نمایشگر آیفون تاشو را شاید LG بسازد

۲ اسفند ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اگر نگاهی به ماه سپتامبر (شهریور) داشته باشیم می‌بینیم که در آن زمان گزارش‌های منتشر شدند که نشان می‌دادند که اپل سفارشی را به سامسونگ برای تهیه‌ی نمونه‌هایی از نمایشگر‌های تاشو داده است. با وجود منتشر شدن این گزارش‌ها در آن زمان، به‌تازگی نسخه‌ی چینی زبان سایت Digitimes اعلام کرده که اپل از شرکت LG درخواست کرده است که به این شرکت در زمینه‌ی توسعه‌ی نمایشگر‌های تاشو کمک کند.

به نظر می‌رسد که این اطلاعات جدید توسط منابع اطلاعاتی داخل اپل بدست آمده‌اند. با وجود مطرح شدن این اطلاعات جدید تا زمانی که تولید این نمایشگر‌ها آغاز نشود، نمی‌توان گفت که آیا LG وظیفه‌ی تأمین این نمایشگر‌ها برای اپل را برعهده دارد یا نه.

در نتیجه ممکن است که LG یا دیگر رقیب کره‌ای این شرکت یعنی سامسونگ، وظیفه‌ی تولید و تأمین این نمایشگر‌ها را بر عهده داشته باشد. حتی ممکن است که این دو شرکت به صورت هم‌زمان این نمایشگر را برای آیفون تاشو تأمین کنند.

البته باید بگوییم که ممکن است وظیفه‌ی تأمین نمایشگر تاشوی آیفون به شرکت کمتر شناخته شده‌ی BOE واگذار شود. همچنین گزارش‌هایی وجود دارند که اعلام می‌کنند هواوی BOE را جایگزین سامسونگ کرده است و این شرکت وظیفه‌ی تأمین نمایشگر‌ تاشو برای گوشی تاشو هواوی میت X2 را بر عهده خواهد داشت.

هواوی قصد دارد تا از نسل دوم گوشی تاشوی خود در تاریخ ۲۲ فوریه (۴ اسفند) رونمایی کند. البته باید بگوییم که سال‌هاست که از شرکت LG به‌عنوان تأمین کننده‌ی نمایشگر آیفون‌های تاشو نام برده می‌شود. در سال ۲۰۱۷ گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد این شرکت کره‌ای تیمی را برای کار کردن بر روی این نمایشگرها تشکیل داده است.

به نظر می‌رسد که اپل هنوز در حال آزمایش نمونه‌های اولیه از نمایشگر‌های تاشو تولید شده توسط LG و سامسونگ است. البته باید بگوییم که رخ دادن این اتفاق تعجب‌آور نیست، زیرا این دو شرکت همچنین نمایشگر‌های OLED استفاده شده در آیفون‌ها را برای اپل تأمین می‌کنند.

گزارش‌های منتشر شده درباره‌ی آیفون تاشو‌ی اپل نشان می‌دهند که این شرکت در حال توسعه‌ی دو نمونه‌ی اولیه از آیفون تاشو است. این گزارش‌ها نشان می‌دهند که یکی از این آیفون‌های تاشو طراحی ظاهری مشابه گوشی سامسونگ گلکسی فولد دارد و مکانیزم باز شدن آن شبیه به کتاب است.

آیفون تاشو

استفاده از این نوع طراحی ظاهری باعث می‌شود که کاربران بتوانند در زمان باز کردن این آیفون تاشو و استفاده از نمایشگر بزرگ آن، در واقع این دستگاه را از آیفون به آیپد تبدیل کنند.

دومین آیفون تاشو توسعه داده شده توسط اپل شکل ظاهری همانند گوشی گلکسی Z Flip دارد. استفاده از این طراحی ظاهری باعث می‌شود که کاربران در زمان استفاده بتوانند این گوشی را به‌راحتی در جیب خود قرار دهند و در زمان باز کردن آن بتوانند که از نمایشگر بزرگ و نازک آن استفاده کنند.

اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده‌اند نشان می‌دهند که اپل تمایل بیشتری به استفاده از طراحی ظاهری دوم که مشابه گوشی گلکسی Z Flip است، دارد. علاوه‌بر این در چند روز گذشته شاهد منتشر شدن اطلاعات جدیدی درباره‌ی آیفون تاشو بودیم. در این اطلاعات جدید شایعه‌های منتشر شدند که نشان می‌دادند در زمان باز کردن آیفون تاشو این دستگاه نمایشگری ۷٫۳ تا ۷٫۶ اینچی و OLED خواهد داشت.

نکته‌ی جالب توجه در این گزارش منتشر شده این است که این آیفون به احتمال زیاد اولین آیفونی خواهد بود که اپل آن را با پشتیبانی از قلم اپل Pencil عرضه می‌کند. برای اطلاع باید بگوییم که آیپد‌های تولیدی اپل تنها دستگاهی هستند که از یک ابزار دیجیتال برای نوشتن پشتیبانی می‌کنند.

این اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که اپل قصد دارد از این آیفون تاشو در سال ۲۰۲۳ و در رنگ‌های روشن و جذاب رونمایی کند. اطلاعات قبلی منتشر شده خبر از این موضوع می‌دهند که اپل قصد دارد تا با رونمایی از این آیفون تاشو نظر کاربران جوان‌تر را به خود جلب کند.

منبع: PhoneArena

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه