اپل ارتقای حافظه‌ی SSD مک استودیو را به شکل نرم‌افزاری غیرممکن کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مک استودیو SSD

چند روز قبل یکی از یوتیوبرهای معروف با کالبدشکافی مک استودیو متوجه شد که حافظه‌ی SSD مک استودیو احتمالا قابل ارتقا است. اما حالا یکی دیگر از یوتیوبرها با بررسی دقیق به این نتیجه رسیده که در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های نرم‌افزاری اعمال شده از طرف اپل، کاربران نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند.

برای یادآوری باید بگوییم که درون بدنه‌ی مک استودیو دو اسلات برای SSD وجود دارد و می‌توانید این SSD ها را جابجا کنید. یکی از یوتیوبرها برای بررسی امکان ارتقاپذیری حافظه SSD مک استودیو، این حافظه را به طور کامل پاک کرده و سپس آن را در اسلات خالی یک مک استودیو دیگر قرار داده است. اما در نهایت مک استودیو موردنظر با ارور SOS روبرو شده و در نتیجه بوت نشده است.

مک استودیو SSD

اگرچه مک استودیو از نظر سخت‌افزاری می‌تواند SSD‌ جدید را شناسایی کند، اما نرم‌افزار اپل جلوی بوت شدن سیستم را می‌گیرد. در سایت اپل آمده که حافظه SSD در دسترس کاربران نیست و افرادی که نیازمند ظرفیت بیشتری برای SSD هستند، باید از همان ابتدا به فکر این موضوع باشند. با توجه به شواهد موجود، به نظر می‌رسد تعمیرکاران مجاز با بهره‌گیری از نرم‌افزار ارائه شده توسط اپل می‌توانند حافظه SSD مک استودیو را ارتقا دهند. از سوی دیگر ممکن است اپل در آینده با ارائه‌ی یک آپدیت نرم‌افزاری، چنین کاری را برای تمام کاربران امکان‌پذیر کند.

در همین رابطه می‌توانیم به مک پرو اشاره کنیم که در سال ۲۰۲۰ بدون قابلیت ارتقای ظرفیت حافظه داخلی عرضه شد. اما بعد از انتقادات گسترده، اپل یک کیت مخصوص برای این کار ارائه کرد. به همین خاطر به احتمال زیاد اپل بالاخره ارتقای حافظه SSD مک استودیو را امکان‌پذیر می‌کند که چنین کاری یک خبر بسیار خوب برای کاربران این کامپیوتر قدرتمند خواهد بود.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما