چرا بن افلک و مت دیمون برای همکاری دوباره به عنوان نویسنده انقدر صبر کردند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

بن افلک و مت دیمون به تازگی در مصاحبه‌ای بیان کردند که چرا این‌قدر طول کشید تا آن‌ها دوباره در پروژه آخرین دوئل به عنوان نویسنده با هم کار کنند. این دو نفر به عنوان بازیگر در این درام تاریخی حضور دارند و هم‌چنین فیلمنامه‌نویسی آن را به همراه نیکول هولوفسنر (نویسنده به اندازه کافی گفته شد و دوستان با پول) به عنوان سومین نویسنده، مشترکا برعهده دارند.

این بازیگران در طول سال‌های گذشته، بارها در فیلم‌های یک‌دیگر ظاهر شده‌اند اما این فیلم، اولین پروژه با نویسندگی این دو، پس از فیلم ویل هانتینگ خوب در سال ۱۹۹۷ است (که در آن نیز با یک‌دیگر همبازی بودند) که برای آن برنده جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اصلی شدند.

آخرین دوئل بر اساس کتابی به همین نام از اریک جگر ساخته شده است. داستان فیلم درباره ژان دو کاروژ، شوالیه‌ای (دیمون) است که دوست و در عین حال، دشمنش، ژاک لو گریس (درایور) به همسرش(کامر)، تعرض جنسی می‌کند و در ادامه، کاروژ او را به یک دوئل محاکمه‌ای فرا می‌خواند. این فیلم توسط ریدلی اسکات افسانه‌ای کارگردانی شده است و هم‌چنین آدام درایور و جودی کامر نیز در آن بازی می‌کنند. عوامل سازنده این فیلم هنگام فیلم‌برداری، به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا با وقفه‌ای چند ماهه روبه‌رو شدند و دوران سختی را پشت سر گذاشتند اما در نهایت توانستند فیلم‌برداری خود را به پایان برسانند و این اثر سرانجام قرار است در ۱۵ اکتبر در سینماهای جهان اکران شود.

بن افلک و مت دیمون

افلک و دیمون به همراه هولوفسنر در مصاحبه‌ای در یک تاک شو، به بحث و گفتگو درباره این پرداختند که چرا این‌قدر طول کشید تا آن‌ها دوباره در زمینه فیلمنامه‌نویسی با هم کار کنند و این که چرا به یک نویسنده سوم نیاز داشتند. این دو چیزی جز تحسین نسبت به همکار دیگر خود بروز ندادند و از استعداد او تعریف کردند و دیمون اظهار داشت: «او بهترین نویسنده جهان است.» این دو هم‌چنین خاطرات زمان نوشتن ویل هانتینگ خوب را با هم مرور کردند، زمانی که در یک اتاق کار می‌کردند و هنوز به صورت رسمی برای کار در پروژه قرارداد نبسته بودند.

آن‌ها به میزان وقت آزاد خود در آن پروژه اشاره کردند و این که هیچ خط پایانی برای پایان دادن فیلم‌نامه وجود نداشت و آن‌قدر آزمون و خطا کردند تا به نتیجه ایده‌آل خود برسند. افلک توضیح داد که نکته مهم در طول سال‌های اخیر این بود که او و دیمون دست به کار شدند و ایده‌های خود را با هم به اشتراک گذاشتند تا این که پروژه‌ای مناسب سر رسید. او بیان نمود:

«هدف این بود که پروژه را به دست آوریم. سپس فعالیت را شروع کردیم و روی آن متمرکز شدیم. ما به همکاری و کار با یک‌دیگر ادامه دادیم و ایده‌های خود را به یک‌دیگر نشان می‌دادیم. سپس به کتاب آخرین دوئل برخوردیم.‌ با مت آن را بررسی کردیم و هر دو تحت تاثیر داستان این زن باورنکردنی و اعمال قهرمانانه او قرار گرفتیم. داستان وی خیلی تکان‌دهنده به نظر می‌رسید، چرا که بخشی از آن همان‌طور که تصور می‌شد، تلاشی برای نشان دادن دنیای ناگفته زنان است که تاریخ، آن را ثبت نکرده است.»

این برندگان اسکار در ادامه توضیح دادند که چرا به دیدگاه نیکول هولوفسنر برای داستان نیاز داشتند. دیمون گفت که او و افلک دیدگاه مردانه خود را نسبت به داستان داشتند و آن را اجرا نمودند اما هولوفسنر دیدگاه و دنیایی زنانه را به کار افزود. خود هولوفسنر نیز از علاقه خود به شخصیت مارگارت، سخن گفت و این که دوست داشت تا از سه بعد متفاوت، شخصیت او را بررسی کند و به وی زندگی ببخشد و داستانش را به همگان بشناساند. دیمون هم‌چنین اضافه کرد که از قبل، تحقیقات زیادی درباره داستان اصلی انجام شده بود که بر روند نوشتن این سه نفر، تاثیر گذاشت.

تماشاگران باید حداقل تا ۱۵ اکتبر منتظر بمانند تا ببینند آیا دومین همکاری مورد انتظار دیمون و افلک به عنوان نویسنده، ارزش دارد یا خیر. واکنش‌های اولیه به آخرین دوئل، با نظرات مثبتی همراه بوده که خبر خوبی برای این دو نفر است. انتظارات از حماسه ریدلی اسکات بسیار زیاد است و شکی نیست که با وجود بازیگران با استعداد این پروژه و عوامل فوق‌العاده پشت صحنه آن، تماشاگران سینما، باید منتظر یک اثر لذت‌بخش باشند. این فیلم قبل از ورود به پلتفرم‌های دیجیتال، به مدت ۴۵ روز به طور انحصاری در سینماها پخش می‌شود.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما