بدنه و فضای داخلی را طراحی کنند و همچنین راهی برای سریع‌تری کردن خودرو داشته باشند.

گفته می‌شود که پورشه قصد دارد با یک خودروی جدید پاسخی به تسلا مدل اس پلاید پلاس (Tesla Model S Plaid Plus) با موتور سه‌گانه می‌دهد، بنابراین شاید در کنار تایکان جدید، لامبورگینی هم در خودروی الکتریکی خود از یک چیدمان سه موتوره استفاده کند؛ یا شاید مدیران فولکس‌واگن تصمیم بگیرند که لامبورگینی را به تنهایی در مبارزه با تسلای جدید قرار دهند و حتی ممکن است یک گام فراتر بروند و از چهار موتور الکتریکی استفاده کنند که یک سطح جدید را در دنیای خودروهای الکتریکی ارائه دهند.

هرچند می‌توان امیدوار بود اما می‌دانیم که لامبورگینی الکتریکی مانند این رندر جدید نخواهد بود. در عین حال چیزی که روشن است این است که واقعیت ورود لامبورگینی به دنیای خودروهای الکتریکی قطعا آن را به گزینه‌ی هیجان‌انگیزتری تبدیل خواهد کرد.

عکس کاور: طرح گرافیکی و تجسمی از خودروی الکتریکی لامبورگینی جی‌تی

Credti: Carwow

منبع: Auto Evolution

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ...

    این که پورشه ماشین اسپرتشو با سدان تسلا مقایسه میکنه نشانه قدرت تسلا هست که ماشینای اسپرت با سدانای تسلا مقایسه میشن
    پس حالا ببینیم تسلا رودستر چه شاهکاریه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما