مرسدس Vision AMG؛ سفری به آینده‌ی خودروهای الکتریکی

۱۲ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مرسدس Vision AMG

بخش AMG performance مرسدس یکی از اولین شرکت‌های خودروسازی جهان بود که در یک دهه پیش از پیشرانه‌های کاملا الکتریکی در خودروهای خود استفاده نمود؛ یعنی درست زمانی که مشغول کار بر روی شاهکار مهندسی خود یعنی SLS AMG Coupé Electric Drive بود. مهندسان بخش AMG دوباره به آزمایشگاه خود برگشتند تا شاهکاری دیگر خلق کنند، و این بار هم تمام نگاه‌ها را با معرفی Mercedes Vision AMG به خود جلب کردند. با دیجی‌کالا مگ همراه شوید تا با هم نگاهی به این خودرو جذاب بیاندازیم.

مرسدس Vision AMG

اگر در پنج یا ده سال گذشته خودروهای مفهومی مرسدس بنز را دنبال کرده باشید، Vision AMG ممکن است مانند دیگر خودروهای مفهمومی مرسدس یک دژاوو برای شما ایجاد کند، گویی که این خودرو برای شما آشنا است و آن را در جایی دیگر دیده‌اید. مرسدس از رنگ نقره‌ای منحصر به فرد موسوم به “Alubeam” برای پوشش این خودرو استفاده کرده است.

بدنه خودرو شبیه به فلز مایع براقی است که در یک قالب بسیار زیبا ریخته شده است. در نگاه اول شباهتهایی را با مدل  ۲۰۱۳ AMG Vision Gran Turismo را مشاهده می‌کنیم، و در ادامه خطوطی که از قسمت جلویی خودرو شروع شده است و گویی هرگز پایان نمی‌یابد را شاهد هستیم که آن هم تدایی کننده مدل‌های بسیار زیبا و چشم‌نواز Vision Mercedes-Maybach 6 2016 و Concept IAA 2015 است.

اما Vision AMG واقعا در مورد آینده است، اولین خودرو با پیشرانه کاملا الکتریکی است که به طور کامل در آفالترباخ “Affalterbach” ساخته شده است، ترکیبی از نسبت‌های کشیده و نشانه‌های طراحی اسپرت و آیرودینامیک که نوید یک سدان زیبا به همراه عملکرد خیره کننده را به مخاطبان می‌دهد. فاصله زیاد دو محور از هم گویای فضای راحت در داخل برای سرنشینان است و طرح آیرودینامیک این خودرو باعث خواهد شد تا در میان باد با کمترین اصطکاکی مسیر خود را طی کند و قسمت عقب خودرو به طرز استادانه‌ای طراحی شده است تا علاوه بر زیبایی خودرو نیروی رو به پایین زیادی برای پایداری خودرو ایجاد کند.

مرسدس Vision AMG

مهندسان طراحی مرسدس به طور استادانه‌ای سطوح Vision را روان طراحی کرده‌اند و ستون B را بین دو درب را به طرز ماهرانه‌ای ناپدید کرده‌اند، در خصوص نمای جلویی Vision سنت جدید مرسدس یعنی همان جلوپنجره عظیم اعمال شده است که در ترکیب با چراغ‌های جلویی که طراحان برای خلق آن از لوگوی مرسدس الهام گرفته‌اند چهره‌ای خشن به این خودرو بخشیده است.

دیفیوزر سرتاسری با رنگ سبز در لبه‌ها حس خودروهای فرمول یک مک‌لارن مرسدس را در بیننده تدایی می‌کند، در پشت خودرو نیز چراغ‌هایی سه بعدی نصب شده است که بیشتر شبیه به اگزوز طراحی شده است.

خودرو مفهومی Vision AMG از پلت‌فرم الکتریکی AMG.EA بهره خواهد برد و برنامه‌ریزی عرضه آن در سال ۲۰۲۵ است و اولین خودروی با پیشرانه الکتریکی تحت برند AMG محسوب می‌شود که در کنار دیگر مدل‌های الکتریکی EQS و EQE قرار خواهد گرفت. در خصوص پیشرانه خودرو هنوز مرسدس اظهارنظری نکرده است و به همین مقدار که قدرت از یک موتور شار محوری (همچنین به عنوان موتور شکاف محوری یا موتور پنکیکی نیز شناخته می‌شود) سبک وزن و بسیار قوی که توسط شرکت تابعه جدیدش، YASA ساخته شده است، اکتفا کرده است.

خودروی Vision AMG یکی از سه پلتفرم اختصاصی خودروهای الکتریکی مرسدس بنز خواهد بود که در کنار پلتفرم‌های MB. EA برای خودروهای متوسط و بزرگ و Van. EA برای خودروهای تجاری سبک عرضه خواهد شد.

منبع: Mercedes-AMG

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar آرش

    از خوندنش لذت بردم… عالی بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه