اسنپدراگون ۸۹۸ برای گوشی گیمینگ لنوو لیجن ۳ پرو رسما تایید شد

۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
لنوو لیجن 3 پرو

با توجه به خبرهای اخیر، ظاهرا لنوو می‌خواهد گوشی گیمینگ جدیدی را با نام لنوو لیجن ۳ پرو راهی بازار کند. چراکه به‌تازگی رسما تایید کرد این گوشی قرار است به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۹۸ مجهز شود.

مدیرعامل بخش گوشی‌های هوشمند لنوو در کشور چین اخیرا پستی را با کاربران به اشتراک گذاشت با این مضمون که گوشی گیمینگ مورد انتظار این شرکت یعنی لیجن ۳ پرو که از آن به عنوان لیجن دوئل ۳ هم یاد می‌شود قرار است به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۹۸ مجهز شود. همچنین در همین پست، مدیرعامل شرکت به ارتقای چشمگیر قدرت پردازشگر گرافیکی نیز اشاره داشت. در نتیجه می‌توان این پست را یک تیزر برای پردازنده‌ی کوالکام هم به حساب آورد از این جهت که ظاهرا شرکت قصد دارد گرافیک آن را به شکل چشمگیری به نسبت نسل کنونی ارتقا دهد.

اما بر می‌گردیم به خود گوشی یعنی لنوو لیجن ۳ پرو و مشخصات فنی و قابلیت‌های احتمالی آن. اینطور که به نظر می‌رسد، لنوو باید باز هم در این گوشی از فن خنک‌کننده‌ی اکتیو استفاده کند و این یعنی فنی که پیوسته در حال کار و خنک‌سازی پردازنده‌ی گوشی باشد. برای مثال لنوو لیجن دوئل ۲ از دو فن بهره می‌برد که به اسنپدراگون ۸۸۸ اجازه می‌داد در نهایت سرعت فعالیت کند. به احتمال زیاد لنوو باید عملکرد فن‌ها را در گوشی بعدی خود بهبود ببخشد تا بتوانند پردازنده را خنک نگه دارند.

گوشی‌های گیمینگ معمولا فقط برای بازی استفاده می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود دائما داغ کنند یا در بهترین حالت ممکن، گرم باشند. به همین خاطر نیاز است تا شرکت‌ها خنک‌کننده‌های قدرتمندی را برای آن‌ها در نظر بگیرند تا بدین ترتیب مشکلی از بابت داغی بیش از حد برای گوشی پیش نیاید.

البته در حال حاضر نمی‌توانیم در رابطه با این موضوع که اسنپدراگون ۸۹۸ واقعا چقدر پردازنده‌ی داغی است صحبت کنیم چون اطلاعاتی در این زمینه نداریم و آنچه هم که فعلا می‌دانیم کاملا محدود است. به همین خاطر باید منتظر کوالکام باشیم تا اطلاعاتی را در رابطه با اسنپدراگون ۸۹۸ منتشر کند. با این حال اطلاعات فعلی از افزایش ۲۰ درصدی قدرت پردازنده‌ی جدید نسبت به نسل قبل خبر می‌دهد و همین موضوع نشان می‌دهد که پردازنده‌ی جدید یک غول  به تمام معناست.

کوالکام همیشه اواخر هر سال از پردازنده‌های جدیدش رونمایی می‌کند. به همین خاطر برای کسب اطلاعات بیشتر باید تا آن زمان منتظر بمانیم. لازم به ذکر است چون لنوو اکنون این خبر را منتشر کرده است، این احتمال وجود دارد که اولین گوشی هوشمند مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۹۸، لنوو لیجن ۳ پرو باشد. ناگفته نماند گوشی مورد انتظار لنوو در بازارهایی خارج از کشور چین احتمالا با نام لیجن دوئل ۳ به فروش خواهد رسید.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه