لنوو لیجن دوئل ۲ هم در تست مقاومت ناامیدکننده ظاهر شد

۲۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۶ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اینطور که به نظر می‌رسد، امسال اصلا سال خوبی برای گوشی‌های گیمینگ نیست چرا که لنوو لیجن دوئل ۲ هم مانند سری راگ فون ۵ ایسوس در تست مقاومت شکست و کاملا از کار افتاد.

معمولا گوشی‌های هوشمند بالارده از کیفیت ساخت بسیار بالایی بهره می‌برند. این موضوع خصوصا در رابطه با گوشی‌های گیمینگ که شکل و شمایل متفاوت‌تری دارند و مواد زیادی هم در ساخت آن‌ها بکار رفته بیشتر صدق می‌کند. اگر با زک نلسون آشنایی داشته باشید، می‌دانید که او که با نام کاربری JerryRigEverything در یوتیوب فعالیت می‌کند، همیشه به بررسی گوشی‌های مختلف از لحاظ مقاومت می‌پردازد تا ببیند عملکرد شرکت‌ها در ساخت یک گوشی باکیفیت چگونه بوده.

در طول حدودا ۶ سالی که زک فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده، بیش از ۱۵۰ گوشی را مورد بررسی قرار داده که شاید بتوان گفت ۹۰ درصد آن‌ها موفق شدند تمامی تست‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند. آخرین تست زک نلسون که البته شدیدترین هم به حساب می‌آید، تست خمیدگی گوشی است که جالب است بدانید حتی برخی از گوشی‌های تاشو هم از آن جان سالم به در بردند. اما به نظر می‌رسد گوشی‌های گیمینگ امسال اصلا در این بخش وضعیت خوبی ندارند.

در ابتدا شاهد عملکرد ناامیدکننده‌ی راگ فون ۵ در تست خمیدگی بودیم که به خاطر طراحی متفاوت درونی، کاملا شکست و نابود شد. حالا همین وضعیت برای نماینده‌ی لنوو هم تکرار شده. با در نظر گرفتن عملکرد خوب لنوو در عرضه‌ی گوشی هوشمند گیمینگ، اصلا انتظار نداشتیم چنین نتیجه‌ای را از لیجن دوئل ۲ شاهد باشیم. بدیهی است تست‌های سنگینی که زک روی گوشی‌ها انجام می‌دهد خیلی کم در دنیای واقعی برای گوشی‌های ما اتفاق می‌افتاد اما می‌توان این را حق کاربران دانست که بدانند مبلغی نزدیک ۱۰۰۰ دلار را برای چه محصولی می‌پردازند.

در شروع این تست همه چیز خوب و مورد انتظار پیش رفت. محافظ گوریلا گلس ۵ که روی نمایشگر قرار داشت توانست گوشی را تا فشار سطح ۶ از خط و خش عمیق حفظ کند اما در فشار سطح ۷، طبق نتیجه‌ای در که اکثر گوشی‌های هوشمند هم شاهد بودیم، گوشی خط و خش عمیقی برداشت اما خب این موضوع باعث نشد کاربرد نمایشگر مختل شود.

فریم کناری گوشی از جنس آلومینیوم است اما با این حال وزن گوشی به ۲۵۹ گرم می‌رسد که بسیار زیاد است. هرچند برای یک گوشی گیمینگ، طبیعی است این وزن‌ها را شاهد باشیم. دوربین سلفی هم که روی این فریم تعبیه شده، از شیشه‌ی محافظ بهره می‌برد که آن را در برابر خط و خش محافظت می‌کند.

به مدت حدودا ۳۳ ثانیه، نمایشگر لنوو لیجن دوئل ۲ توانست در برابر شعله‌های آتش دوام بیاورد و بعد از آن به پیکسل‌ها آسیب وارد شد و هیچوقت هم به حالت عادی برنگشت. اتفاقی که معمولا در گوشی‌های هوشمند رخ می‌داد و بعد از چند ثانیه، نمایشگر به صورت کامل به حالت عادی برمی‌گشت. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که بودند گوشی‌هایی که در این بخش از تست، عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشتند اما خب انتظارمان از یک گوشی گیمینگ واقعا بالاتر بود.

در نهایت اما رسیدیم به آخرین مرحله‌ی تست مقاومت یعنی خمیدگی که کابوس لنوو لیجن دوئل ۲ نیز در این بخش تکمیل شد. جالب اینجاست که با یک فشار ساده، گوشی کاملا شکست، حتی سریع‌تر از راگ فون ۵. پاشنه آشیل این گوشی هم در بخش خطوط آنتن روی فریم کناری گوشی بود که اصلا مقاومت خوبی نداشتند. از آن جایی هم که این خطوط در دو طرف گوشی تعبیه شده‌اند، به همین خاطر گوشی به سادگی هرچه تمام‌تر شکست. خطوط آنتن در آن طرف ماژول دوربین وجود دارد که این یعنی نماینده‌ی پر سر و صدای لنوو در آن طرف هم به‌سادگی می‌شکند.

در نهایت جز پنل شیشه‌ای جلو که اثرات سوختگی همچنان روی آن مشخص بود، هیچ بخش دیگری از گوشی سالم نماند و خود محصول هم به سه بخش تقسیم شد! متاسفانه فشاری که برای شکستن گوشی به آن وارد شد به قدری کم بود که باید توصیه شود در صورت خرید این لنوو لیجن دوئل ۲ اصلا آن را درون جیب پشتی خود قرار ندهید چون با کوچک‌ترین فشاری به آن ممکن است مبلغی معادل ۱۰۰۰ دلار در یک چشم به هم زدن کاملا از بین برود.

شما عزیزان می‌توانید ویدیوی کامل تست مقاومت این گوشی را در بالا مشاهده کنید.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar Mahdi lexray

    پول مفط داره به من بده چرا میاد به چوخ میده پولوئ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. Avatar حسام

    بنظرم تولیدشو متوقف کنه ضرر نکرده

  3. Avatar Alireza

    ماسشل زده شکونده بعد میگه مقاومت نداره
    خط میندازه رو گوشی به این خوبی میگه راحت خط میفته روش

    خدایا خودت ظهور کن????????????