۱۵ تمرین آسان و موثر برای کاهش وزن در محل کار

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
کاهش وزن در محل کار

اگر در یک اداره یا شرکت مشغول به کار هستید، احتمالا از تقلایی که در نتیجه‌ی تلاش برای کاهش وزن می‌کنید، خسته شده‌اید. با وسوسه‌های زیادی مانند خوراکی‌های جشن تولد همکارتان یا خرید میان وعده‌های مختلف از محل کار، بعید نیست که به دام لغزنده‌ی پرخوری بیفتید. اگر در نقطه‌ای هستید که می‌خواهید تغییر ایجاد کنید و یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید، ما ۱۵ روش آسان برای کاهش وزن در محل کار را نام برده‌ایم که می‌توانند به راحتی در برنامه‌ی روزانه‌ی شما اجرا شوند و در نتیجه به کاهش وزن شما در محل کارتان کمک کنند.

۱. در فاصله‌ای دورتر از محل کارتان پارک کنید

اگر محل کار شما پارکینگ مخصوص به خود را ندارد، بهتر است وسیله نقلیه‌ی خودتان را در فاصله‌‌ی دورتری پارک کنید و ۱۰ دقیقه پیاده‌روی کنید تا به محل کار خود برسید. با هدف انجام دادن کار و بازگشت دوباره به اتومبیل در ذهن خود، شما حتی متوجه نمی‌شوید که در حال انجام تمرین‌های مورد نیاز خود هستید.

۲. از پله‌ها استفاده کنید

در حالی که استفاده از آسانسور همیشه وسوسه‌انگیز است، اما بهتر است شما برای کاهش وزن در محل کار، راه‌پله را انتخاب کنید. می‌توانید با چند بار بالا و پایین رفتن از پله‌ها در طول روز و با افزایش ضربان قلب و افزایش چربی‌سوزی‌، متابولیسم بدن خودتان را تقویت کنید.

۳. یک صبحانه‌ی کامل بخورید

یک توصیه‌ی موثر برای کاهش وزن در محل کار به حفظ سلامتی شما هم کمک می‌کند، خوردن یک صبحانه‌ی کامل است. این کار به شما کمک می‌کند تا در طول روز تمرکز خود را حفظ کنید و علاوه بر این، مطمئن خواهید شد که وسوسه‌ی مصرف یک وعده‌ی غذایی سریع و ناسالم در مسیر کار، اسیرتان نمی‌کند. تحقیقات جدید نشان داده است افرادی که صبحانه‌ی کاملی می‌خورند در مقایسه با افرادی که یک شام کامل می‌خورند، دو برابر کالری بیشتری می‌سوزانند. همچنین در طول روز احساس گرسنگی و ولع کمتری دارند؛ به خصوص برای مصرف شیرینی‌جات.

۴. میان وعده‌های سالم را در کشوی میز خود نگه دارید

کاهش وزن در محل کار با میان وعده‌های سالم

داشتن میان وعده‌های سالم در کشوی میز کار، شما را از خرید میان وعده‌های آماده در محل کار منع می‌کند. بنابراین، دفعه‌ی بعد به جای آنکه در اداره‌ی خود یک دونات بخرید، مقداری میوه‌ی خشک یا آجیل میل کنید. این کار همچنین باعث می‌شود تا در خوردن وعده‌های غذایی روزانه افراط نکنید و به مرور سبب کاهش وزن در محل کار می‌شود.

۵. جلسات فعال داشته باشید

به جای حرکت از یک صندلی به صندلی دیگر، جلسات فعال را انتخاب کنید. هنگامی که قرار است در مورد پروژه‌ی بزرگ بعدی خود بحث ‌کنید، می‌توانید با همکارتان به پیاده‌روی بروید یا اگر در یک گروه بزرگ عضو هستید، به جای جلسه‌های نشسته، یک جلسه ایستاده داشته باشید تا حداقل بتوانید پاهای خود را کمی حرکت دهید و فعالیت کنید.

۶. وعده‌های غذایی خود را از شب قبل آماده کنید

به جای آنکه گرسنگی را بهانه کنید و به سراغ غذای آماده‌ی مورد علاقه‌ی خود بروید، وعده‌های غذایی خود را از شب قبل آماده کنید. با این کار، شما می‌دانید که چه موادی در غذای‌تان وجود دارد و چگونه پخته می‌شود. با این روش می‌توانید اطمینان پیدا کنید که برای وعده‌ی ناهار، یک وعده‌ی غذایی سالم و مطمئن میل می‌کنید.

۷. هر ۳۰ دقیقه یک بار حرکت کنید

کاهش وزن در محل کار و با نرمش‌های زمان بندی شده

بسیاری از ما در حالی که حتی پاهایمان را تکان نمی‌دهیم در دام ساعت‌های طولانی نشستن می‌افتیم. اما برای کمک به کاهش وزن در محل کار باید هر پنج دقیقه حرکت کنید. نه اینکه فقط روی صندلی بدن‌تان را شل کنید، بلکه باید از پشت میز خود بلند شوید و به جای ارسال یک پیام فوری به همکارتان، به سمت میز کار همکار خود بروید.

۸. در وقت ناهارتان، هوای تازه تنفس کنید

بیشتر ما از وقت استراحت ناهار خود صرف‌نظر می‌کنیم و روی میز کارمان غذا می‌خوریم. با این حال، برای پیشبرد کاهش وزن، باید در طول روز فعالیت بیشتری داشته باشید. برای کمک در برآوردن این نیاز، می‌توانید در ساعت ناهارتان به یک پارک نزدیک یا حتی اطراف ساختمان محل کارتان بروید و کمی پیاده‌روی کنید.

۹. آب زیاد بنوشید

اگر بدن‌تان کمبود آب داشته باشد، احساس می‌کنید گرسنه‌اید و در نتیجه شروع به خوردن کالری‌های زیاد می‌کنید. در حالی که در محل کارتان هستید، یک بطری بزرگ آب روی میز خود داشته باشید و مطمئن شوید که حداقل دو تا سه لیتر در روز آب می‌نوشید. با این کار، از خوردن میان وعده‌های اضافی جلوگیری خواهید کرد و احساس هوشیاری بیشتری خواهید داشت. همچنین از خستگی زیاد و هرگونه سردرد که ممکن است به دلیل طولانی بودن مدت زمان خیره شدن به صفحه‌ی رایانه شما اتفاق بیفتد، جلوگیری خواهید کرد.

۱۰. از مزیت‌های کاری بهره ببرید

استفاده از وسایل ورزشی در محل کار

بسیاری از شرکت‌ها مزیت‌های کاری مانند عضویت در باشگاه یا تخفیف در رشته‌های مختلف ورزشی را در دفتر کار ارائه می‌دهند، یا حتی یک مکان ویژه برای ورزش کردن در همان ساختمان دارند. اگر به اندازه کافی خوش‌شانس هستید که این ویژگی را دارید، حتما از آن استفاده کنید و به سادگی کاهش وزن در محل کار را تجربه کنید.

۱۱. یک دوست ورزشکار پیدا کنید

اگر محل کار شما مزیتی را ارائه نمی‌دهد، شانس معاشرتو مشارکت با همکاران‌تان را از دست ندهید؛ احتمال دارد شخص دیگری هم در محل کارتان باشد که برای رسیدن به تناسب اندام تلاش می‌کند. یک باشگاه ورزشی محلی را پیدا کنید که نزدیک دفتر شما باشد و ببینید آیا یکی از همکاران شما دوست دارد به شما بپیوندد. اگر شخص دیگری شما را همراهی کند، انگیزه‌ی بیشتری خواهید داشت و کمتر احتمال دارد که برای ورزش کردن سست شوید.

۱۲. آدامس بجوید

به طور کلی جویدن آدامس به دلیل ایجاد نفخ، توصیه نمی‌شود. اما برای کاهش وزن، فواید بیشتری از جمله تازه کردن نفس برای شما دارد. آدامس علاوه بر کاهش استرس و اضطراب، کورتیزول بزاقی را کاهش می‌دهد (هورمون استرس که سلول‌های چربی را تقویت می‌کند) و منجر به از بین رفتن چربی، به ویژه در اطراف ناحیه‌ی شکم می‌شود.

۱۳. صندلی میز خود را با یک توپ یوگا عوض کنید

کاهش وزن در محل کار با یوگا

اگرچه ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما نشستن روی یک توپ ورزشی فواید زیادی برای سلامتی دارد. با نشستن روی توپ ورزشی به جای صندلی، مجبور خواهید شد از قدرت اصلی خود برای حفظ تعادل و راست قامت ماندن استفاده کنید و در نهایت ۱۰۰ کالری اضافی در روز می‌سوزانید؛ فقط برای نشستن!

۱۴. چای سبز بنوشید

قهوه‌ی صبحانه‌ی خود را با یک فنجان چای سبز عوض کنید تا یک گزینه‌ی سالم فراهم کنید که باعث افزایش کافئین مورد نیاز شما با خواص اضافی چربی‌سوزی می‌شود. علاوه بر کافئین، چای سبز حاوی یک فلاونوئید به نام کاتچین می‌باشد که یک نوع آنتی اکسیدان طبیعی است.

۱۵. هر چهار ساعت یک بار غذا بخورید

برای جلوگیری از گرسنگی بیش از حد و تمایل به جبران یک وعده‌ی غذایی سنگین، باید هر سه تا چهار ساعت غذا بخورید. با خوردن وعده‌های غذایی کم حجم و مکرر، می‌توانید سوخت و ساز بدنتان را سریع‌تر کنید، که به شما کمک می‌کند چربی بیشتری بسوزانید. برای اطمینان از اینکه غذای کافی برای تأمین سوخت در طول روز دارید، باید روی وعده‌های غذایی خود کار کنید تا همه چیز از قبل برنامه‌ریزی و تنظیم شود.

در پایان

با انجام این نکات ساده و در عین حال موثر، می‌توانید در کمترین زمان در مسیر موفقیت کاهش وزن در محل کار قرار بگیرید. شما فقط باید کمی بیشتر تلاش کنید تا چند تغییر در سبک زندگی خودتان ایجاد کنید که به شما اجازه می‌دهند بدون محدودیت بیش از حد، وزن خود را کاهش دهید.

منبع: CareerAddictبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما