چرا لوئیس همیلتون قراردادش را با تیم فرمول یک مرسدس فقط یک فصل تمدید کرد؟

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
لوئیس همیلتون

همان‌طور که انتظار می‌رفت با وجود آنکه در پایان فصل گذشته آزمایش کووید-۱۹ لوئیس همیلتون مثبت اعلام شد، او قرارداد خود را با مرسدس تمدید کرد اما این همکاری فقط تا پایان فصل ۲۰۲۱ مسابقات فرمول یک خواهد بود. مدتی کوتاه که پرسش‌هایی را هم درباره‌ی آینده‌ی این همکاری ایجاد کرده است.

همیلتون (Lewis Hamilton) در سال ۲۰۱۳ از مک‌لارن به مرسدس پیوست و دوران درخشانی را در فرمول یک پشت سر گذاشت به طوری که از هفت بار قهرمانی اخیر جهان، شش عنوان را از آن خود کرد. بنابراین ادامه‌ی این روند طبیعی به‌نظر می‌رسید. هر چند با کمبود وقت برای تمدید همکاری، همیلتون و مرسدس در اواخر سال گذشته تنها صحبت‌های اولیه را انجام دادند تا در ابتدای سال ۲۰۲۱ به شکل رسمی همکاری خود را آغاز کنند.

«توتو ولف» (Toto Wolff) مدیرعامل تیم مرسدس درباره‌ی این همکاری دوباره گفت: «ما به طور مشترک برای قرارداد یک ساله توافق کردیم. زیرا از سویی در قوانین مسابقات سال ۲۰۲۲ تغییرات عمده‌ای روی داده و از سوی دیگر می‌خواهیم ببینیم که پیشرفت جهان و شرکت در این یک سال چگونه خواهد بود.»

وی افزود: «همچنین با توجه به طولانی شدن روند قرارداد، قصد داشتیم مذاکرات را در پایان فصل و پیش از مسابقات بحرین انجام دهیم اما پس از آن با توجه به مثبت شدن آزمایش کووید-۱۹ همیلتون در در بحرین، گفت‌وگوها با تأخیر بیشتری پیش رفت و بنابراین فکر کردیم که بهتر است تصمیم درباره‌ی فصل ۲۰۲۲ را به بعد از فصل ۲۰۲۱ موکول کنیم.»

لوئیس همیلتون در پیست بلژیک

لوئیس همیلتون در پیست بلژیک
Credit: Getty Images

اگر همیلتون امسال هم به‌عنوان قهرمانی دست یابد، هشتمین پیروزی بی‌سابقه‌ی او خواهد بود و جایگاه او را به‌عنوان یکی از بزرگترین رانندگان تاریخ فرمول یک (F1) تقویت می‌کند. اما صرف نظر از پیروزی یا شکست همیلتون، او و مرسدس سال مهمی را پیش رو دارند. ولف خاطرنشان کرد: «لوئیس خود باید برای آینده‌اش تصمیم بگیرد. از طرف دیگر تیم هم باید نگاه بلندمدت داشته باشد. اما در حال حاضر والتری و لوئیس به طور کامل حمایت ما را برای فصل ۲۰۲۱ فرمول یک خواهد داشت و با همه‌ی توان از آن‌ها پشتیبانی خواهیم کرد.»

او در عین حال به برنامه‌ریزی برای فصل ۲۰۲۲ هم اشاره کرد و افزود: «نخستین گفت‌وگوهای با احترام به ارزش‌ها، وفاداری و صداقت ما با والتری و لوئیس خواهد بود، اما از سوی دیگر، رانندگان جوان و آینده‌دار هم هستند و باید بررسی کنیم که می‌خواهیم چگونه خود را برای سال‌های بعد آماده کنیم.»

پیش از این با طولانی شدن مذاکرات حضور همیلتون در تیم مرسدس، برخی گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی تلاش او برای دریافت سهمی از درآمد تیم و یا حق وتو برای یک هم‌تیمی احتمالی در آینده وجود داشت، اما ولف هر دو موضوع را رد کرد و گفت: «هرگز فکر نمی‌کردیم که او امضا نمی‌کند و او هم هرگز تردیدی نداشت. هیچ کدام از نکات خاصی که در رسانه‌ها مطرح شده است، صحت ندارد. او در هشت سال گذشته هرگز چنین چیزی را درخواست نکرده است بلکه نگاه تیمی به موضوع دارد.»

عکس کاور: لوئیس همیلتون

Credit: Formula 1

منبع: Fromula 1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه