کالبدشکافی مک استودیو از احتمال ارتقاپذیری حافظه‌ی SSD خبر می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مک استودیو

اپل بالاخره کامپیوتر مک استودیو را راهی بازار کرد و مطابق معمول ویدیوهای مربوط به کالبدشکافی این سیستم در حال انتشار هستند. در این میان، یکی از کانال‌های معروف یوتیوب مک استودیو را کالبدشکافی کرده که احتمال امکان‌پذیر بودن ارتقای حافظه‌ی SSD آن را نشان می‌دهد.

اول از همه در این ویدیو می‌توانیم نحوه‌ی باز کردن بدنه‌ی مک استودیو را ببینیم. در نگاه اول، مک استودیو هیچ پیچی ندارد اما اگر بخش پلاستیکی قرار گرفته در قسمت پایینی بدنه را جدا کنید، با چهار پیچ روبرو خواهید شد. بلافاصله بعد از برداشتن بخش پایینی و مشاهده‌ی قطعات درون بدنه، کارشناس این کانال یوتیوب به این نتیجه رسید که حافظه‌ی SSD می‌تواند قابل ارتقا باشد. همانند مک پرو، مک استودیو هم در بخش داخلی از دو پورت مختص SSD بهره می‌برد که نسبتا در دسترس کاربر هستند.

در سایت اپل در بخش مربوط به مشخصات مک‌ استودیو آمده که فضای ذخیره‌سازی «در دسترس کاربر نیست» و اگر مشتریان فکر می‌کنند در آینده به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند، باید مدل مبتنی بر حافظه‌ی بیشتری را خریداری کنند. اما همین عبارت «در دسترس کاربر نیست» احتمال امکان‌پذیر بودن ارتقای حافظه SSD را مطرح می‌کند. اگرچه اپل هنوز چنین چیزی را تایید نکرده، ولی باید خاطرنشان کنیم این شرکت برای مک پرو هم کیت مخصوص برای ارتقای SSD را به فروش می‌رساند.

در این ویدیو همچنین می‌توانیم ببینیم که ماژول SSD قابل جابجایی است و این هم یک نشانه‌ی دیگر برای احتمال ارتقاپذیری حافظه‌ی SSD مک‌ استودیو‌ محسوب می‌شود. البته مانند دیگر مک‌های مبتنی بر تراشه‌های اختصاصی، هیچ راهی برای ارتقای حافظه‌ی رم وجود دارد زیرا این حافظه از نوع یکپارچه با سیستم به حساب می‌آید. در هر صورت اگر ارتقای SSD واقعا امکان‌پذیر باشد، بدون شک اپل طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع ارائه خواهد داد.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما